zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka:

Lista artykułów

Refundowane badania DNA

Pacjenci należący do Dolnośląskiego, Śląskiego i OpolskiegoOddziału NFZ mogą bezpłatnie przeprowadzić wybrane badania genetyczne, jeśli istnieją ku temu medyczne wskazania. Badania są refundowane przez NFZ.

czytaj całość

Program wczesnej diagnostyki i leczenia jaskry w roku 2009

W ramach profilaktyki lekarz okulista wykonuje badanie okulistyczne przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej z dokładną, stereoskopową oceną tarczy nerwu wzrokowego, badanie ciśnienia śródgałkowego oraz badanie kąta przesączenia. Następnie lekarz podejmuje decyzje dotycząca dalszego postępowania (wdrożenie odpowiedniego leczenia w razie potrzeby oraz ewentualne skierowanie do dalszego leczenia).

czytaj całość

Program badań prenatalnych w roku 2009

Program skierowany jest do kobiet w ciąży powyżej 35 roku życia lub obciążonych występowaniem chorób genetycznych w rodzinie

czytaj całość

Populacyjny program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy w roku 2009

Program profilaktyczny skierowany jest do grupy kobiet najbardziej zagrożonych rakiem szyjki macicy w wieku od 25 do 59 lat (należy wziąć pod uwagę rok urodzenia), które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanego badania cytologicznego.

czytaj całość

Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi w roku 2009

W ramach etapu podstawowego programu wykonywana jest mammografia, a w przypadku wystąpienia niepokojących zmian, pacjentka kierowana jest na dalszą diagnostykę do etapu pogłębionej diagnostyki programu.

czytaj całość

Program profilaktyki chorób odtytoniowych - w tym program przewlekłej obturacyjnej choroby płuc - etap podstawowy w roku 2009

Program skierowany jest do osób powyżej 18 roku życia palących papierosy, w tym w zakresie diagnostyki POCHP w szczególności do kobiet i mężczyzn pomiędzy 40 a 65 rokiem życia, którzy nie mieli wykonywanych badań spirometrycznych w ramach programu profilaktyki POCHP w ciągu ostatnich 36 miesięcy, u których nie zdiagnozowano wczesnej, w sposób potwierdzony badaniem spirometrycznym, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (lub przewlekłego zapalenia oskrzeli lub rozedmy płuc).

czytaj całość

Program profilaktyki gruźlicy w roku 2009

W ramach programu wykonywane są wywiad w kierunku gruźlicy oraz edukacja zdrowotna pacjenta. W przypadku wykrycia nieprawidłowości pacjent kierowany jest na dalszą diagnostykę i leczenie.

czytaj całość

Program profilaktyki chorób układu krążenia w roku 2009

W ramach programu wykonywane są m.in.: profilaktycznego badania układu krążenia, określenie BMI, pomiar ciśnienia, badania biochemiczne krwi. W przypadku wykrycia nieprawidłowości pacjent kierowany jest na dalszą diagnostykę.

czytaj całość

Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi ! Katowice

Najlepszym sposobem wczesnego wykrycia nieprawidłowych zmian w piersi jest mammografia - badanie bezpieczne i bezbolesne.

czytaj całość
Poprzednie123Następne