zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?21-02-2018

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.21-02-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Turystyka stomatologiczna, czyli dlaczego osoby z Europy Zachodniej wybierają Szczecin 20-02-2018

Coraz powszechniejszy w dzisiejszych czasach staje się trend podróżowania do zagranicznego miasta czy regionu w celach stomatologicznych. Trend ten stał się na tyle popularny że otrzymał już swoją indywidualną nazwę – denturyzm.

czytaj całość

Lista artykułów

Co lepsze: implanty zębowe czy korony porcelanowe? 30-01-2018

Zarówno korony, jak i implanty zębowe, to stałe uzupełnienia protetyczne. Warto z nich skorzystać, jeśli mamy zniszczone zęby, a chcemy cieszyć się zdrowym, białym uśmiechem przez kolejne, długie lata. Kiedy lepiej zdecydować się implanty zębowe, a kiedy lepszym wyborem będą korony?

czytaj całość

Dlaczego warto regularnie chodzić na przegląd zębów? 27-12-2017

O regularnych wizytach u dentysty przypominały nam nasze mamy, uczono o nich w szkole. Mino tego, wiele z nas cyklicznie o nich zapomina. Nie udanie się na wizytę do stomatologa zwalamy również na brak czasu. Dlaczego jednak warto wpisać sobie tę powinność w grafik raz na 6-12 miesięcy? Dlaczego warto regularnie chodzić do dentysty?

czytaj całość

Strach przed dentystą? Walcz z nim od małego! 18-12-2017

Jedni boją się pająków, inni zamkniętych przestrzeni, a jeszcze inni odczuwają niewytłumaczalny strach przed wizytą u dentysty. Mowa tu o fobiach, z którymi walczy spora część społeczeństwa na całym świecie. Strach przed dentystą nosi nazwę dentofobii. Najlepiej walczyć z nim już od najwcześniejszego dzieciństwa.

czytaj całość

"Endodoncja" - kanałowe leczenie zębów 20-07-2017

Wiele osób spotkało się już z kanałowym leczeniem zębów, które inaczej określane jest jako endodoncja. Taka endodoncja jest działem stomatologii, która zajmuje się rozpoznawaniem, a także leczeniem chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Tutaj podstawowym leczeniem jest właśnie leczenie kanałowe. Bardzo ważne znaczenie ma również diagnostyka rentgenowska.

czytaj całość

Implanty w Warszawie - gdzie warto wykonać? 08-05-2017

Implanty to trwałe rozwiązanie pozwalające uzupełnić braki w uzębieniu. Za ich pomocą można też uzupełnić ubytki w kościach szczęki. Zabieg wstawienia implantów jest bezbolesny i przeprowadza się go w znieczuleniu.

czytaj całość

Proteza zębowa w 100% komfortowa 08-05-2017

W ostatnich latach nastąpił znaczący rozwój protetyki stomatologicznej. Producenci oferują nam wiele opcji. Dobrze dobrana proteza znacznie polepsza komfort życia, umożliwia spożywanie ulubionych pokarmów, pełni funkcję estetyczną i dodaje pewności siebie. Technicznie, protezowanie polega na odtwarzaniu prawidłowego funkcjonowania oraz fizjologicznej budowy całego układu narządów i tkanek w obrębie jamy ustnej oraz twarzowej części czaszki. W skład tego zespołu wchodzą jama ustna z zębami, mięśnie, nerwy i stawy skroniowo-żuchwowe.

czytaj całość

Od czego zależy cena wstawienia implantu dentystycznego 17-08-2017

Podobnie jak w przypadku większości innych zabiegów stomatologicznych, także leczenie implantologiczne, mające na celu uzupełnienie brakujących zębów, może mieć różne ceny. Różnice te zależne są od wielu czynników – stosowanych w gabinecie materiałów, uwarunkowań zdrowotnych pacjenta oraz jego preferencji dotyczących jakości zastosowanych rozwiązań protetycznych.

czytaj całość

Korony i mosty zębów Cerec 17-08-2017

Praktykowanie nowoczesnej i wspomaganej komputerowo protetyki stomatologicznej umożliwia wykonanie korony czy też mostu nawet w czasie jednego dnia*. Oszczędność czasu to niejedyna zaleta wykorzystania systemu Cerec. Technologia CAD / CAM, czyli komputerowo wspomagane projektowanie (CAD-Computer Aided Design) i komputerowo wspomagane wytwarzanie (CAM-Computer Aided Manufacturing), jest nieustannie rozwijana i udoskonalana.

czytaj całość

Skanowanie wewnątrzustne - pierwszy krok w cyfrowej protetyce 09-12-2016

Wewnątrzustne skanowanie w protetyce stomatologicznej oferuje wiele korzyści w stosunku do metod konwencjonalnych – jedna z głównych zalet to zwiększona dokładność wycisku.

czytaj całość

Nowoczesny gabinet dentystyczny 06-09-2016

Są podstawowe zasady, których żaden dentysta nie powinien pomijać w pracy z pacjentem. Do nich należą bezwzględna higiena, czystość i sterylność narzędzi. 

czytaj całość
PoprzednieNastępne