zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy16-09-2021

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?16-09-2021

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy16-09-2021

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?16-09-2021

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !16-09-2021

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 16-09-2021

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.16-09-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 16-09-2021

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Grypa ? co należy o niej wiedzieć? Przyczyny, objawy, leczenie 16-09-2021

Grypa to jedna z najpowszechniejszych chorób wirusowych, która występuje najczęściej w okresie jesienno-zimowym, czyli w miesiącach podwyższonej zachorowalności. Choroba wywoływana jest przez wirusy grypy i, choć znana w medycynie od dawna, wciąż stanowi dość groźne schorzenie, ze względu na powikłania. Większość przypadków grypy aktualnie leczonych jest objawowo, najczęściej domowymi sposobami, jednak nigdy nie wolno ignorować symptomów, aby nie doszło do zagrażających zdrowiu i życiu konsekwencji. Czym objawia się grypa, jak zarażamy się wirusem oraz jak ją leczyć?

czytaj całość

Lista artykułów

Suplemenetacja cynku u dzieci i dorosłych 02-08-2021

Cynk jest pierwiastkiem, bez którego nasz organizm nie potrafi prawidłowo funkcjonować. Szczególnie istotny jest w fazie rozwoju oraz dojrzewania. Sprawdź, dlaczego suplementacja cynkiem jest tak ważna i jakie produkty bogate są w ten niezbędny do życia pierwiastek.

czytaj całość

Alergiczne zapalenie ucha - objawy, przyczyny, leczenie. 02-08-2021

Ból i swędzenie w uszach kojarzy nam się głównie z infekcjami i często pierwszym krokiem do zahamowania objawów jest zażywanie leków przeciwzapalnych. Jeżeli jednak problem nawraca i staje się uciążliwy w określonych miejscach lub o danej porze roku, można podejrzewać alergiczne zapalenie ucha, stanowiące jeden z najbardziej dokuczliwych rodzajów alergii. Jakie są objawy alergicznego zapalenia ucha i jak sobie z nimi radzić?

czytaj całość

Rola aparatów EKG w diagnostyce chorób serca. 02-08-2021

Badanie EKG należy do najczęściej wykonywanych procedur diagnostycznych, kontrolnych i przesiewowych związanych z leczeniem chorób serca i chorób układu krążenia. EKG (elektrokardiografia) jest bezbolesnym, szybkim, nieinwazyjnym badaniem, które nie wymaga szczególnych przygotowań ani ze strony pacjenta, ani ze strony lekarza.

czytaj całość

Skuteczny sposób na walkę z cellulitem 19-08-2021

Do tej pory wydawało ci się, że skuteczna walka z cellulitem jest poza twoim zasięgiem? Nic bardziej mylnego. Oto Icoone - twój sprzymierzeniec, jeśli chodzi o nieinwazyjne usunięcie tkanki tłuszczowe, a tym samym i pozbycie się skórki pomarańczowej. Z czego wynika jego skuteczność? Głównie z zastosowanych technologii - urządzenie pozwala bowiem stymulować daną partię ciała nawet 1180 bodźcami jednocześnie. Dlatego sprawdza się nie tylko w trakcie terapii antycellulitowej, ale również pomaga zwalczyć obrzęki czy pozbyć się blizn.

czytaj całość

Jak zapobiegać udarowi słonecznemu? 19-08-2021

Co to jest udar słoneczny?
Udar słoneczny jest w zasadzie wyszczególnioną kategorią udaru cieplnego. Następuje on na skutek długotrwałego wystawienia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, zwłaszcza w najcieplejszych częściach dnia. 

czytaj całość

Leki przeciwbólowe - co zawierają i jak działają? Jakie są tabletki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty? 02-08-2021

Środki na bóle, leki przeciwbólowe zajmują czołowe miejsca w przydomowych apteczkach. Nic dziwnego - ból głowy to nic przyjemnego, a zdarza się dosłownie wszystkim. Oprócz tego trudno nie wymienić gorączki, z która spokojnie radzą sobie tabletki przeciwbólowe np. z paracetamolem, ibuprofenem. Każde środki jak leki przeciwbólowe posiadają swoje ograniczenia jak przeciwwskazania ze względu na alergię czy nadwrażliwość, stosowane przewlekle leki. Jeśli ciekawi Cię temat jak tabletki przeciwbólowe - zapraszamy do lektury.

czytaj całość

Zgaga: przyczyny, objawy i leczenie 09-07-2021

Zgaga jest częstym objawem refluksu, czyli stanu, w którym treść żołądkowa cofa się do przewodu pokarmowego lub przełyku. W dolnej części klatki piersiowej pojawia się wtedy palący ból. Zastanawiasz się, jak sobie poradzić z nieprzyjemnym pieczeniem w okolicach mostku i przełyku? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

czytaj całość

Jakie zalety płyną z cateringu dietetycznego? 09-07-2021

Jeśli nie masz zbyt wiele wolnego czasu, a mimo to chcesz odżywiać się zdrowo, dobrym rozwiązaniem jest zamówienie usługi cateringu dietetycznego. W ten oto sposób nawet zapracowani przedsiębiorcy czy osoby późno wracające z pracy mogą zjeść wartościowy i zawsze ciepły posiłek

czytaj całość

Zespół jelita drażliwego: objawy, rodzaje i leczenie 09-07-2021

Zespół jelita drażliwego jest popularnym, przewlekłym schorzeniem układu pokarmowego. Zazwyczaj wywołuje skurcze żołądka, wzdęcia, biegunkę i/lub zaparcia. Wspomniane dolegliwości zwykle pojawiają się i znikają. Mogą trwać przez kilka tygodni, miesięcy lub lat. Sprawdź, jak zdiagnozować i leczyć jelito drażliwe!

czytaj całość
PoprzednieNastępne