zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy03-12-2021

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?03-12-2021

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy03-12-2021

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?03-12-2021

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !03-12-2021

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 03-12-2021

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.03-12-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 03-12-2021

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Grypa ? co należy o niej wiedzieć? Przyczyny, objawy, leczenie 03-12-2021

Grypa to jedna z najpowszechniejszych chorób wirusowych, która występuje najczęściej w okresie jesienno-zimowym, czyli w miesiącach podwyższonej zachorowalności. Choroba wywoływana jest przez wirusy grypy i, choć znana w medycynie od dawna, wciąż stanowi dość groźne schorzenie, ze względu na powikłania. Większość przypadków grypy aktualnie leczonych jest objawowo, najczęściej domowymi sposobami, jednak nigdy nie wolno ignorować symptomów, aby nie doszło do zagrażających zdrowiu i życiu konsekwencji. Czym objawia się grypa, jak zarażamy się wirusem oraz jak ją leczyć?

czytaj całość

Zgaga - najważniejsze informacje 03-12-2021

Zgaga to pewien stan zapalny przełyku, który ma miejsce, gdy soki żołądkowe cofają się do przełyku. Dolegliwość wiąże się z bardzo silnym bólem i uczuciem pieczenia.

czytaj całość

Lista artykułów

Jakie choroby leczy lekarz dziecięcy? 16-11-2021

Lekarz dziecięcy to pediatra, która specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce różnych schorzeń dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Specjalista ten powinien posiadać wszechstronną wiedzę na temat zdrowia młodych pacjentów, aby udzielać skutecznych porad odnośnie opieki, efektywnie analizować badania okresowe oraz trafnie klasyfikować szczepienia ochronne. Pediatria jest bardzo szeroką dziedziną medycyny, dlatego w jej zakresie występują różne podspecjalizacje oraz specjalizacje szczegółowe.

czytaj całość

Dlaczego już niedługo flebolog będzie nam wszystkim potrzebny? 20-10-2021

Flebolog oczywiście pomoże Ci usprawnić pracę Twoich żył, ale na pewno zaleci on także właśnie poprawę codziennego stylu życia - to nieuniknione.

czytaj całość

Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit 20-10-2021

Pierwszym krokiem do tego, aby zażegnać problem cellulitu, jest zmiana nawyków żywieniowych. Unikaj słodyczy, słonych przekąsek, czerwonego mięsa i alkoholu

czytaj całość

Cholesterol ? kiedy jest go za dużo? 20-10-2021

Istnieją dwa rodzaje cholesterolu, dobry i zły. Problem pojawia się, gdy poziom tego złego jest zbyt wysoki. Zobacz, jaki jest optymalny poziom cholesterolu we krwi i co zrobić, by go obniżyć. Do czego prowadzić może zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi?

czytaj całość

Jak leczyć paznokcie u stóp? 20-10-2021

W szczególności zaniepokoić powinny nas kruche paznokcie u stóp - wszelkiego rodzaju zniekształcenia, zgrubienia czy plamy na płytce paznokcia mogą oznaczać problemy

czytaj całość

Chorujesz przewlekle? Olejek CBD może pomóc 20-10-2021

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia, wiodącą przyczynę umieralności na świecie stanowią choroby przewlekłe. Szacuje się, że np. w 2016 roku spowodowały 71% wszystkich zgonów na świecie.

czytaj całość

Hemoron - metoda na walkę z hemoroidami 05-10-2021

Hemoroidy to jedno z częstszych schorzeń proktologicznych, z jakimi zmaga się wiele osób po 50 roku życia, kobiety w ciąży, ale i młode osoby.

czytaj całość

Suplemenetacja cynku u dzieci i dorosłych 02-08-2021

Cynk jest pierwiastkiem, bez którego nasz organizm nie potrafi prawidłowo funkcjonować. Szczególnie istotny jest w fazie rozwoju oraz dojrzewania. Sprawdź, dlaczego suplementacja cynkiem jest tak ważna i jakie produkty bogate są w ten niezbędny do życia pierwiastek.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne