zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Kasa fiskalna dla fizjoterapeuty - jakie opcje powinna posiadać? 26-11-2020

Każdy fizjoterapeuta prowadzący własną działalność gospodarczą jest zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej, o ile przekroczy ustalony limit obrotu. Zgodnie z przepisami prawa w takiej sytuacji konieczna jest ewidencja przychodu. Wybór urządzenia bywa trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. W dzisiejszych czasach w sprzedaży znajduje się ogromna ilość godnych zainteresowania modeli, a więc znalezienie wariantu odpowiedniego dla siebie, to tylko kwestia czasu. Zastanawiasz się, co sprawdzić przed dokonaniem zakupu? Sprawdź poniższe wskazówki.

czytaj całość

Urolog - czym się zajmuje? 26-11-2020

Urolog, czyli lekarz-specjalista zajmujący się układem moczowo-płciowym, leczy związane z nim choroby zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Chociaż najczęściej kojarzony jest z niewłaściwą pracą męskich narządów płciowych, jego wiedza i umiejętności pomagają również rozwiązać problemy nerek i pęcherza moczowego. Nie należy wstydzić się wizyty u niego, ponieważ to, co dla wielu jest tematem tabu, dla urologa jest codziennością. Nie tylko potrafi on zdiagnozować chorobę, ale również słuchać i rozmawiać o niej.

czytaj całość

Jak działa oczyszczacz powietrza i dlaczego warto oczyszczać powietrze w domu? 26-11-2020

Jakość powietrza wpływa bezpośrednio nie tylko na nasze samopoczucie, ale też na zdrowie. Wiele chorób dróg oddechowych ma swoje korzenie właśnie w zanieczyszczonym powietrzu. Podobnie jest z uporczywymi bólami głowy, problemami ze snem, brakiem sił witalnych i problemami z koncentracją. Jeśli widzimy u siebie takie objawy, warto rozważyć zakup oczyszczacza powietrza.

czytaj całość

Jak wyleczyć atopowe zapalenie skóry? 26-11-2020

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba objawiająca się suchą skórą, zaczerwienieniem i świądem. U podstaw schorzenia leży defekt genetyczny, który upośledza barierę ochronną skóry oraz powoduje uwrażliwienie jej na czynniki środowiskowe. Przebieg atopowego zapalenia skóry jest długoletni, z okresami zaostrzeń i remisji. W trakcie leczenia należy łagodzić stan zapalny i zabezpieczać skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

czytaj całość

Medycyna ortomolekularna - co warto wiedzieć? 26-11-2020

Coraz większa liczba osób w trosce o swoje zdrowie zaczyna coraz poważniej podchodzić do kwestii ograniczania medycyny konwencjonalnej na rzecz tzw. medycyny ortomolekularnej, która bazuje na dostarczaniu organizmowi wyłącznie tego, co służy jego prawidłowemu funkcjonowaniu. Czym jednak jest medycyna ortomolekularna i co warto o niej wiedzieć?

czytaj całość

Wady postawy i korekcje stopy - Wkładki ortopedyczne 26-11-2020

Zarówno u dzieci jak i osób dorosłych bywają problemy ze stopami. Najczęściej odpowiadają za nie nieprawidłowości w budowie anatomicznej, ale nie zawsze. Schorzenia układu kostno-stawowego, np. wady postawy również mogą przyczynić się do dyskomfortu podczas chodzenia.

czytaj całość

Przeciwzapalne właściwości imbiru i kurkumy 26-11-2020

Obecny sezon jesienno-zimowy to okres, w którym odporność organizmu jest dla nas jeszcze ważniejsza niż zwykle. Warto więc wspierać nasz układ immunologiczny za pomocą dobroczynnych właściwości niektórych roślin i przypraw.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.26-11-2020

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?26-11-2020

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !26-11-2020

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Jakie są objawy fenyloketonurii? 26-11-2020

Jeszcze kilka lat temu fenyloketonuria stanowiła ogromne zagrożenie dla zdrowia, ale na szczęście obecnie sytuacja się zmieniła.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy26-11-2020

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!26-11-2020

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!26-11-2020

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 26-11-2020

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 26-11-2020

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?26-11-2020

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 26-11-2020

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Chirurg w roli sapera, czyli jak się rozbraja tętniaki!26-11-2020

Dlatego prawdziwe pole do popisu daje chirurgowi rola sapera, który rozbraja tętniaka, zanim ten zdąży pęknąć. W tym celu musi jednak najpierw rozpracować mechanizm bomby.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 26-11-2020

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Choroby wywoływane przez chlamydie26-11-2020

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!26-11-2020

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 26-11-2020

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

CO ŻYJE W POLSKICH KRANACH ? 26-11-2020

Jak badana jest polska kranówka? Podczas analizy wody niemożliwe jest śledzenie wszystkich organizmów chorobotwórczych, które mogły w niej zamieszkać. Analizuje się tylko „bakterie wskaźnikowe” (należą do nich: 1-bakterie grupy coli, 2-bakterie E.coli, 3-paciorkowce kałowe, 4-Clostridium). 

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.26-11-2020

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Choroby tarczycy26-11-2020

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Biopierwiastki dla urody - CYNK 26-11-2020

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?26-11-2020

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Sezon na wrzody26-11-2020

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Bóle kręgosłupa 26-11-2020

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość