zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Lista artykułów

Komórki macierzyste sposobem na zwalczanie bólu i chorób 26-02-2020

Komórki macierzyste (z ang. Mesenchymal Stern Cells) mogą zastąpić chore albo uszkodzone tkanki. Dzieje się tak dzięki zdolnościom polegającym na różnicowaniu się w kierunku wszystkich innych komórek ciała.

czytaj całość

Zastosowania komórek macierzystych we współczesnej medycynie  05-11-2018

Przyszłość komórek macierzystych, w współczesnej ortopedii jest ogromna i aktualnie pomaga wielu pacjentom, którzy cierpią od uszkodzenia chrząstki, bólu stawów, zaburzenia zrostu kostnego.

czytaj całość

10 zasad ułatwiających komunikację z osobami niedosłyszącymi 21-09-2016

Jeżeli niedosłyszysz to na pewno spotkałeś się z frustrującymi sytuacjami, kiedy z powodu niedosłuchu poczułeś się zignorowany, odsunięty przez bliskich, wykluczony ze zwykłych codziennych wydarzeń. Jeżeli zaś ktoś z Twoich bliskich ma ubytek słuchu z pewnością nieraz irytowała Cię konieczność ciągłego powtarzania i to, że nie odpowiadał na Twoje pytania.

czytaj całość

Niewydolność serca to problem nie tylko lekarzy kardiologów 16-03-2016

Materiały XVII Międzynarodowego Kongresu PTK Wrocław 2013 r.

czytaj całość

Dermatologia estetyczna ! 01-02-2016

Kąpiele mleczne stosowane przez Kleopatrę, makijaże nakładane na twarze kolejnych faraonów czy kosmetyka goszcząca na renesansowych dworach to przykłady upiększania dostępne dla wybranych grup społecznych lub osób, podkreślające wysoki status społeczny.

czytaj całość

Krew a zdrowe Życie !07-05-2016

Znajomość własnej grupy krwi była do niedawna uważana za rzecz niezbyt istotną. Jednak wraz z pojawieniem się teorii zakładającej istnienie zależności między posiadaniem danej grupy krwi a sposobem zdrowego odżywiania, sytuacja całkowicie się zmieniła. Okazało się bowiem, ze np. niektórym służy jedzenie mięsa, inni zaś powinni spożycie jego ograniczyć lub całkowicie z niego zrezygnować.

czytaj całość

W sprawie TRANSPLANTACJI !11-08-2011

Rogówki, serce, płuca, dwie nerki, wątroba, trzustka, jelita, skóra - są to organy, które dzięki osiągnięciom dzisiejszej medycyny potrafimy przeszczepiać, darując w ten sposób zdrowie, a czasem i życie. Możliwość przeszczepiania prawie każdego narządu to z pewnością największe osiągnięcie lekarzy w dziejach ludzkości.

czytaj całość
Poprzednie1Następne