zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Tabletki na odchudzanie jako sposób na zrzucenie zbędnej wagi 13-05-2021

Tabletki - wybór czy konieczność?

Uświadomienie sobie, że potrzebuję schudnąć, to niestety dopiero mały, pierwszy krok na drodze wymagającej czasu i samodyscypliny. Nie wystarczy zrozumieć, że potrzebuję diety, trzeba jeszcze podjąć konkretne kroki w celu jej opracowania i zastosowania.

czytaj całość

Rodzaje kaszlu i ich leczenie 13-05-2021

Kaszel to odruchowa reakcja organizmu na czynniki drażniące znajdujące się w drogach oddechowych. Najczęściej występuje przy okazji różnego rodzaju infekcji dróg oddechowych, ale również jako objaw towarzyszący poważnym chorobom ogólnoustrojowym.

czytaj całość

Korekcja nosa ? na czym polega zabieg? 13-05-2021

Nos jest centralnym punktem naszej twarzy. Z tego względu często odczuwamy kompleksy na jego punkcie. Nos zbyt szeroki, z garbem czy zbyt długi może zachwiać proporcjami twarzy i spowodować, że będziemy wyglądać nieatrakcyjnie. Kompleksy na punkcie nosa są często powodem podjęcia decyzji o chirurgicznej korekcie nosa.

czytaj całość

Najczęstsze urazy barku i sposoby ich leczenia 13-05-2021

Bóle i dolegliwości w obrębie barku są dość powszechne. Najczęstszą przyczyną są przeciążenia związane z uprawianiem dyscyplin sportowych związanych z szybkim przemieszczaniem takich jak piłka nożna, siatkówka, narciarstwo, hokej i inne. Często uraz wiąże się z upadkiem na wyciągniętą rękę. Może dojść do rozerwania więzadeł i przyczepów mięśni oraz złamania kości.

czytaj całość

Poznajmy zabiegi laserowe, które pomagają zachować zdrowy wygląd 13-05-2021

Wprowadzenie technologii laserowej do gabinetów kosmetycznych oznaczało niemałą rewolucję dla rynku. To dzięki jego niespotykanym właściwościom możliwe stało się usunięcie różnego rodzaju niedoskonałości urody, z którymi wcześniejsze metody nie dawały sobie rady.

czytaj całość

W leczeniu jakich schorzeń specjalizuje się otolaryngolog? 13-05-2021

Otolaryngolog (nazwa zamienna to laryngolog) jest lekarzem zajmującym się diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem chorób uszu, górnych dróg oddechowych oraz narządów zmysłu z wyjątkiem narządu wzroku. Laryngolog leczy nie tylko farmakologicznie, może również stosować leczenie chirurgiczne zatok przynosowych, gruczołów ślinowych, języka, chirurgię i rekonstrukcję szczęki oraz wykonuje endoskopię przełyku i dolnych dróg oddechowych. Specjalizacja laryngologiczna jest na tyle szeroka, że wyodrębniono szereg działów w jej obszarze. Foniatria zajmuje się zaburzeniami głosu i mowy. Audiologia skupia się na nieprawidłowościach słuchu. Rynologia to leczenie schorzeń nosa i zatok przynosowych. Wyodrębniono również laryngologię dziecięcą i laryngologię onkologiczną. Nową specjalnością jest neurootologia wywodząca się z neurologii zajmująca się leczeniem zaburzeń równowagi i słuchu.

czytaj całość

Zajęcia fitness - dawka efektywnego ruchu dla każdego 13-05-2021

Dzięki temu, że dziś kluby fitness oferują szeroką gamę zajęć ruchowych, osoby na różnym stopniu wytrenowania (czy też „niewytrenowania”) mogą znaleźć coś dla siebie i rozwijać się pod czujnym okiem trenera czy też instruktora. A ich rola jest nie do przecenienia.

czytaj całość

Prześwietlenie zęba ? jak wygląda? 13-05-2021

Prześwietlenie zęba to niezwykle przydatne badanie, które pozwala wykryć wiele problemów stomatologicznych, schorzeń, a także chorób. Zdarzają się również przypadki, podczas których to właśnie dzięki kontrolnym zdjęciu RTG wykrywano poważne problemy zdrowotne, takie jak zmiany nowotworowe. Wiele osób jednak nadal nie zdaje sobie sprawy z tego jak wygląda takie badanie i kiedy się je wykonuje.

czytaj całość

Zioła przebadane pod kątem poprawy nastroju 13-05-2021

Choć przekazywana z pokolenia na pokolenie wiedza na temat leczniczych właściwości roślin nigdy nie zastąpi konwencjonalnej medycyny, to jej kluczowe założenia są od wielu lat weryfikowane przez naukowców w licznych badaniach. 

czytaj całość

Kiedy potrzebna jest konsultacja z diabetologiem? 13-05-2021

Lekarz diabetolog zajmuje się profilaktyką, leczeniem cukrzycy i jej powikłań, a także chorób metabolicznych związanych z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. 

czytaj całość