zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy19-10-2018

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?19-10-2018

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy19-10-2018

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?19-10-2018

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !19-10-2018

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 19-10-2018

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.19-10-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 19-10-2018

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Jak dbać o własne serce? 12-10-2018

Serce jest jednym z najważniejszych organów w naszym organizmie, dlatego tak bardzo ważne jest to, abyśmy dbali o jego prawidłowe funkcjonowanie. Dodatkowo należy zauważyć, że choroby układu sercowo-naczyniowego należą do najczęstszych dolegliwości występujących wśród mieszkańców Europy.

czytaj całość

Jak dbać o własne serce? 25-09-2018

Serce jest jednym z najważniejszych organów w naszym organizmie, dlatego tak bardzo ważne jest to, abyśmy dbali o jego prawidłowe funkcjonowanie. Dodatkowo należy zauważyć, że choroby układu sercowo-naczyniowego należą do najczęstszych dolegliwości występujących wśród mieszkańców Europy.

czytaj całość

Przegląd chorób płuc 17-09-2018

Choroby płuc są jednymi z najczęstszych chorób medycznych na świecie. Tysiące ludzi cierpi na choroby płuc. Palenie, infekcje i genetyka są odpowiedzialne za większość chorób płuc.

czytaj całość

Istota zdrowego żywienia w jednostkach chorobowych 14-08-2018

Schorzenia wszelkiego rodzaju, poczynając od zwyczajnych przeziębień i osłabień, a kończąc na najpoważniejszych chorobach, wymagają szczególnej uwagi zwróconej na wspomaganie organizmu. Wycieńczone ciało potrzebuje kalorii, ale na odpowiednim poziomie, a do tego zwiększonej dawki substancji odżywczych. Kluczowym aspektem jest zachowanie właściwej, codziennej diety i tu z pomocą może przyjść catering dietetyczny.

czytaj całość

Alergie - co je wywołuje i jak je rozpoznać? 10-08-2018

Czym jest alergia, wie każdy. Dla formalności napiszemy, że według oficjalnej definicji jest to patologiczna organizmu na działanie substancji, zwanych alergenami. Objawy alergii mogą ujawnić się praktycznie zawsze – często występują już u noworodków, ale zdarza się, że pojawiają się u osób po 40 roku życia. Jak je rozpoznać? Czy alergię da się wyleczyć? Odpowiadamy w poniższym artykule.

czytaj całość

Jak radzić sobie z nadmierną potliwością? 25-07-2018

Nadmierne wydzielanie potu wynika ze zbyt intensywnej aktywności gruczołów potowych. Ta przypadłość może mieć podłoże zarówno psychologiczne, jak i fizyczne, w związku z czym rozpoznanie właściwej przyczyny jest pierwszym, najważniejszym krokiem do rozwiązania problemu.

czytaj całość

Problemy kardiologiczne dzieci 12-07-2018

Wbrew pozorom arytmia serca nie dotyczy wyłącznie dorosłych, odnotowuje się ją często również wśród dzieci. Może być wrodzona lub nabyta, mieć charakter trwały lub przejściowy, w wielu przypadkach zdiagnozowanie przyczyny arytmii jest niezwykle trudne.

czytaj całość

W jaki sposób przygotować się do pojawienia nowego członka rodziny? 12-07-2018

Narodziny dziecka to wspaniały moment w życiu każdego rodzica. Okres przygotowań napawa dumą i radością, ale zarazem lękiem o to, jak to będzie już po pojawieniu się niemowlaka na świecie. Zobacz, w jaki sposób przygotować się do porodu i pierwszych miesięcy życia z maluchem.

czytaj całość

Miód i propolis - naturalni sprzymierzeńcy twojego gardła 12-07-2018

Ból i drapanie w gardle to bardzo nieprzyjemne dolegliwości, które niestety dosyć często nas atakują. Choć zawsze lepiej jest zapobiegać infekcji, niż ją leczyć, jeśli już zdąży się rozwinąć, warto jak najszybciej sięgnąć po środki łagodzące dyskomfort. Na gardłowe problemy świetny wpływ mają produkty pszczele - najpopularniejszym z nich jest miód, jednak również propolis okazuje się pomocny w walce o zdrowe gardło. Przeczytaj, dlaczego warto po nie sięgać.

czytaj całość
PoprzednieNastępne