zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Czyszczenie i sterylizacja narzędzi stomatologicznych 03-08-2021

W każdym gabinecie dentystycznym można znaleźć szeroki wybór narzędzi – od rozbudowanych, zaawansowanych sprzętów, takich jak unity stomatologiczne z oprzyrządowaniem, po drobne akcesoria i dodatki, na przykład nożyczki i pęsęty.

czytaj całość

Jak odróżnić perfumy wegańskie od innych? 03-08-2021

Czy perfumy mogą być wegańskie?

Jak najbardziej i wcale nie jest to kaprys, a moralnie uzasadnione stanowisko. W wegańskich perfumach nie znajdziemy piżma, ambry i cywetu.

czytaj całość

Badanie głowy rezonansem magnetycznym. Gdzie wykonać badanie? 03-08-2021

Bóle głowy zazwyczaj tłumaczymy pogorszonym samopoczuciem, bądź zmianą pogody. Z reguły jest to niegroźna dolegliwość, która samoistnie mija i nie niesie za sobą żadnych powikłań. Jednak niekiedy nagłe, silne bóle głowy mogą sygnalizować tętniaka. Badaniem, które jednoznacznie potwierdzi diagnozę, jest rezonans magnetyczny. Sprawdź kiedy i gdzie wykonać badanie MR.

czytaj całość

Czy kupowanie leków online jest bezpieczne? 03-08-2021

Jeśli więc na stronie danej apteki internetowej nie ma odpowiedniego logo lub po jego kliknięciu nie jest się odsyłanym do zewnętrznej witryny z rejestrem aptek, wówczas nie należy dokonywać zakupu farmaceutyku. Jest to bowiem ryzykowne, gdyż taki preparat może być po prostu szkodliwy dla zdrowia.

czytaj całość

Skuteczny sposób na walkę z cellulitem 03-08-2021

Do tej pory wydawało ci się, że skuteczna walka z cellulitem jest poza twoim zasięgiem? Nic bardziej mylnego. Oto Icoone - twój sprzymierzeniec, jeśli chodzi o nieinwazyjne usunięcie tkanki tłuszczowe, a tym samym i pozbycie się skórki pomarańczowej. Z czego wynika jego skuteczność? Głównie z zastosowanych technologii - urządzenie pozwala bowiem stymulować daną partię ciała nawet 1180 bodźcami jednocześnie. Dlatego sprawdza się nie tylko w trakcie terapii antycellulitowej, ale również pomaga zwalczyć obrzęki czy pozbyć się blizn.

czytaj całość

Fotochromy czy standardowe okulary przeciwsłoneczne? Wybierz model dla siebie! 03-08-2021

Okulary przeciwsłoneczne to obowiązkowe akcesorium o każdej porze roku, a w okresie letnim wręcz nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Sięgamy po okulary przeciwsłoneczne z przyciemnianymi soczewkami, by uniknąć nieprzyjemnych doznań podczas chwil spędzonych w plenerze, zadbać o zdrowie i dobrą kondycję oczu, dopełnić modnym akcentem letnią stylizację. Odkąd na rynku pojawiły się okulary fotochromowe, stale rośnie ich popularność i wiele osób decyduje się na fotochromy, by zastąpić nimi tradycyjne okulary przeciwsłoneczne. Czy faktycznie warto skusić się na soczewki fotochromowe do okularów? Czy szkła fotochromowe są lepszym wyborem niż standardowe rozwiązania?

czytaj całość

Jak zapobiegać udarowi słonecznemu? 03-08-2021

Co to jest udar słoneczny?
Udar słoneczny jest w zasadzie wyszczególnioną kategorią udaru cieplnego. Następuje on na skutek długotrwałego wystawienia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, zwłaszcza w najcieplejszych częściach dnia. 

czytaj całość

Psycholog online - gdzie skorzystać z pomocy psychologicznej przez internet? 03-08-2021

Psycholog online może pomóc Ci rozwiązać zawiłe sytuacje życiowe, poradzić sobie z codziennymi trudnościami czy stresem. Społeczna świadomość problemów natury psychologicznej wzrasta, jednak często ciężko jest podjąć ostateczną decyzję o osobistej wizycie u specjalisty.

czytaj całość

Blizny ? poznaj sposób na skuteczne pozbycie się ich 03-08-2021

Na to, jak będzie wyglądać nasza blizna, ma wpływ sporo czynników. Przede wszystkim będzie to miejsce, w którym ona powstała, a także jej głębokość skaleczenia.

czytaj całość

Uważaj na wirusa HPV! 03-08-2021

Nowotwór szyjki macicy to bardzo poważny problem, którego nie należy lekceważyć. Należy jednak regularnie powtarzać badanie cytologiczne, także na obecność wirusa hpv - nie niesie on 100% ryzyka  rozwoju nowotworu, ale z całą pewnością zakażenie wirusem hpv zwiększa to niebezpieczeństwo.

czytaj całość