zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

SkyClinic ? najlepsze zabiegi we Wrocławiu z DIAMENTOWĄ kliniką 17-06-2019

Klinika SkyClinic jest miejscem, w którym można kompleksowo zadbać o wygląd, dobre samopoczucie i zdrowie. Klinika skupia wokół siebie najlepszych specjalistów, więc możesz mieć pewność, że oddajesz swoje ciało w najlepsze ręce. 

czytaj całość

Implanty zębów - Co trzeba wiedzieć? 17-06-2019

Stomatologia cały czas się rozwija. Powstają nowe metody leczenia i uzupełniania braków w uzębieniu pacjentów. Od lat rosnącą popularnością cieszy się przy tym implantologia. To dziedzina zajmująca się uzupełnianiem luk w naturalnym uzębieniu pacjentów. Co warto wiedzieć o implantach?

czytaj całość

Na czym polega wymaz i po co robi się antybiogram? 3 najczęstsze badania mikrobiologiczne 17-06-2019

Podstawowym celem badań mikrobiologicznych jest sprawdzenie czy infekcja ma podłoże bakteryjne. Ustalenie gatunku, a nawet szczepu drobnoustroju wywołującego infekcję pozwala na precyzyjny dobór leczenia. Badania mikrobiologiczne obejmują 3 etapy – pobranie próbki od pacjenta (np. wymaz z gardła), hodowla drobnoustrojów i identyfikacja. Wykonywane rutynowo w laboratoriach badania to posiew moczu, identyfikacja zakażeń gardła z wymazu oraz badanie plwociny w infekcjach oskrzeli i płuc. Sprawdź, jak wykonuje się wymaz, czym jest antybiogram oraz ile kosztują za podstawowe badania?

czytaj całość

Matcha ? dobra nie tylko ze względu na smak! 17-06-2019

Zielona herbata Matcha była tajną bronią wojowników samurajów, którzy pijali ją przed walką. Japońscy mnisi pili matchę w ramach ceremoni buddyjskich zen przed wejściem w intensywny okres ciszy i medytacji.

czytaj całość

Sprzęt medyczny - jak go zdobyć? 17-06-2019

Najczęściej ogromnym problemem samego pacjenta lub jego rodziny są koszty związane z zakupem sprzętu medycznego. Nie da się ukryć, że łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, kule, koncentratory tlenu czy zestawy przeciwodleżynowe to drogie produkty, których zakup zawsze jest mniejszym lub większym obciążeniem dla domowego budżetu.

czytaj całość

Kiedy udać się z dzieckiem po wkładki ortopedyczne? 17-06-2019

Lekarze ortopedzi zwracają uwagę na to, że coraz więcej dzieci koślawi swoje stopy i ustawia je w niewłaściwy sposób. Taka sytuacja wynika z różnych czynników, na przykład wzrostu ilości porodów przy pomocy cesarskiego cięcia, które nie są jednak najkorzystniejsza możliwością dla dziecka. Oczywiście, fizjologiczna koślawość stópek może pojawiać się u każdego dziecka do około drugiego roku życia.

czytaj całość

Klinka dermatologii ? czy jej potrzebuję i jak znaleźć odpowiednią? 17-06-2019

Od wyprysków hormonalnych po suchą i szorstką skórę - od czasu do czasu wszyscy mamy niewielkie problemy ze skórą. Ale gdy problemy skórne utrzymują się, mogą mieć ogromny wpływ na:  - odczuwany komfort - pewność siebie - zdrowie psychiczne.

czytaj całość

Usuwanie złamanego narzędzia z kanału po leczeniu kanałowym. 17-06-2019

Nie od dziś wiadomo, że leczenie kanałowe zębów może okazać się bardzo kosztowne. Wynika to między innymi ze sprzętu, jakim posługują się stomatolodzy. Trudność w wykonaniu zabiegu, ale również i czas, jaki muszą poświecić ma ogromne znaczenie. Koszty leczenia kanałowego wahają się od średnio od dwustu do nawet siedemset złotych. Zdarzają się również przypadki, że koszty są jeszcze większe.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 17-06-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 17-06-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?17-06-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 17-06-2019

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Choroby wywoływane przez chlamydie17-06-2019

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Chirurg w roli sapera, czyli jak się rozbraja tętniaki!17-06-2019

Dlatego prawdziwe pole do popisu daje chirurgowi rola sapera, który rozbraja tętniaka, zanim ten zdąży pęknąć. W tym celu musi jednak najpierw rozpracować mechanizm bomby.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy17-06-2019

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Choroby tarczycy17-06-2019

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Biopierwiastki dla urody - CYNK 17-06-2019

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!17-06-2019

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!17-06-2019

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?17-06-2019

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.17-06-2019

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!17-06-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

CO ŻYJE W POLSKICH KRANACH ? 17-06-2019

Jak badana jest polska kranówka? Podczas analizy wody niemożliwe jest śledzenie wszystkich organizmów chorobotwórczych, które mogły w niej zamieszkać. Analizuje się tylko „bakterie wskaźnikowe” (należą do nich: 1-bakterie grupy coli, 2-bakterie E.coli, 3-paciorkowce kałowe, 4-Clostridium). 

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?17-06-2019

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 17-06-2019

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.17-06-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

BEZSENNOŚĆ17-06-2019

Bezsenność dotyka około jednej trzeciej wszystkich osób dorosłych Może pojawić się w każdym wieku i u osób w każdej kulturze, ale częściej występuje u ludzi starszych i u kobiet. Osoby w wieku podeszłym są obarczone większym ryzykiem bezsenności

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 17-06-2019

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !17-06-2019

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Jak dbać o czystość aparatu do bezdechu sennego? 17-06-2019

Czyszczenie aparatu CPAP jest ważną częścią prawidłowego leczenia bezdechu sennego, ponieważ pomaga mu kontynuować pracę przy maksymalnej wydajności. Konieczne jest, aby z jego pomocą Twoje ciało otrzymywało tlen potrzebny do prawidłowego odpoczynku - sprawdźmy więc dlaczego, kiedy i jak wyczyścić aparat do bezdechu sennego!

czytaj całość

Sezon na wrzody17-06-2019

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Jakie krople do oczu na alergię wybrać i na co zwracać uwagę? 17-06-2019

Alergiczne zapalenie spojówek potrafi mocno uprzykrzyć życie. Jego objawy to nic przyjemnego, ale na szczęście można sobie z nimi poradzić, stosując krople do oczu na alergię. Na rynku jednak jest ich wiele. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

czytaj całość

Bóle kręgosłupa 17-06-2019

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość