zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?21-01-2021

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.21-01-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Badania stomatologiczne 25-11-2020

Przed pierwszą wizytą u stomatologa musimy przygotować się na to, że na pewno zostaną nam zlecone dodatkowe badania, na których wykonanie musimy znaleźć czas. Najpewniej dostaniemy skierowanie na jedno z najczęściej wykonywanych zdjęć - pantomogram, cefalometrię lub tomograf. Każde z nich jest stosowane w celu postawienia poprawnej diagnozy i umożliwia lekarzowi dokładne przyjrzenie się zębom i otaczającym je tkankom. Nie należy się ich obawiać, gdyż są zupełnie bezbolesne, nie kosztują wiele i można je wykonać bardzo szybko. 

czytaj całość

Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej? 12-11-2020

Od zarania dziejów stan jamy ustnej był ważnym zagadnieniem dla wszystkich osób ceniących sobie zdrowie i dobre samopoczucie, ale dzisiaj mamy dużo więcej produktów, które sprawiają, że dbanie o jamę ustną jest łatwiejsze.

czytaj całość

Prostowanie zębów u ortodonty. Kiedy warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne? 07-09-2020

Idealnie równe zęby mają tylko nieliczni. Wiele osób posiada mniejsze lub większe wady, które warto skonsultować z ortodontą. Kiedy udać się do takiego specjalisty? Sprawdź teraz!

czytaj całość

Jakie są rodzaje wad zgryzu? 20-08-2020

Niektóre wady, szczególnie w początkowym etapie, mogą być trudne do wykrycia. Dlatego też tak ważna jest diagnostyka.

czytaj całość

Stomatologia estetyczna, czyli implanty, wybielanie i co jeszcze? 02-08-2020

Stomatologia estetyczna wbrew pozorom zajmuje się nie tylko polepszaniem wyglądu uzębienia, ale również twarzy. Głównym zadaniem poszczególnych zabiegów jest oczywiście poprawienie efektu wizualnego. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są najpopularniejsze zabiegi stomatologii estetycznej i kto powinien z nich skorzystać.

czytaj całość

Innowacyjna metoda leczenia w stomatologii 04-05-2020

Ból zęba potrafi spędzić sen z powiek i znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Najważniejsza jest profilaktyka, która zimniejsza ryzyko wystąpienia w przyszłości poważnych problemów z uzębieniem. Czasami jednak konieczne okazuje się być leczenie kanałowe, co niestety nie jest niczym przyjemnym. Możliwe jest zmniejszenie bólu u pacjenta, usprawnienie zabiegu i zmniejszenie inwazyjności zabiegu, decydując się na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Ta nowoczesna metoda ma wiele zalet, więc warto się nią zainteresować.

czytaj całość

Pianki do fluoryzacji 03-03-2020

Jednym z największych wrogów naszych zębów bez wątpienia jest próchnica. Choroba ta działa podstępnie, początkowo w sposób niewidoczny, jednakże gdy zacznie się za bardzo rozwijać w jamie ustnej, leczenie może być zarówno drogie, czasochłonne jak i bolesne. 

czytaj całość

Protetyka - protezy szkieletowe, osiadające czy bezklamrowe? 26-02-2020

Współczesna protetyka oferuje pacjentom szeroki wybór uzupełnień braku uzębienia. Jedną z możliwości jest wykonanie protez ruchomych. Protezy zębowe szkieletowe, bezklamrowe i osiadające różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane oraz sposobem mocowania, ale także komfortem użytkowania. Na pytania dotyczące protez odpowiada Szymon Chełstowski, z gabinetu Twój Dentysta w Grójcu. Protetyka jest jednym z kluczowych elementów oferty w gabinecie.

czytaj całość

Czy warto kupować zamienniki końcówek do szczoteczek elektrycznych? 05-02-2020

Wiele osób zastanawia się nad tym jak dbać o końcówki do szczoteczki elektrycznej, kiedy je wymieniać, żeby pielęgnacja jamy ustnej była efektywna i bezpieczna. Rzeczywiście, zdrowie zębów oraz dziąseł mocno jest związane z regularną i porządną higieną. Szczoteczki elektryczne zapewniają lepsze docieranie w zakamarki pomiędzy zębami oraz szybszymi rotacyjnymi ruchami dokładniej oczyszczają powierzchnię szkliwa. Aby taka szczoteczka służyła nam jak najdłużej należy raz na jakiś czas zmienić jej końcówkę, najlepiej na oryginalną końcówkę do szczoteczki Oral B.

czytaj całość

Wady zgryzu u dzieci i dorosłych. 30-01-2020

Nikt z nas nie jest idealny.
Biorąc sobie do serca to motto każdy z rodziców powinien przynajmniej jeden raz udać się ze swoim „skarbem” do gabinetu ortodontycznego.

czytaj całość
PoprzednieNastępne