zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy19-03-2019

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?19-03-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy19-03-2019

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?19-03-2019

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !19-03-2019

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 19-03-2019

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.19-03-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 19-03-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Stany zapalne górnych dróg oddechowych ? ich przyczyny i leczenie 19-03-2019

Choroby dróg oddechowych to jedna z najczęstszych dolegliwości z jaką się zmagamy. Zwłaszcza w okresach przejściowych jak przedwiośnie korytarze przychodni lekarskich rozbrzmiewają odgłosem kasłania i kichania. Szczególnie dotkliwe są nocne ataki kaszlu, które nie pozwalają spokojnie się wyspać zarówno nam, jak i naszym bliskim. Dlatego ważne, by poradzić sobie z nimi jak najszybciej i najskuteczniej.

czytaj całość

Oczyszczacz powietrza ? nieoceniona pomoc przy alergii i astmie 19-03-2019

Alergia i astma to schorzenia, które potrafią znacząco obniżyć komfort życia. Nasileniu objawów chorobowych sprzyja zanieczyszczenie powietrza alergenami i innymi czynnikami drażniącymi, a ochronę przed nimi zapewni dobry oczyszczacz.

czytaj całość

Lista artykułów

Jak zadbać o zdrowie podczas niedoczynności tarczycy? 14-02-2019

Niedoczynność tarczycy jest chorobą, którą charakteryzuje niedobór hormonów produkowanych przez gruczoł tarczycy.

czytaj całość

Jak zwiększyć odporność u dziecka? 08-01-2019

Zarazki, wirusy, bakterie. Jeśli komuś się wydaje, że liczba nieskończoności nie istnieje, wystarczy spojrzeć na świat mikrobów. Ich wpływ na organizm jest szczególnie odczuwalny przez najmłodszych. Ochrona dzieci na wszelkie możliwe sposoby jest czymś oczywistym, dlatego walka o jak najlepsze zdrowie będzie dla rodzica priorytetem.

czytaj całość

Aparat tlenowy w dobrej cenie - gdzie taki znaleźć? 06-12-2018

Zaawansowane maszyny do tlenoterapii zazwyczaj działają na zasadzie zasysania powietrza, a następnie jego filtrowania aby zmaksymalizować poziom tlenu w koncentracie podawanym pacjentowi.

czytaj całość

Awitaminoza ? co to jest i jak ją rozpoznać? 28-11-2018

Wielu rodziców myśli, że zrównoważona dieta zapewnia dzieciom odpowiedni poziom wszystkich składników odżywczych, witamin i minerałów. Jest to jednak tylko częściowo zgodne z prawdą, gdyż w rozwoju dzieci są różne okresy, które wzmagają zapotrzebowanie na niektóre witaminy i minerały. W tych okresach nawet prawidłowo żywionym dzieciom może doskwierać awitaminoza.

czytaj całość

Jak rozpoznać kurzajkę? 27-11-2018

Zauważyłeś na dłoni czy stopie niepokojąca zmianę skórną? Nie bagatelizuj tego i przez kilka dnia obserwuj to miejsce. To nie musi być od razu oznaka choroby, jednak warto przyglądać się swojemu ciału, by w razie czego zareagować w porę. Często działania profilaktyczne mogą oszczędzić Ci czas i wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Gdy po krótkim czasie zmiana nie zniknęła, spróbuj ją scharakteryzować, by wiedzieć, jak sobie z tym radzić.

czytaj całość

Zaszczepić w sobie chęć szczepień 26-10-2018

Coraz częściej słyszymy głosy przeciwne szczepieniom, trwają nawet prace nad ustawą znoszącą ich obowiązek. Jednak trudno wyobrazić sobie świat, w którym szaleją ospa, polio czy słynna, szczególnie po I wojnie światowej „hiszpanka”. Szczepienia ochronne to jedno z największych osiągnięć nowożytnej medycyny oraz wiele lat pracy wykwalifikowanych badaczy, dzięki którym ochrona zdrowia i życia stała się skuteczniejsza.

czytaj całość

Jak dbać o własne serce? 12-10-2018

Serce jest jednym z najważniejszych organów w naszym organizmie, dlatego tak bardzo ważne jest to, abyśmy dbali o jego prawidłowe funkcjonowanie. Dodatkowo należy zauważyć, że choroby układu sercowo-naczyniowego należą do najczęstszych dolegliwości występujących wśród mieszkańców Europy.

czytaj całość

Jak dbać o własne serce? 25-09-2018

Serce jest jednym z najważniejszych organów w naszym organizmie, dlatego tak bardzo ważne jest to, abyśmy dbali o jego prawidłowe funkcjonowanie. Dodatkowo należy zauważyć, że choroby układu sercowo-naczyniowego należą do najczęstszych dolegliwości występujących wśród mieszkańców Europy.

czytaj całość

Przegląd chorób płuc 17-09-2018

Choroby płuc są jednymi z najczęstszych chorób medycznych na świecie. Tysiące ludzi cierpi na choroby płuc. Palenie, infekcje i genetyka są odpowiedzialne za większość chorób płuc.

czytaj całość
PoprzednieNastępne