zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Medyczna marihuana - co powinien wiedzieć każdy z nas? 24-06-2022

Jakie są lecznicze właściwości marihuany? Oczywiście wszystko zależy od stężenia substancji czynnych, niemniej jednak z pewnością można wymienić chociażby takie właściwości, jak: przeciwbakteryjność i antygrzybiczność.

czytaj całość

Ginekolog Warszawa - pełen komfort i szeroki zakres usług dla wszystkich kobiet 24-06-2022

Kobiety zgłaszają się do ginekologa na różnym etapie swojego życia. A do każdego z takich okresów są zazwyczaj przypisane najczęściej spotykane problemy.

czytaj całość

Jakie są najzdrowsze farby do włosów w 2022? 24-06-2022

Farby do włosów mają Ci zapewnić wymarzony kolor i perfekcyjnie nasycony odcień. Wybierając preparaty do koloryzacji zwróć również uwagę na ich skład. Farbowanie włosów powinno być nie tylko skuteczne i trwałe, ale również zdrowe!

czytaj całość

Internista a lekarz rodzinny - jaka jest różnica? 24-06-2022

Podupadasz na zdrowiu i zastanawiasz się do jakiego specjalisty powinieneś się udać? Lepsza okaże się wizyta u internisty czy może jednak lekarz rodzinny wystarczy? A może to jedno i to samo? Jak się okazuje są to dwie odrębne specjalizacje, które często są mylone. Wizyta u konkretnego lekarza zależy ściśle od objawów i od tego, w czym ma ona pomóc. Poznaj różnicę i dowiedz się jak przygotować się do wizyty u internisty oraz jak wygląda jej przebieg.

czytaj całość

Psychoterapia online bez wychodzenia z domu 24-06-2022

Współcześnie nie musisz widzieć się ze specjalistą w gabinecie, możesz korzystać z pomocy bez wychodzenia z domu, czując przy tym większą anonimowość. Sesje odbywają się tak często, jak będzie to potrzebne. 

czytaj całość

Nowoczesna recepcja w prywatnym gabinecie medycznym 24-06-2022

W jaki sposób sprawić, by nasza prywatna placówka medyczna zyskała w krótkim czasie zaufanie pacjentów? To proste. Musimy zrobić wszystko, by stała się ona miejscem jak najbardziej przyjaznym dla interesantów. Jednocześnie nie możemy zapominać, że powinna też kojarzyć się z profesjonalizmem. Jak najprościej osiągnąć taki efekt? Wystarczy odpowiednio zaaranżowana nowoczesna recepcja. Co to oznacza w praktyce? Jak powinno wyglądać takie miejsce oraz czego nie może w niej zabraknąć?

czytaj całość

Laser LLLT - powiedz "nie!" łysieniu 24-06-2022

Jeśli nasza skóra głowy jest zdrowa, znajduje się na niej najwięcej ok. 100-150 tysięcy włosów, które są w fazie wzrostu. Każdy włos żyje ok. 3-4 lat, a następnie wypada. 

czytaj całość

Gotowe podziękowania dla lekarza - o czym należy pamiętać? 24-06-2022

Podziękowania dla personelu medycznego oraz życzenia dla lekarza można przekazać ustnie lub pisemnie. Eleganckim zwyczajem jest przekazać tego rodzaju podziękowania na schludnej kartce.

czytaj całość

Jak wybrać turnusy rehabilitacyjne dla seniorów? 24-06-2022

Gdzie warto wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne dla seniorów? Możliwości jest sporo: od Trójmiasta po Zakopane.

czytaj całość

Kursy kosmetyczne - sposób na podniesienie kwalifikacji 24-06-2022

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, który wiele pań wykonuje zwykle raz w miesiącu, jest manicure. Istnieje wiele metod jego wykonywania

czytaj całość

Jak przebiega stabilizacja kręgosłupa w odcinku lędźwiowym? 24-06-2022

Jedną z metod likwidacji bólu jest zabieg stabilizacji kręgosłupa polegający na unieruchomieniu sąsiadujących kręgów odpowiednimi implantami tak, aby doszło do zrostu kostnego.

czytaj całość

Jakie badania są przeprowadzane w celu diagnostyki serca? 24-06-2022

Serce dziecka oraz osoby dorosłej inaczej pracuje podczas wysiłku, dlatego kardiolodzy rozszerzają diagnostykę o próbę wysiłkową. Dzięki niej mogą ocenić rytm serca, tętno oraz ciśnienie tętnicze krwi, gdy dziecko jest w ruchu. Jak przeprowadzane jest badanie EKG wysiłkowe dzieci? Kiedy jest używany holter ciśnieniowy? Jaki są przeciwwskazania do wykorzystania holtera EKG? Jak przebiega badanie holterem? Co to jest EKG? Sprawdzamy poniżej.

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!24-06-2022

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.24-06-2022

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 24-06-2022

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Choroby tarczycy24-06-2022

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy24-06-2022

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !24-06-2022

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?24-06-2022

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 24-06-2022

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.24-06-2022

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!24-06-2022

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!24-06-2022

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 24-06-2022

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 24-06-2022

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?24-06-2022

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 24-06-2022

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Chirurg w roli sapera, czyli jak się rozbraja tętniaki!24-06-2022

Dlatego prawdziwe pole do popisu daje chirurgowi rola sapera, który rozbraja tętniaka, zanim ten zdąży pęknąć. W tym celu musi jednak najpierw rozpracować mechanizm bomby.

czytaj całość

Choroby wywoływane przez chlamydie24-06-2022

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Biopierwiastki dla urody - CYNK 24-06-2022

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?24-06-2022

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Sezon na wrzody24-06-2022

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Bóle kręgosłupa 24-06-2022

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość