zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Reishi - czym jest? 02-08-2022

Reihi to rodzaj grzybów, których właściwości lecznicze ceni się na Dalekim Wschodzie. U naszym kraju także można znaleźć suplementy je zawierające. W związku z tym warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Dawniej wierzono, że grzyby reishi są magiczne. Były symbolem długowieczności i zdrowia. Teraz też docenia się ich wpływ na zdrowie, choć już nie mówi się o magii, a o właściwościach adaptogennych i doskonałej kompozycji składników. Jeśli zaczniemy analizować składy różnych preparatów leczniczych, to okaże się, że niejednokrotnie reishi się w nich pojawia. Grzyby te można również przyjmować w czystej formie jako suplementy diety.

czytaj całość

Zastosowanie mobilnego aparatu rentgenowskiego 02-08-2022

Rozwój nowych technologii sprawił, że w branży medycznej - i nie tylko - zaczęło pojawiać się coraz więcej urządzeń / aparatów, które gabarytowo są zdecydowanie mniejsze, bardziej funkcjonalne od tych znanych jeszcze kilka lat wcześniej, a jednocześnie oferują one nam to samo lub nawet więcej niż poprzednicy.

czytaj całość

Jakie wady wzroku można leczyć laserowo? 03-08-2022

Poważna wada wzroku może znacząco obniżyć jakość naszego życia. Nawet jeżeli noszenie okularów czy szkieł kontaktowych w jakimś stopniu umożliwia nam normalne wykonywanie codziennych czynności, bez wątpienia nic nie może się równać z prawidłową optyką. Istnieją też pewne wady wzroku, na które nie pomogą ani okulary, ani soczewki. Co w tej sytuacji zrobić?

czytaj całość

Dobry żel do mycia ciała - czyli jaki? 02-08-2022

Jedną z ich właściwości jest tworzenie piany, a skład może, lecz nie musi być wyznacznikiem jego jakości. Wpływa na to fakt, że na skórze pozostaje on relatywnie niedługo.

czytaj całość

Zanieczyszczone powietrze - jak wpływa na cerę? 02-08-2022

W powietrzu znajduje się nie tylko tlen, ale również szereg zanieczyszczeń, które w głównej mierze są wynikiem działalności człowieka. Szkodliwe pyły zawieszone, wirusy, bakterie, grzyby, drożdże i inne zanieczyszczenia, negatywnie oddziałują nie tylko na zdrowie, ale w dużej mierze na wygląd skóry, włosów, czy paznokci.

czytaj całość

Rodzaje zapalenia stawów i jak je leczyć? 02-08-2022

Zapalenie stawów to grupa chorób prowadzących do stanu zapalnego chrząstki, co prowadzi do jej zniekształcenia i uszkodzenia. Jest to wyjątkowo dokuczliwa dolegliwość, której objawami są ból, obrzęk i ograniczenie ruchów. Rodzajów zapalenia stawów istnieje około stu, jednak można wymienić kilka, które występują najczęściej

czytaj całość

Myj ręce, a zachowasz zdrowie 02-08-2022

Dbałość o higienę rąk jest podstawową czynnością, którą opanować warto już w wieku dziecięcym. Niestety nawet wielu dorosłych nie przestrzega tej ważnej zasady higieny i myje ręce sporadycznie bądź nieprawidłowo. Dłonie są jednak siedliskiem groźnych zarazków, które w określonych warunkach mogą stać się źródłem infekcji. Jakimi chorobami można zarazić się przez dłonie? Jak prawidłowo myć ręce i jak zadbać o higienę dłoni poza domem?

czytaj całość

Najlepszy catering dietetyczny ? jak go wybrać? 02-08-2022

Catering dietetyczny to jedna z usług gastronomicznych. Od jakiegoś czasu firmy oferujące gotowe, zdrowe i urozmaicone posiłki działają także w Polsce. Z roku na roku ich popularność rośnie. Usługa ta polega na dostarczaniu gotowych posiłków. Jak one są dowożone, zależy tylko od planu żywieniowego, na jaki zdecyduje się klient. Posiłki te zamknięte są w pudełkach, dlatego catering dietetyczny bardzo często nazywany jest dietą pudełkową. Mogą być dostarczane do pracy albo do domu. Z diety pudełkowej może skorzystać praktycznie każdy.

czytaj całość

Na czym polega radioterapia onkologiczna? 02-08-2022

Radioterapia opiera się na wykorzystaniu promieniowania jonizującego do wyniszczania komórek nowotworowych i hamowania ich rozwoju oraz łagodzenia bólu i innych objawów występujących w przebiegu choroby nowotworowej.

czytaj całość

Czym charakteryzuje się w praktyce ischialgia? 02-08-2022

Statystyki są zatrważające. Mało który dorosły Polak nie ma żadnych chorób. Niestety, coraz częściej naszym rodakom dolega także ischialgia. Co warto wiedzieć na jej temat? Dlaczego ischialgia powinna być właściwie leczona? Czy warto w tym przypadku zdecydować się na rekomendowane formy rehabilitacji?

czytaj całość