zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Lista artykułów

Bezpłatna nauka na kierunku technik administracji 02-08-2021

Gdańskie Szkoły Medyczne i Administracji oferują rozmaite kierunki w ramach bezpłatnej edukacji. Obok licznych kursów i szkoleń oferujemy również kształcenie w zawodzie technika administracji. W naszej placówce zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu administracji oraz niezmiernie ważną praktykę zawodową. Poniżej zaprezentujemy zadania oraz perspektywy, które czekać Cię będą po ukończeniu tego kierunku. Wszystkie osoby zainteresowane zachęcamy do lektury.

czytaj całość

Jakie perspektywy zawodowe stwarzają studia pielęgniarskie magisterskie? 24-05-2021

W systemie opieki zdrowotnej funkcjonuje szereg jednostek organizacyjnych udzielających świadczeń medycznych w warunkach zamkniętych - szpitale, oraz na zasadzie ambulatoryjnej - przychodnie lekarskie. Ponadto istnieją sanatoria, domy opieki, oraz kliniki uniwersyteckie łączące leczenie z działalnością dydaktyczną dla kierunków medycznych. We wszystkich tych placówkach ochrony zdrowia, kluczową rolę pełnią zawody lekarskie i pielęgniarskie.

czytaj całość

Wiedza poparta doświadczeniem 20-12-2019

Zawód lekarza jest zawodem bardzo wymagającym, chociażby przez wzgląd na fakt, że odpowiada za zdrowie i życie drugiego człowieka. Decydując się na tę profesję, trzeba mieć pełną świadomość tego, że wiąże się ona z nieustannym poszerzaniem swoich umiejętności. 

czytaj całość

Kursy dla fizjoterapeutów Kinetic Control - The Movement Solution 25-01-2017

Celem szkolenia o metodzie Kinetic Control - The Movement Solution jest przekazanie wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej, która pozwoli precyzyjniej zdiagnozować dolegliwość pacjenta. Metoda ta opiera się na najnowszych badaniach, dzięki niej terapia funkcjonalna jest skuteczniejsza, co bezpośrednio przekłada się na lepsze wyniki przy pracy z pacjentem.
 
Ukończenie szkolenia pozwoli dokładniej zrozumieć nieprawidłowości w mechanizmach wzorców ruchowych a także lepiej je analizować.  W trakcie analizowania koncentrujemy się na przypadku bądź złożonym problemie konkretnej osoby.

czytaj całość

Czy warto rozwiązywać testy LEP w trakcie przygotowań do LEK'u? 21-09-2016

Jesteś zainteresowany przystąpieniem do Lekarskiego Egzaminu Końcowego? Zapoznaj się pokrótce z obowiązującymi przepisami. Chcesz uniknąć negatywnego wyniku egzaminu lekarskiego? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się dlaczego warto rozwiązywać testy przygotowujące, dostępne online. 

czytaj całość

Kto powinien wykonywać tłumaczenia medyczne? 01-09-2015

W tłumaczeniach jak i w medycynie specjalizacja może okazać się kluczowa. Wszyscy zdają sobie sprawę z istoty specjalizacji jeśli chodzi o lekarzy, jednak nie każdy wie jak ważne jest to w przypadku tłumaczy. Historia choroby pacjenta, wyniki badań czy chociażby ulotki dodawane do leków decydują o czyimś zdrowiu, dlatego w razie potrzeby ich przetłumaczenia, należy zwrócić się do specjalisty.

czytaj całość

Wsłuchując się w człowieka, czyli stetoskop w służbie skutecznej auskultacji 17-11-2015

Co jest podstawowym atrybutem lekarza? Proste urządzenie, zwane stetoskopem, pozwalające szybko i sprawnie zbadać, i wstępnie zdiagnozować pacjenta pod kątem ewentualnej choroby płuc, wad serca czy też dolegliwości jamy brzusznej. Znany ludzkości od początku XIX w. stetoskop nadal spełnia znaczące zadanie we wczesnej profilaktyce zdrowotnej.

czytaj całość

Reanimacja noworodka 27-07-2015

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna, zwłaszcza, gdy jesteśmy rodzicami noworodka i to właśnie w naszych rękach może spoczywać życie własnego dziecka. Lepiej w takiej chwili – gdy o wszystkim mogą zdecydować minuty lub nawet sekundy - po prostu nie ulegać panice tylko… wiedzieć co robić 

czytaj całość

Odzież ochronna - specjalistyczne zabezpieczenie pracownika 14-10-2015

Podstawowym zadaniem odzieży ochronnej, jak sama nazwa wskazuje, jest przede wszystkim zabezpieczenie człowieka podczas wykonywania przez niego obowiązków związanych z pracą.

czytaj całość
Poprzednie1Następne