zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

UWAGA WIOSNA!!!04-05-2016

     Centrum Terapii Laserowej jest to pierwszy w Polsce ośrodek dermatochirurgii kosmetycznej, posiadający 14-letnie doświadczenie w pracy z laserami medycznymi.
Lasery używane są w medycynie od ponad 30 lat.
Obecnie znajdują coraz szersze zastosowanie w dermatologii i chirurgii kosmetycznej.
Zabiegi wykonywane laserem mają wiele zalet:
• promienie lasera nie przekraczają grubości skóry. Laser wytwarza wiązkę światła, która jest bezpieczna i nieszkodliwa dla zdrowia,
• laser jest urządzeniem niezwykle precyzyjnym. Dokładnie usuwane są zmiany chorobowe bez uszkadzania skóry wokół. Wyeliminowana jest konieczność cięcia i zakładania szwów chirurgicznych - nie ma więc blizn pooperacyjnych,
• leczeniu mogą być poddani pacjenci w każdym wieku, również dzieci i kobiety w ciąży,
• zabiegi laserem są bezkrwawe Ł wykonywane są metodą bezstykową Ł wyeliminowana jest możliwość zakażenia żółtaczką i HIV,
• leczenie jest ambulatoryje . bezpośrednio po zabiegu można udać się do domu, można kontunuować również pracę.
     TRWAŁE USUWANIE ZBĘDNEGO OWŁOSIENIA !
Tradycyjne metody usuwania włosów dają efekty tymczasowe. Blizny, reakcje alergiczne, podrażnienia, wrastanie włosów są częstymi powikłaniami dotychczas stosowanych metod depilacji.
Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia jest na całym świecie powszechnie uznaną metodą. Laser aleksandrytowy nowej generacji EpiXanXL jest najskuteczniejszym, a zarazem najszybszym laserem do depilacji. «wiatło lasera samo wyszukuje cebulki włosów. łagodna wiązka światła o długości fali 755 nm przenika w głąb skóry aż do mieszka włosa, w którym pochłaniana jest przez barwnik skóry Ł melaninę. Energia lasera jest zamieniana na ciepło, które niszczy cebulkę włosa, pozostawiając nienaruszoną skórę.
     LECZENIE ZMIAN NACZYNIOWYCH !
Naczynka na twarzy.
Rozszerzone naczynka na twarzy różnią się od „pajaczków” na nogach przyczyną powstawania, średnicą i głębokością. Dlatego też do ich zamykania stosowane są specjalne lasery.
Laser argonowy przeznaczony jest do zamykania drobnych naczyń krwionośnych położonych w powierzchownych warstwach skóry. Jest to zabieg nieinwazyjny Ł ważne jest, że w skórę nie trzeba nic wkłuwać ani nic wstrzykiwać. Laser argonowy stosuje się przede wszystkim do leczenia zmian występujących na twarzy.
Photoderm IPL jest urządzeniem przeznaczonym do likwidacji zmian naczyniowych i pigmentowych na skórze. Krótkie impulsy światła odczuwane jako chwilowe zapieczenie powodują zamknięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych. W ten sposób leczy się z bardzo dobrym efektem naczyniaki płaskie oraz trądzik różowaty.

      Rozszerzone naczynka na nogach: „pajączki” i żylaki
Ponad 50% kobiet cierpi z powodu poszerzonych naczynek krwionośnych na kończynach dolnych.
Najnowszy laser Nd: Yag Vascu Light umożliwia bezoperacyjne usuwanie niechcianych naczynek na nogach - nawet o średnicy 3 mm. Energia świetlna w zetknięciu z hemoglobiną zamienia się w ciepło powodując obkurczenie i trwałe zamknięcie naczynia. Zamknięte naczynko ulega resorbcji, czyli wchłonięciu i po pewnym czasie znika. Ważne jest to, że skóry nie trzeba nacinać, ani nakłuwać - po zabiegu nie pozostają więc blizny. Ta bezinwazyjna metoda daje bardzo dobre efekty kosmetyczne i lecznicze.
      PRZEBARWIENIA I TATUAŻE !
Photoderm IPL jest żródłem intensywnego światła o tak dobranej długości fali, że z powodzeniem usuwa wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe na skórze: przebarwienia, plamy posłoneczne, plamy starcze i wątrobowe, ostudę, a nawet zwykłe piegi. Przebarwienia poczatkowo ciemnieją, a następnie ulegają wchłonięciu i znikaja bez śladu. Jedynym przeciwwskazaniem do zabiegu jest opalenizna na skórze.
     CHIRURGIA LASEROWA !
Laserowa chirurgia kosmetyczna.
Laser CO2 do bezkrwawego usuwania zmian skórnych takich jak: znamiona barwnikowe, brodawki wirusowe, „kurzajki”, odciski, wrastające paznokcie, kłykciny, włókniaki, inne narośla skórne, tatuaże, poszerzone naczynka krwionośne, naczyniaki, punkty rubinowe, przebarwienia skóry, piegi, plamy starcze i wiele innych.
Zabieg laserem CO2 polega na odparowaniu tkanki. Energia światła laserowego zamieniana jest w ciepło, pod wpływem którego tkanka bezkrwawo wyparowuje. Laser działa z niezwykłą precyzją, a dzięki temu w większości przypadków gojenie jest bezbliznowe. Po zabiegu nie trzeba nosić opatrunku, można normalnie się myć i używać kosmetyków.
     ODMŁADZANIE SKÓRY !
     FOTOODMŁADZANIE (”Photorejuvenation”), czyli odmładzanie za pomocą światła nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, „pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają zmarszczki. Taki efekt można uzyskać jedynie przy pomocy najnowszego lasera Photoderm. Całą powierzchnie twarzy naświetla się dwukrotnie krótkimi impulsami światła, które odczuwane są jako chwilowe zapieczenie. Dla uzyskania pełnego efektu leczenie należy powtórzyć 2-5 krotnie w odstępach 3 tygodniowych. Zabiegi te stosowane są w każdym wieku Ł również u młodych osób z problemami skórnymi. Równie często poddają się im panie jak i
panowie. Przed zabiegiem nie wolno się opalać. Jest to zabieg bezinwazyjny - bez użycia skalpela i naruszenia ciągłości skóry. Krótka rekonwalescencja i duże bezpieczeństwo zabiegu pozwalają normalnie kontynuować pracę zawodową.

 
 
Więcej informacji o zastosowaniu laserów w medycynie
i oferowanych usługach można uzyskać
w Centrum Terapii Laserowej we Wrocławiu

Komentarze