zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy23-01-2020

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?23-01-2020

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy23-01-2020

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?23-01-2020

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !23-01-2020

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 23-01-2020

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.23-01-2020

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 23-01-2020

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Wątroba jest tylko jedna, sprawdź jak o nią zadbać! 23-01-2020

Wątroba odpowiada za filtrowanie krwi, metabolizm alkoholu i leków, dlatego pracuje non stop, bez przerwy. Do najczęściej popełnianych błędów należy jej nadwyrężanie, a więc zmuszanie do wytężonej pracy.

czytaj całość

Lista artykułów

Zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie 20-12-2019

Badania profilaktyczne, powinniśmy przeprowadzać zgodnie z naszym wiekiem i według zaleceń lekarza prowadzącego. Wizyta w poradni powinna być wpisana w nasze obowiązki, a nie tylko wtedy, gdy na horyzoncie pojawia się choroba.

czytaj całość

Lipidogram ? co musisz widzieć o badaniu 30-12-2019

Lipidogram to badanie mające na celu wykrycia poziom cholesterolu oraz trójglicerydów w organizmie pacjenta. Jest to dość istotne badanie z punktu bardzo wielu lekarzy. Ustalenie poziomu cholesterolu, odpowiednio tego "dobrego i tego "złego", dostrzeżenie ewentualnych zmian może pozwolić określić między innymi ryzyko zagrożenia miażdżycą, a dalej również chorobą wieńcową.

czytaj całość

Tabletki na potencje i odchudzanie ? wynalazki biotechnologii 27-11-2019

Wraz z rozwojem naszego społeczeństwa zaczęliśmy korzystać z wszystkich dobrych i złych aspektów codzienności. Niektóre wynalazki wykorzystujemy w dobrych celach, a przy pomocy innych psujemy sobie zdrowie. Jest to jednak nieuniknione i nie da się zawsze czerpać samych korzyści. Weźmy pod uwagę na przykład ogromną ilość jedzenia, które jest teraz dostępne w sklepach. Bez żadnego problemu możemy zaopatrzyć się w pożywienie z całego świata - nawet bez wychodzenia z własnego domu.

czytaj całość

Co warto wiedzieć o inhalatorach? 15-10-2019

Zadaniem inhalatora jest wytwarzanie mgiełki, która pozytywnie wpływa na drogi oddechowe. Często zawiera ona dodatkowo substancję leczniczą.

czytaj całość

Astma oskrzelowa - patogeneza, etiologia, leczenie 15-10-2019

Definicja ta podkreśla trzy cechy charakteryzujące astmę.

  1. Czynnościowe zaburzenia warstwy mięśni gładkich oskrzeli.

  2. Częściową lub całkowitą odwracalność zaburzeń

  3. Przewlekły charakter choroby.

czytaj całość

Zakłócenia w krążeniu krwi a żylaki nóg 10-09-2019

Krążenie żylne w obrębie nóg pozwala na skierowanie krwi, doprowadzającej tlen oraz składniki odżywcze do kończyn dolnych, z powrotem do serca. Przepływ krwi żylnej zachodzi drogą żył głębokich (ok. 90% krwi) oraz żył powierzchniowych (ok. 10% krwi). To właśnie żyły powierzchniowe, a szczególnie żyła odpiszczelowa, najczęściej ulegają transformacji w żylaka. Do procesu dochodzi w przypadku zaburzenia przepływu krwi, najczęściej jako powikłanie uszkodzenia zastawek.

czytaj całość

Jaka jest idealna dieta na obniżenie cukru we krwi? 03-09-2019

Cukrzyca jest zaliczana do grupy schorzeń cywilizacyjnych. Chorują na nią kobiety i mężczyźni w różnym wieku, zarówno osoby młode, jak i seniorzy. Bardzo ważnym elementem leczenia cukrzycy jest odpowiednia dieta: z jednej strony stabilizująca poziom cukru we krwi, z drugiej – dostarczająca organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, mikroelementów i witamin.

czytaj całość

Laryngolog Łódź i 3 innych specjalistów, do których może Cię skierować lekarz medycyny pracy 03-09-2019

Zanim pacjent otrzyma orzeczenie o zdolności do pracy na konkretnym stanowisku, zwykle musi przejść szereg badań. 

czytaj całość

Infekcja wirusowa ? domowe i farmakologiczne sposoby leczenia (informed.com.pl) 03-09-2019

Wirusy są wszędzie i trudno się przed nimi uchronić. Jeśli ktoś ma osłabioną odporność, łatwo może złapać typowe przeziębienie, grypę, czy nawet zapalenie płuc. Jeśli dojdzie do zarażenia, warto sięgnąć po sprawdzone metody leczenia, które przyspieszą walkę organizmu z wirusami i pomogą szybciej wrócić do zdrowia.

czytaj całość

Jakie są ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej? 12-08-2019

Ważne jest więc to, by wiedzieć, jak powinien wyglądać trening na odchudzanie, który pomoże nam w szybkim tempie uzyskać wymarzoną sylwetkę.

czytaj całość
PoprzednieNastępne