zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?20-09-2021

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.20-09-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Estetyczne tymczasowe nakładki na zęby ? piękny uśmiech w zasięgu ręki 20-09-2021

Idealnie równe zęby i śnieżnobiały uśmiech to powód do dumy. Niestety nie zawsze możemy się nim pochwalić. Ale to wcale nie znaczy, że już zawsze musi tak być. W prosty sposób możemy to zmienić, wybierając nakładki ortodontyczne, czyli jeden z nowoczesnych sposobów leczenia i poprawy urody.

czytaj całość

Lista artykułów

Czy każdy może założyć aparat ortodontyczny? 07-09-2021

W wielu przypadkach jedynym sposobem na wyleczenie wady zgryzu jest wizyta u ortodonty i założenie aparatu stałego. Niestety na wymarzony efekt trzeba poczekać i uzbroić się w cierpliwość. Czasami leczenie wymaga współpracy kilku specjalistów, serii dodatkowych badań i zabiegów. Nie zawsze założenie aparatu jest możliwe i wtedy trzeba szukać innych, alternatywnych metod.

czytaj całość

Szczoteczki elektryczne- dlaczego warto? 19-08-2021

Czy wiesz, jak działa szczoteczka elektryczna Oral-B lub PHILIPS? Jeśli nie, ten tekst jest odpowiedni dla Ciebie! Pozbądź się problemu wrażliwych dziąseł i poznaj, jak ogromne zalety posiada nowoczesna, innowacyjna szczoteczka Oral B iO.

czytaj całość

Czyszczenie i sterylizacja narzędzi stomatologicznych 13-08-2021

W każdym gabinecie dentystycznym można znaleźć szeroki wybór narzędzi – od rozbudowanych, zaawansowanych sprzętów, takich jak unity stomatologiczne z oprzyrządowaniem, po drobne akcesoria i dodatki, na przykład nożyczki i pęsęty.

czytaj całość

Ranking past wybielających - zadbaj o swój letni uśmiech 09-07-2021

Od wielu lat, pasta wybielająca do mycia zębów, to must have niemal każdej rodziny. Zainteresowanie produktami do wybielania wciąż rośnie. Co sezon na rynek trafiają nowe propozycje produktowe, tworząc ranking past wybielających. Jaka jest ta najlepsza pasta wybielająca?

czytaj całość

Najnowsze wyposażenie gabinetów stomatologicznych 20-06-2021

Endometr to urządzenie służące do pomiaru długości kanału korzeniowego metodą elektroniczną. Posiadając to praktyczne urządzenie nie ma potrzeby wykonywania zdjęć RTG, a jak wiadomo, wykonanie zdjęcia to dodatkowy koszt i strata czasu. Leczenie z wykorzystaniem endometru zmniejsza ryzyko niepowodzenia zabiegu.

czytaj całość

Prześwietlenie zęba ? jak wygląda? 14-05-2021

Prześwietlenie zęba to niezwykle przydatne badanie, które pozwala wykryć wiele problemów stomatologicznych, schorzeń, a także chorób. Zdarzają się również przypadki, podczas których to właśnie dzięki kontrolnym zdjęciu RTG wykrywano poważne problemy zdrowotne, takie jak zmiany nowotworowe. Wiele osób jednak nadal nie zdaje sobie sprawy z tego jak wygląda takie badanie i kiedy się je wykonuje.

czytaj całość

Targi stomatologiczne, czyli ?punkt styku? ekspertów i biznesu. Co warto wiedzieć? 14-05-2021

W drugiej połowie roku, a dokładnie w dniach 16-18.09 będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. CEDE 2021, czyli Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych, która rok rocznie przyciąga najlepszych wystawców w regionie. To doskonała okazja na poznanie najnowszych rozwiązań technologicznych oraz na rozmowę ekspertów z twórcami. Ale nie tylko, dlaczego warto przybyć na targi dentystyczne? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

czytaj całość

Niewidoczne nakładki na zęby ? sposób na zdrowy uśmiech 13-04-2021

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu, ale często na samą myśl o aparacie ortodontycznym może odechciewać się o niego walczyć. Okazuje się jednak, że aby wyprostować swoje zęby, wcale nie trzeba decydować się na uciążliwe aparaty ortodontyczne z drucików. U ortodontów pojawiło się nowe, niemalże niewidoczne rozwiązanie, które pozwala uzyskać wymarzone efekty.

czytaj całość

Leczenie kanałowe - co trzeba o nim wiedzieć? 13-04-2021

Leczenie kanałowe, zwane również leczeniem endodontycznym, często jest jedynym sposobem na to, aby uratować chorego zęba. Na leczenie kanałowe decydujemy się wtedy, gdy dochodzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zębowej.

czytaj całość

Badania stomatologiczne 25-11-2020

Przed pierwszą wizytą u stomatologa musimy przygotować się na to, że na pewno zostaną nam zlecone dodatkowe badania, na których wykonanie musimy znaleźć czas. Najpewniej dostaniemy skierowanie na jedno z najczęściej wykonywanych zdjęć - pantomogram, cefalometrię lub tomograf. Każde z nich jest stosowane w celu postawienia poprawnej diagnozy i umożliwia lekarzowi dokładne przyjrzenie się zębom i otaczającym je tkankom. Nie należy się ich obawiać, gdyż są zupełnie bezbolesne, nie kosztują wiele i można je wykonać bardzo szybko. 

czytaj całość
PoprzednieNastępne