zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy12-07-2018

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?12-07-2018

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy12-07-2018

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?12-07-2018

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !12-07-2018

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 12-07-2018

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.12-07-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 12-07-2018

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Problemy kardiologiczne dzieci 12-07-2018

Wbrew pozorom arytmia serca nie dotyczy wyłącznie dorosłych, odnotowuje się ją często również wśród dzieci. Może być wrodzona lub nabyta, mieć charakter trwały lub przejściowy, w wielu przypadkach zdiagnozowanie przyczyny arytmii jest niezwykle trudne.

czytaj całość

W jaki sposób przygotować się do pojawienia nowego członka rodziny? 12-07-2018

Narodziny dziecka to wspaniały moment w życiu każdego rodzica. Okres przygotowań napawa dumą i radością, ale zarazem lękiem o to, jak to będzie już po pojawieniu się niemowlaka na świecie. Zobacz, w jaki sposób przygotować się do porodu i pierwszych miesięcy życia z maluchem.

czytaj całość

Miód i propolis - naturalni sprzymierzeńcy twojego gardła 12-07-2018

Ból i drapanie w gardle to bardzo nieprzyjemne dolegliwości, które niestety dosyć często nas atakują. Choć zawsze lepiej jest zapobiegać infekcji, niż ją leczyć, jeśli już zdąży się rozwinąć, warto jak najszybciej sięgnąć po środki łagodzące dyskomfort. Na gardłowe problemy świetny wpływ mają produkty pszczele - najpopularniejszym z nich jest miód, jednak również propolis okazuje się pomocny w walce o zdrowe gardło. Przeczytaj, dlaczego warto po nie sięgać.

czytaj całość

Właściwości pokrzywy - zdrowie i dobra kondycja organizmu 21-06-2018

Pokrzywa, przez niektórych uważana jedynie za chwast, w rzeczywistości jest jedną z najczęściej wykorzystywanych roślin w medycynie naturalnej. Wykorzystuje się ją w leczeniu bardzo wielu dolegliwości. Zawiera bowiem bogactwo składników odżywczych: duże ilości żelaza i krzemu, wapnia, manganu, potasu, miedzi, kwasu foliowego oraz witamin C, B, K i A. Można parzyć jej liście, łodygi lub korzeń, albo skorzystać z gotowych soków. Ważne jest tylko, aby były one tłoczone bez żadnych dodatków, jak np. sok z pokrzywy polskiego producenta Polska Róża - tylko takie soki mają właściwości prozdrowotne.

czytaj całość

Czy przeziębienie i grypa to to samo? 19-06-2018

Przeziębienie i grypa to choroby często utożsamiane. Mimo, iż wiele objawów tych chorób pokrywa się, są to jednak różne schorzenia o innym mechanizmie powstania, przebiegu, sposobie leczenia i potencjalnych konsekwencjach.

czytaj całość

Rehabilitacja dzieci w Katowicach - komu warto zaufać? 04-06-2018

Choć ciężko wskazać jedną definicję terminu „rehabilitacja”, to jednak powszechnie pojmowana jest ona jako proces medyczno-społeczny, którego głównym zadaniem jest poprawa jakości życia osób niepełnosprawnych. W ramach rehabilitacji podejmowany jest szereg zabiegów zmierzających do przywrócenia osobom niepełnosprawnym fizycznie lub psychicznie pełni zdrowia lub jego znacznego polepszenia oraz przystosowania tych osób do czynnego uczestniczenia w życiu społecznym.

czytaj całość

Wyjeżdżasz w tropiki? Zadbaj o odpowiednie nawodnienie! 04-06-2018

Na wakacje czekamy z utęsknieniem przez cały rok. Czy zawsze potrafimy z nich w odpowiedni sposób korzystać? Pamiętajmy, że zbyt długie przebywanie na słońcu może przynieść zgubne skutki, a picie zbyt małej ilości płynów prowadzi do odwodnienia organizmu.

czytaj całość

Medycyna podróży 28-05-2018

Współcześnie mamy możliwość podróżowania w najdalsze zakątki świata. Często przywozimy z nich wiele pamiątek, żeby móc później wrócić myślami do miejsc, które odwiedziliśmy. Zdarza się jednak, że niektórzy przywożą z nich także choroby. Z tego powodu lepiej odpowiednio przygotować się przed wyjazdem - przeczytajcie jak to zrobić.

czytaj całość

Na czym polega odtrucie alkoholowe? 28-04-2018

Odtrucie alkoholowe to pierwszy krok na drodze do uwolnienia się od uzależnienia. Jego głównym celem jest przerwanie ciągów alkoholowych, a także pozbycie się substancji uzależniającej z organizmu, aby w kolejnym etapie podjąć odpowiednią i skuteczną terapię. Na czym polega odtrucie alkoholowe i jak przebiega ten proces? Dlaczego warto zdecydować się na detoks w profesjonalnej klinice leczenia uzależnień?

czytaj całość
PoprzednieNastępne