zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Stres - przyjaciel czy wróg?16-10-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 16-10-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Bezsenność ? diagnostyka zaburzeń snu 16-10-2019

Problem z bezsennością i złą jakością snu ma wiele osób. Przyczyny są różne, od emocjonalnych i związanych ze stresem, po najróżniejsze schorzenia. Warto sprawdzić, czy nie cierpimy na obturacyjny bezdech senny!

czytaj całość

Lista artykułów

Jak radzić sobie ze stresem? 15-10-2019

Dla każdego człowieka objawy stresu mogą się różnić. Jedni są wiecznie rozdrażnieni i wszystko ich denerwuje, innych boli brzuch, głowa lub inna część ciała, a jeszcze inne osoby są przygaszone, "nie do życia" i nie wierzące w to, że mogą poradzić sobie z czynnikiem, który generuje u nich stres.

czytaj całość

Wzrost świadomości, dzięki dobrej psychoterapii 16-04-2019

Psychoterapia z języka greckiego oznacza leczenie duszy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak odkrywczy może być przebieg takiego leczenia. Pacjentom, którzy po raz pierwszy mają powiedzieć o swoich problemach i otworzyć się przed nieznanym lekarzem może nie być łatwo, jednak pierwszy krok stanowi zazwyczaj kluczowy wstęp, determinujący nadchodzące zmiany w świadomości.

czytaj całość

Odtrucie alloholowe - ?zostać czy nie?? 03-04-2019

Część z nas zna utwór zespołu Dżem „Detox”, w którym wokalista opowiada o osobistych doświadczeniach z odtruwaniem organizmu w swojej historii choroby uzależnieniowej. Wyraźnie podkreśla, że sam nie wie, który to już detoks w jego życiu i choć to smutne, to tak właśnie z procesem odtruwania jest. To czasem historia wzlotów i upadków, polegających jedynie na chwilowym przywróceniu organizmu do względnej równowagi, po to tylko by zaraz znowu wrócić do alkoholu czy innej substancji wyniszczającej ciało i umysł.

czytaj całość

Czy warto leczyć się u psychiatry prywatnie? 14-02-2019

Problemy psychiczne należą do grupy tych najbardziej wstydliwych, o których pacjenci nie chcą zbyt chętnie rozmawiać, nawet w gabinecie lekarskim. Niekiedy jednak pomoc psychiatry jest niezbędna, aby móc pozbyć się swoich lęków, stresów, czy smutków i normalnie funkcjonować.

czytaj całość

Nie wysypiasz się? cierpisz na bezdech senny? - poznaj metodę CPAP 31-01-2019

Obturacyjny bezdech senny jest dość powszechną chorobą, która dotyka głównie osoby dorosłe

czytaj całość

Ile godzin powinno się spać? 5 mitów związanych ze snem 16-01-2019

Obecnie na temat snu stworzono wiele opracowań, a nawet oddzielną naukę - somnologię - zajmującą się badaniem jego fizjologii i zaburzeń. Mimo to, nietrudno spotkać się z utrwalonymi obiegowymi poglądami, wynikającymi z niepełnej wiedzy na temat snu. 

czytaj całość

Efektywność pomocy psychologiczno-pedagogicznej 03-01-2019

Wszyscy nauczyciele oceniają efektywność udzielonej pomocy i formułują wnioski dotyczące dalszych działań mających na celu poprawę funkcjonowania ucznia.

czytaj całość

Czym jest alkoholizm i jak skutecznie leczyć uzależnienie od alkoholu? 05-11-2018

Alkoholizm to zaburzenie, w którym osoba chora czuje przymus psychiczny lub somatyczny, aby spożyć kolejną dawkę alkoholu. Osoby cierpiące na to zaburzenie tracą kontrolę nad ilością spożywanych trunków.

czytaj całość

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa? 06-08-2018

Wyobraź sobie pokój, pomalowany w kolorze pastelowej mięty. Pod dużym oknem stoi   drewniane biurko. Widać, że często ktoś przy nim pracuje, bo na biurku panuje lekki rozgardiasz. Obok regał. Mnóstwo na nim książek, od kryminałów po romanse.

czytaj całość
PoprzednieNastępne