zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Szara skóra ? możliwe przyczyny 06-12-2019

Skóra to nasza wizytówka. Gdy coś niedobrego dzieje się z naszym stanem zdrowia, natychmiast odbija się to w wyglądzie naszej skóry. Zmęczenie, zła dieta, brak ruchu oraz złe samopoczucie również uwidaczniają się w stanie skóry.

czytaj całość

Jaka mata treningowa sprawdzi się do ćwiczeń w domu? 06-12-2019

Chcesz zacząć ćwiczyć w domu? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu specjalnej maty treningowe, z którą treningi będą jeszcze bardziej komfortowe i przy tym bezpieczniejsze!

czytaj całość

Jak nauczyć dziecko używania smoczka? 06-12-2019

Może to niektórych zdziwić, ale nie wszystkie dzieci od razu chcą ssać smoczek. Czasem rodzice muszą się naprawdę postarać, aby maluszek się przy nim uspokajał. 

czytaj całość

Naturalny sposób na dobre samopoczucie i zdrową skórę 06-12-2019

Szeroki wybór suplementów i kosmetyków na rynku nie zawsze oznacza, że wpływają one korzystnie na nasze zdrowie. Warto wybrać takie suplementy i kosmetyki, które składają się z naturalnych składników. Gdzie można znaleźć wysokiej jakości suplementy i kosmetyki naturalne? Jakie składniki suplementów najczęściej są wybierane? Jakie naturalne składniki wpływają na wygląd naszej skóry?

czytaj całość

Depresja ? przyczyny i objawy 06-12-2019

Chwilowy spadek nastroju lub gorszy humor może zdarzyć się każdemu, to normalne elementy życia emocjonalnego większości ludzi. Są one całkiem naturalną reakcją organizmu na niepowodzenia lub niewystarczające osiągnięcia. Co innego, kiedy wpadamy w czarną rozpacz, ogarnia nas obezwładniające uczucie pustki i już nie widzimy drogi ucieczki. Jeśli jednak uczucia te nie pozwalają dalej cieszyć się życiem i nie mijają, warto poszukać pomocy u specjalisty.

czytaj całość

Lipidogram ? co musisz widzieć o badaniu 06-12-2019

Lipidogram to badanie mające na celu wykrycia poziom cholesterolu oraz trójglicerydów w organizmie pacjenta. Jest to dość istotne badanie z punktu bardzo wielu lekarzy. Ustalenie poziomu cholesterolu, odpowiednio tego "dobrego i tego "złego", dostrzeżenie ewentualnych zmian może pozwolić określić między innymi ryzyko zagrożenia miażdżycą, a dalej również chorobą wieńcową.

czytaj całość

Czym się zajmuje dermatolog? Jakie choroby leczy? 06-12-2019

Lekarzy dermatologów ze względu na ich profesję bardzo często nazywamy ekspertami od zdrowej skóry. Jak wiadomo skóra jest największym narządem ludzkiego organizmu, który w dużym stopniu jest narażony na szkodliwe działanie różnych czynników zewnętrznych. Jakie objawy świadczące o chorobach skóry powinny nas nakłonić do wizyty u dermatologa? Jakie schorzenia leczy specjalista?

czytaj całość

Kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia ? czym się różnią te wypełniacze? 06-12-2019

Zabiegi medycyny estetycznej z wypełniaczami to skuteczny sposób na natychmiastowe odmłodzenie, a także skorygowanie wyglądu twarzy. Bez wątpienia najbardziej znanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, który słynie ze swoich właściwości nawilżających, a także możliwości jego wszechstronnego zastosowania. Ale to nie jedyny wypełniacz – coraz częściej gabinety medycyny estetycznej oferują zabiegi z wykorzystaniem takich wypełniaczy jak atelokolagen czy hydroksyapatyt wapnia. Czym te wypełniacze różnią się między sobą? I na jaki zabieg najlepiej się zdecydować? Te i inne pytania zadamy ekspertowi z branży beauty, lekarzowi medycyny estetycznej w klinice Neonia Ewie Kopycińskiej.

czytaj całość

Usuwanie zębów zatrzymanych 06-12-2019

Zęby zatrzymane mogą powodować spore problemy w funkcjonowaniu jamy ustnej, jak również stanowić przyczynę wykrzywienia innych, zdrowych zębów. Czym - w praktyce - są zęby zatrzymane?

czytaj całość

Objawy zanieczyszczenia organizmu. 06-12-2019

Oczyszczanie organizmu z toksyn jest istotną dla naszego zdrowia kwestią. Zwłaszcza u osób odczuwających dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Prawidłowo przeprowadzony detoks nie tylko poprawi nasze zdrowie i samopoczucie, ale również wygląd.

czytaj całość

Dlaczego warto chodzić do dentysty? 06-12-2019

Wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy się z bólem i poczuciem dyskomfortu. Coraz więcej dentystów stosuje nowoczesne metody, dzięki którym pacjent nie odczuwa podczas leczenia nieprzyjemnych dolegliwości. W ostatnich latach na rynku stomatologicznym obecne są nowe trendy. Pacjenci chcą przy pomocy pięknego uśmiechu zwiększyć swoją atrakcyjność. Wiele gabinetów dentystycznych wykonuje kompleksowe usługi, np. dentysta znajdujący się we Wrocławiu na Psim Polu, dokładnie gabinet stomatologiczny DENTICA. Główna specjalizacja tego miejsca to oprócz leczenia bez bólu, także tzw. „stomatologia estetyczna”.

czytaj całość

Chirurg w roli sapera, czyli jak się rozbraja tętniaki!06-12-2019

Dlatego prawdziwe pole do popisu daje chirurgowi rola sapera, który rozbraja tętniaka, zanim ten zdąży pęknąć. W tym celu musi jednak najpierw rozpracować mechanizm bomby.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 06-12-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Bezsenność ? diagnostyka zaburzeń snu 06-12-2019

Problem z bezsennością i złą jakością snu ma wiele osób. Przyczyny są różne, od emocjonalnych i związanych ze stresem, po najróżniejsze schorzenia. Warto sprawdzić, czy nie cierpimy na obturacyjny bezdech senny!

czytaj całość

CO ŻYJE W POLSKICH KRANACH ? 06-12-2019

Jak badana jest polska kranówka? Podczas analizy wody niemożliwe jest śledzenie wszystkich organizmów chorobotwórczych, które mogły w niej zamieszkać. Analizuje się tylko „bakterie wskaźnikowe” (należą do nich: 1-bakterie grupy coli, 2-bakterie E.coli, 3-paciorkowce kałowe, 4-Clostridium). 

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?06-12-2019

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?06-12-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 06-12-2019

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Choroby wywoływane przez chlamydie06-12-2019

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy06-12-2019

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Choroby tarczycy06-12-2019

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Biopierwiastki dla urody - CYNK 06-12-2019

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!06-12-2019

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!06-12-2019

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.06-12-2019

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!06-12-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?06-12-2019

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 06-12-2019

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.06-12-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 06-12-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 06-12-2019

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !06-12-2019

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Sezon na wrzody06-12-2019

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Bóle kręgosłupa 06-12-2019

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość