zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy21-01-2021

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?21-01-2021

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy21-01-2021

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?21-01-2021

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !21-01-2021

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 21-01-2021

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.21-01-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 21-01-2021

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

5 pytań, które pozwolą Ci stwierdzić, czy jesteś uzależniony od narkotyków 21-01-2021

Każde uzależnienie jest poważną chorobą – nieważne, czy to alkoholizm, narkomania czy może seksoholizm. Osoby uzależnione na początku swojej przypadłości często nie są do końca świadomi, że ich „upodobania” już można nazwać nałogiem. Czasami czują, że coś może być nie tak, ale skoro nikt nie podziela ich opinii, to nadal nieświadomie brną w uzależnienie. Warto wówczas odpowiedzieć samemu sobie na kilka pytań, które wykluczą lub – niestety – potwierdzą wystąpienie choroby, zwanej narkomanią.

czytaj całość

Lista artykułów

Rezonans dróg żółciowych - na czym polega badanie? 06-01-2021

Cholangiografia MR, czyli inaczej rezonans magnetyczny dróg żółciowych, to bezbolesne i bezinwazyjne badanie, które pozwala określić ich stan. Podczas badania oceniane są także wątroba i trzustka. Dowiedz się, jak ono przebiega i kiedy jest zalecane.

czytaj całość

Profilaktyka kataru - jak zapobiegać niedrożności nosa 25-11-2020

Ile razy zdarzyło Ci się, pociągając nosem, postanowić, że nie dopuścisz do tego, aby kiedykolwiek znowu dopadł Cię katar? Niestety, w większości przypadków, o tej obietnicy przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy… po raz kolejny walczymy z nieżytem nosa.

czytaj całość

Żylaki a sport. Która dyscyplina będzie bezpieczna? 12-11-2020

Żylaki to dość powszechna dolegliwość, według szacowanych obliczeń ma je co najmniej 20% społeczeństwa. Według specjalistów najbardziej narażone są na nią kobiety. Schorzenie rzadziej bowiem dotyka mężczyzn. 

czytaj całość

Jakie są objawy fenyloketonurii? 08-01-2021

Jeszcze kilka lat temu fenyloketonuria stanowiła ogromne zagrożenie dla zdrowia, ale na szczęście obecnie sytuacja się zmieniła.

czytaj całość

Wegetarianizm a sport - jak wygląda takie zestawienie? 25-11-2020

Dieta wegetariańska jest jedną z najpopularniejszych alternatywnych metod odżywiania. Wiadomo, że odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska jest w stanie zapewnić wszelkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach. Z drugiej strony, dieta dla sportowców znacząco odbiega od programu zdrowego żywienia osób uprawiających sport w umiarkowanej ilości. Czy da się przełożyć dietę sportowca na dietę wegetariańską? Czy można w ten sposób uzyskać podobne efekty?

czytaj całość

Zgaga - co należy o niej wiedzieć? 13-10-2020

Czym dokładnie jest zgaga?
Nie da się ukryć, że jest jedną z najczęściej występujących dolegliwości przewodu pokarmowego. Charakterystyczną jej cechą jest nieprzyjemne palenie w przełyku, które staje się wręcz irytujące.

czytaj całość

Co może być przyczyną występowania białka w moczu? 07-09-2020

Przyczyny występowania białka w moczu mogą być zróżnicowane. Bardzo rzadko się zdarza, aby białko wystąpiło samoistnie. Pamiętaj, że samo pojawienie się białka nie jest przyczyną choroby, tylko jej objawem.

czytaj całość

Kim jest dobry dietetyk i jak go znaleźć? 02-08-2020

Szukając pomocy dietetyka warto zwrócić uwagę na jego wykształcenie. Powinny to być studia wyższe na kierunku dietetyka. Tylko kursy nie są w stanie dać wystarczającej wiedzy. Plusem są studia na uczelni medycznej, gdzie wykładowcami są często lekarze.

czytaj całość

USG Tarczycy ? opis i wskazania 02-08-2020

USG tarczycy jest badaniem całkowicie bezbolesnym, bezpiecznym i nieinwazyjnym. Zazwyczaj trwa kilka – kilkanaście minut. Wykonuje się je w pozycji leżącej.

czytaj całość

Płynna i lekkostrawna dieta po operacji - co wybrać? 04-05-2020

Według aktualnych zaleceń przerwa w przyjmowaniu posiłków po operacji powinna być tak krótka, jak to jest możliwe. Z tego względu dobrze, gdyby dieta płynna wprowadzona została już w dniu zabiegu.

czytaj całość
PoprzednieNastępne