zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Sezon na wrzody16-10-2019

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?16-10-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!16-10-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!16-10-2019

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 16-10-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 16-10-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Nowy, lepszy poziom skutecznej medycyny 01-10-2019

Umiejętne postawienie diagnozy i zaproponowanie skutecznego leczenia, to najważniejsze zadanie każdego lekarza. Jeśli chodzi o życie ludzkie, to nie możemy mieć żadnych wątpliwości.

czytaj całość

Centralne systemy medyczne i ich rola we współczesnej służbie zdrowia 01-10-2019

W dobie postępującej cyfryzacji i digitalizacji zmianom podlegają praktycznie wszystkie dziedziny naszego życia i funkcjonowania. Z duchem czasu idzie także służba medyczna, która z roku na rok ma do dyspozycji coraz więcej nowoczesnych i skutecznych rozwiązań mających na celu poprawę jej funkcjonowania. Kluczową rolę pełnią wśród nich centralne systemy medyczne, z których korzystanie niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla pracowników służby zdrowia, jak i ich pacjentów.

czytaj całość

Badania diagnostyczne zrobisz teraz przez Internet 15-10-2019

Żyjemy w czasach, kiedy napięty harmonogram nie pozwala nam prawidłowo zadbać o nasze zdrowie. Nie mamy czasu na zdrowe gotowanie, aktywność fizyczną, a już nie mówiąc o chodzeniu do lekarzy i na badania. Aby ułatwić dbanie o siebie, pojawiły się serwisy internetowe, które ułatwiają cały proces diagnostyki począwszy od zakupu online po konsultacje telefoniczne.

czytaj całość

Laryngolog Łódź i 3 innych specjalistów, do których może Cię skierować lekarz medycyny pracy 03-09-2019

Zanim pacjent otrzyma orzeczenie o zdolności do pracy na konkretnym stanowisku, zwykle musi przejść szereg badań. 

czytaj całość

Czym jest sepsa? 30-07-2019

Sepsa nie jest chorobą. Nie oznacza to jednak, że nie jest groźna. Wręcz przeciwnie – według danych WHO co 3-4 minuty ktoś na świecie umiera z jej powodu. Sprawdź, czym jest ta dolegliwość, jakie są jej objawy i jak należy działać, aby szybko ją zdiagnozować i nad nią zapanować.

czytaj całość

Pracownik dojeżdża na rehabilitację ? czy trzeba wystawić mu druk delegacji? 03-06-2019

Lekarz skierował na rehabilitację pracownika, który uległ wypadkowi w trakcie wykonywania pracy (skręcenie kolana). Pracownik musi w tym celu dojeżdżać do innej miejscowości oraz zwalniać się z pracy. Zdaniem pracownika musimy wystawiać mu delegacje, ponieważ jest to wyjazd służbowy i w godzinach pracy, związany z zaistniałym wypadkiem w pracy. Czy pracownik ma rację i jak w tej sytuacji powinien postąpić pracodawca?

czytaj całość

Czy warto wykupić pakiet w centrum zdrowia? 24-05-2019

Jeżeli mamy taką możliwość, zakup abonamentu w prywatnym centrum zdrowia jest bardzo dobrym pomysłem. Za miesięczną opłatę będziemy mogli skorzystać z usług lekarzy wielu specjalności, jednocześnie nie płacąc już za pojedyncze wizyty lub dopłacając do nich część kwoty, jeżeli przekroczymy limit. 

czytaj całość

Kiedy stosować ustawę Prawo zamówień publicznych? 24-05-2019

Zamawiający w Warszawie co roku zamawia krew i jej składniki dla pacjentów. Dostawcą jest wskazany rozporządzeniem ministra zdrowia RCKiK w Warszawie, jako jedyny dostawca dla danego regionu, który co roku podaje nowe cenniki. Szacunkowa wartość zamówienia na rok 2019 to ponad 10 mln zł netto/brutto. W jakim trybie zamawiający powinien udzielić takiego zamówienia?

czytaj całość

Wzrost świadomości, dzięki dobrej psychoterapii 16-04-2019

Psychoterapia z języka greckiego oznacza leczenie duszy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak odkrywczy może być przebieg takiego leczenia. Pacjentom, którzy po raz pierwszy mają powiedzieć o swoich problemach i otworzyć się przed nieznanym lekarzem może nie być łatwo, jednak pierwszy krok stanowi zazwyczaj kluczowy wstęp, determinujący nadchodzące zmiany w świadomości.

czytaj całość

Jak prawidłowo opiekować się osobą starszą? Porady dla bliskich 21-02-2019

Opieka nad bliską osobą starszą bywa dużym wyzwaniem. Niekiedy jest to praca 24 godziny na dobę, co przyczynia się do pojawienia się objawów stresu, a nawet depresji. Aby tego uniknąć warto poszukać wsparcia zarówno w bliższym, jak i dalszym otoczeniu.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne