zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy11-05-2022

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?11-05-2022

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy11-05-2022

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?11-05-2022

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !11-05-2022

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 11-05-2022

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.11-05-2022

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 11-05-2022

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Jakie badania są przeprowadzane w celu diagnostyki serca? 11-05-2022

Serce dziecka oraz osoby dorosłej inaczej pracuje podczas wysiłku, dlatego kardiolodzy rozszerzają diagnostykę o próbę wysiłkową. Dzięki niej mogą ocenić rytm serca, tętno oraz ciśnienie tętnicze krwi, gdy dziecko jest w ruchu. Jak przeprowadzane jest badanie EKG wysiłkowe dzieci? Kiedy jest używany holter ciśnieniowy? Jaki są przeciwwskazania do wykorzystania holtera EKG? Jak przebiega badanie holterem? Co to jest EKG? Sprawdzamy poniżej.

czytaj całość

Płytki sen - jakie są wady i zalety? 13-05-2022

Sen przede wszystkim ma służyć naszemu odpoczynkowi, ale też ułatwia nam funkcjonowanie w ciągu dnia, kiedy jesteśmy wypoczęci. Sen korzystny dla człowieka składa się z trzech faz, czyli zaśnięcia, snu płytkiego i snu głębokiego. Bardzo ważne jest, aby to sen głęboki przeważał w czasie nocy, bo wtedy organizm najlepiej się regeneruje. Kiedy przedłuża się faza snu płytkiego to niekorzystnie działa ona nas i może powodować duże zmęczenie podczas dnia.

czytaj całość

Lista artykułów

Jak powinna wyglądać dieta odchudzająca? 11-05-2022

Kluczem do utraty zbędnych kilogramów jest zbilansowana dieta, która powinna nie tylko dostarczać odpowiednich wartości odżywczych, ale również zawierać w sobie wymaganą ilość kalorii.

czytaj całość

Po czym poznać jakość nasienia? 11-05-2022

Zanim jednak do tego dojdzie, to...mogą wystąpić pewne problemy. Dlaczego? Ponieważ niepłodność, badania odnoszące się do jakości nasienia, mogą być dla mężczyzn bardzo krępujące.

czytaj całość

Odżywki i suplementy dla sportowców - wśród nich nie może zabraknąć probiotyku! 28-03-2022

Powszechnie wiadomo, że aktywność fizyczna jest dobra dla ciała i umysłu. Tymczasem wykazano, że intensywny wysiłek, zwłaszcza u profesjonalnych sportowców odbija się na zdrowiu ich jelit. Coraz częściej do podstawowego zestawu odżywek i suplementów diety dla sportowców włącza się probiotyki. W jakim celu?

czytaj całość

Sposoby operacyjne leczenia żylaków 28-03-2022

To najstarsza metoda usuwania żylaków, którą stosuje się aż po dziś dzień. Użyto jej po raz pierwszy w roku 1905 przez lekarza Williama Wayne'a Babcocka.

czytaj całość

Profilaktyka tarczycy ? jak dbać o jej zdrowie i jakie badania wykonywać? 28-03-2022

Można pomóc sobie w utrzymaniu dobrego zdrowia tarczycy. W tym celu należy przede wszystkim stosować zrównoważoną dietę.

czytaj całość

Dimetylosulfotlenek - zastosowanie, działanie, właściwości 23-02-2022

Naturalne środki lecznicze cieszą się ostatnio coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że ich popularność rośnie — w końcu umożliwiają one pozbycie się wielu przykrych dolegliwości w łatwy, tani i nieinwazyjny sposób. 

czytaj całość

Probiotyki przy problemach z nadwagą 23-02-2022

Mówi się, że nieprawidłowy stan mikroflory jelitowej może być odpowiedzialny za zaburzenia łaknienia, co w konsekwencji prowadzi do nadwagi. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, okazuje się, że regularne zażywanie probiotyków może pomóc w walce z nadmiernym apetytem.

czytaj całość

Czym są nukleotydy dietetyczne? 28-03-2022

Nukleotydy dietetyczne, o których tutaj mowa, są dostarczane do organizmu drogą pokarmową poprzez przyjmowanie odpowiednich suplementów lub wraz z pożywieniem. W nowoczesnej dioterapii kwasy nukleinowe są powszechnie wykorzystywane. 

czytaj całość

Medycyna rodzinna prywatnie czy na NFZ 26-01-2022

Czy lekarz rodzinny i lekarz internista to ten sam specjalista? A jeśli nie, to czym różnią się ich kompetencje lub funkcje w opiece zdrowotnej? Czy odczujemy różnice uczęszczając do lekarza medycyny rodzinnej prywatnie i na NFZ?

czytaj całość

Mocne leki a biegunka u dziecka. Jak sobie radzić? 28-03-2022

Przedszkolaki często zapadająca różne infekcje. Dzieci przebywające w dużych skupiskach mają kontakt z różnymi bakteriami i wirusami. Ich układ odpornościowy ciągle się kształtuje. Dzieci przeważnie zapadają na infekcje wirusowe, które po kilku dniach najczęściej mijają samoistnie. Czasami zdarzy się poważniejsza choroba, która kończy się podaniem antybiotyku. Choroby bakteryjne, wymagające podania antybiotyku to m.in. angina, zapalenie gardła i migdałków, szkarlatyna, zapalenie ucha, oskrzeli czy płuc.

czytaj całość
PoprzednieNastępne