zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Lista artykułów

Jakie ułatwienia dla opiekunów osób niepełnosprawnych? 27-11-2019

O opiekunach niepełnosprawnych mówiło się w ostatnim roku sporo. Zobacz, co udało im się wywalczyć i jak jeszcze mogą oni ułatwić sobie codzienną opiekę nad chorym czy zakup sprzętu rehabilitacyjnego do domu.

czytaj całość

Czy praca jako opiekunka w Niemczech bez znajomości języka jest możliwa? 21-05-2018

Niezależnie od tego, na jaką pracę za granicą się decydujemy, powinniśmy znać język obcy przynajmniej na poziomie podstawowym. Ma to także znaczenie w pracy opiekunki nad osobami starszymi. W tej pracy umiejętności zawodowe, jak i komunikacyjne są ważne na równi. Opiekunka powinna bowiem porozumiewać się z rodziną pacjenta i z lekarzami. Sama znajomość języka wpływa także na zarobki.

czytaj całość

Opieka nad chorym - profilaktyka i leczenie odleżyn 09-03-2016

Schorzenia, które przykuwają pacjenta do łóżka, niosą ze sobą ryzyko wielu powikłań, konsekwencji, które niekoniecznie będą bezpośrednio związane ze specyfiką choroby. Dotyczy to zarówno psychiki, jak również somatycznych dolegliwości. Odleżyny stanowią jeden z częściej pojawiających się problemów w przebiegu chorób przewlekłych, ogólnoustrojowych, które przebiegają z unieruchomieniem pacjenta.

czytaj całość

Mycie włosów nie musi być straszne 21-03-2016

Maluchy uwielbiają się kąpać. Czy są to niemowlaki, które dopiero poznają przyjemność pluskania się w wodzie czy przedszkolaki pływające w wannie razem z całą masą swoich zabawek - chyba nie ma dziecka, które nie lubi wieczornej kąpieli, chyba że… łączy się ona z koniecznością mycia głowy.

czytaj całość

Diagnoza: Alzheimer. A co dalej?02-06-2016

Wiele osób przyjmuje diagnozę jak wyrok. Zadają sobie pytanie dlaczego to właśnie ich i ich bliskich spotkało to nieszczęście. Po fazie pierwszego szoku przychodzi pogodzenie z sytuacją i kolejne pytanie: co dalej? Choroba Alzheimera, ze względu na charakter objawów i postępujące zniedołężnienie psychofizyczne staje się nie tylko problemem samego chorego, ale także jego najbliższego otoczenia.

czytaj całość

Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie tętnicze?07-05-2016

Na początku leczenia można mierzyć swoje ciśnienie kilka razy dziennie, aby sprawdzić jak zmienia się w różnych sytuacjach, np. rano po wstaniu, podczas pracy, po wysiłku fizycznym, podczas oglądania telewizji, przed przyjęciem leków lub w kilka godzin po ich przyjęciu.

czytaj całość

O CIŚNIENIU TĘTNICZYM I CIŚNIENIOMIERZACH !07-05-2016

Nadciśnienie to taki stan, w którym ciśnienie w naczyniach tętniczych utrzymuje się powyżej określonych norm.
Nieleczone nadciśnienie bywa po latach przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Dwa najczęstsze to zawał serca i udar mózgu.

czytaj całość

ODLEŻYNY! 18-09-2018

Jedyną uzasadnioną przyczyną oddania bliskiej osoby do szpitala lub innego ośrodka zapewniającego całodobową opiekę jest brak możliwości zapewnienia wspomnianej opieki (towarzystwa) osobie chorej.

czytaj całość

Choroba Alzheimera Zgubić bagaż życia... 04-05-2016

Starość!. Najczęściej w ogóle nie dopuszczamy do siebie myśli o niej. Pierwsze jej oznaki tuszujemy kremami, makijażem, zabiegami kosmetycznymi. Czasami jednak dopada nas znienacka, tak że nawet nie zdążymy się obejrzeć i już jesteśmy zdani na łaskę i niełaskę innych.

czytaj całość
Poprzednie1Następne