zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy22-01-2018

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?22-01-2018

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy22-01-2018

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !22-01-2018

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 22-01-2018

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.22-01-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 22-01-2018

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Walka z cellulitem ? jak się go pozbyć ostatecznie? 03-01-2018

Ze znienawidzonym cellulitem zmaga się większość z nas. Skórka pomarańczowa pojawiająca się na udach i pupie to efekt naszego trybu życia, diety i używanych kosmetyków. Co zrobić więc by pozbyć się tego defektu raz na zawsze? Podpowiadamy.

czytaj całość

Jak przygotować siemię lniane i włączyć je do codziennego menu? 18-12-2017

Reguluje pracę układu pokarmowego i działa osłonowo śluzówkę żołądka. Jest bogatym źródłem kwasów omega-3 o właściwościach antynowotworowych. Dzięki wysokiej zawartości fitoestrogenów pomaga łagodzić objawy menopauzy. Nasiona lnu są prawdziwą skarbnicą zdrowia.

czytaj całość

Zatrucia pokarmowe ? ! 07-12-2017

Zjedzenie nawet małej ilości zanieczyszczonej żywności może wywołać chorobę. Jej objawy mogą wystąpić w ciągu pół godziny od spożycia, w niektórych przypadkach znacznie później – nawet po trzech tygodniach – zależnie od czynnika wywołującego.

czytaj całość

Wapń nie tylko dla kości 11-12-2017

Aż do 99% wapnia w organizmie człowieka znajduje się w kościach. Jednak nie tylko układ kostny ucierpi w wyniku diety niedoborowej w tej pierwiastek. Wapń jest składnikiem niezbędnym również dla układu krwionośnego oraz nerwowego.

czytaj całość

Jak domowymi metodami skutecznie pozbyć się chrypki? 11-12-2017

Chrypka często towarzyszy nam przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Bywa również wynikiem zbytniego nadwyrężania strun głosowych, co często spotyka nauczycieli, aktorów i inne osoby pracujące głosem. Niezależnie jednak od przyczyn, każdy, kogo dotknęła, szuka skutecznych metod walki z nią. Oto sprawdzone domowe metody na chrypkę.

czytaj całość

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie? 22-11-2017

Papierosy elektryczne składają się z wody, nikotyny, glikolu, gliceryny i substancji zapachowych. Najbardziej szkodliwą substancją wydzielaną przez e-papierosy jest benzen. Do tej pory nie zauważono silnej zależności pomiędzy paleniem e-papierosów a poważnymi chorobami.

czytaj całość

Jak dbać o osoby starsze? 20-11-2017

Samodzielna opieka nad starszymi członkami rodziny, choć nieraz wymagająca wyrzeczeń i poświęcenia czasu, zawsze jest warta podziwu. O czym warto przy tym pamiętać?

czytaj całość

Warto zadbać o właściwą ilość witaminy D! 29-11-2017

Witamina D jest jedną z najbardziej niedocenianych, a jednocześnie najważniejszych witamin. Jej wszystkie funkcje trudno jest wyliczyć, wpływa na bardzo wiele układów i narządów organizmu, bez niej nie da się mieć mocnych kości, zębów czy dobrej odporności. Jest też kluczowa dla prawidłowego rozwoju dzieci, jednak potrzebują jej ludzie w każdym wieku. Warto więc zadbać o to, by dostarczać sobie jej odpowiednie ilości.

czytaj całość

Reumatoidalne zapalenie stawów ? objawy oraz przebieg 13-11-2017

Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów głównie dotyczą układu ruchu, ale w trakcie jego przebiegu mogą wystąpić także zmiany pozastawowe w innych narządach.  

czytaj całość

Czym jest laktoferyna? 13-11-2017

W mediach często spotkać można się z negatywnymi opiniami na temat spożywania mleka krowiego, które jest posądzane o niekorzystne działanie dla naszego zdrowia. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że stanowi ono niezwykle cenne źródło laktoferyny wykazującej szereg właściwości prozdrowotnych – działa ona przeciwbakteryjnie, immunostymulująco i przeciwwirusowo. Mleko krowie zaleca się podawać dzieciom powyżej 3 roku życia, lecz mleko kobiece i odżywcze mieszanki dla najmłodszych również stanowią dobre źródło omawianej glikoproteiny.

czytaj całość
PoprzednieNastępne