zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 03-12-2021

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?03-12-2021

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 03-12-2021

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.03-12-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Poradnia neurologiczna- czy możliwa jest diagnostyka jednego dnia? 20-10-2021

Wizyta u neurologa może być dla części z nas stresująca. To specjalista, którego nie odwiedzamy tak powszechnie jak okulistę czy dermatologa. Dlatego porada u lekarza tej specjalności wydaje nam się często dość skomplikowaną.

czytaj całość

Na czym polega metoda SRT? Poznaj działanie terapii neurologicznej 09-07-2021

Metoda SRT jest również stosowana u osób zdrowych – jako wsparcie treningu i profilaktyka w sporcie. W sporcie metoda SRT może być zastosowana jako trening uzupełniający, szczególnie w takich dyscyplinach sportowych, w których wymagana jest zwiększona równowaga czy sterowanie odruchami.

czytaj całość

Przyczyny bólu w okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa 24-05-2021

Ból pleców jest jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie korzystają z porady lekarza rodzinnego lub są zmuszeni wziąć sobie kilka dni wolnego w pracy i zrezygnować z codziennych obowiązków. Oprócz tego schorzenia kręgosłupa są główną przyczyną niepełnosprawności na całym świecie. Na szczęście na wczesnym etapie dolegliwości można podjąć kroki, dzięki którym udaje się im zapobiec lub złagodzić większość epizodów bólu pleców.

czytaj całość

Kiedy udać się do neurochirurga? 29-03-2021

Neurochirurg często kojarzony jest wyłącznie z ciężkimi operacjami mózgu. Natomiast coraz więcej pacjentów jest kierowanych do neurochirurga z problemami związanymi z kręgosłupem. Siedzący tryb życia, choroby cywilizacyjne to częste przyczyny wizyt w gabinecie tego specjalisty. Z pomocy neurochirurga możemy skorzystać w ramach NFZ.

czytaj całość

Kiedy zgłosić się do neurochirurga? 08-01-2021

Neurochirurg to wymagający zawód, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń wiążących się z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Kiedy odwiedzić neurochirurga? Czym dokładnie zajmuje się ten lekarz? Gdzie znaleźć profesjonalne konsultacje? Jak przebiega pierwsza wizyta w klinice zajmującej się tymi schorzeniami?

czytaj całość

Neurolog ? kiedy potrzebna będzie profesjonalna pomoc neurologiczna? 05-02-2020

Układ nerwowy jest jednym z najważniejszych układów ciała człowieka. Niestety, narażony jest on również na szereg poważnych schorzeń.

czytaj całość

Zrozumieć nerwicę - poznaj przyczyny i przebieg choroby 30-01-2020

Nerwica to określenie, którego nie należy używać lekko w kontekście osób szybko wpadających w zdenerwowanie. Choć społecznie znaczenie nerwicy zostało już jakiś czas temu mocno zbagatelizowane, w rzeczywistości zaburzenie to jest bardzo poważne i dla osób na nie cierpiących, mocno krzywdzące.

czytaj całość

Bezsenność ? diagnostyka zaburzeń snu 30-12-2019

Problem z bezsennością i złą jakością snu ma wiele osób. Przyczyny są różne, od emocjonalnych i związanych ze stresem, po najróżniejsze schorzenia. Warto sprawdzić, czy nie cierpimy na obturacyjny bezdech senny!

czytaj całość

Jak radzić sobie ze stresem? 15-10-2019

Dla każdego człowieka objawy stresu mogą się różnić. Jedni są wiecznie rozdrażnieni i wszystko ich denerwuje, innych boli brzuch, głowa lub inna część ciała, a jeszcze inne osoby są przygaszone, "nie do życia" i nie wierzące w to, że mogą poradzić sobie z czynnikiem, który generuje u nich stres.

czytaj całość

Medyczna marihuana 29-08-2017

Dla wielu osób, które nie są związane ze światem medycznym, marihuana kojarzy się jedynie z narkotykami – niestety łatwo dostępnymi. Korzystają z nich coraz młodsi, co stanowi dla nich poważne zagrożenie. W Polsce temat marihuany powraca jak bumerang – mowa jednak o środku, który jest stosowany u przewlekle chorych w najtrudniejszych chwilach choroby. Czym jest medyczna marihuana i jakie ma zastosowanie?

czytaj całość
Poprzednie123...Następne