zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?20-07-2019

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.20-07-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Pierwsza wizyta u dentysty 20-07-2019

Siedząc w poczekalni gabinetu stomatologicznego często słyszymy płacz dzieci, które boją się dentysty jak ognia. Ja sama byłam ostatnio świadkiem podobnej sytuacji. Maluch krzyczał i płakał a ja zastanawiałam się, jak można było temu zaradzić. Co prawda, nie będąc rodzicem nie doświadczam takich sytuacji na własnej skórze. Nie wiadomo jednak, co przyniesie przyszłość, dlatego postanowiłam dowiedzieć się, jaki powinien być stomatolog dziecięcy.

czytaj całość

Implanty ? dlaczego są coraz bardziej popularne? 20-07-2019

Czym są implanty? To nieduże słupki z tytanu, które mogą zastąpić korzeń naszego zęba. Umieszczane są w kości szczęki, oczywiście chirurgicznie.

czytaj całość

Lista artykułów

Jak przygotować się do wizyty u dentysty? 26-06-2019

Jeżeli jednak będziesz pamiętał o kilku zasadach, to odwiedzenie gabinetu stomatologicznego stanie się dużo przyjemniejsze.

czytaj całość

Wybielanie zębów w domu 26-06-2019

Na rynku dostępnych jest wiele zestawów wybielających o podobnym składzie i sposobie aplikacji. Warto jednak decydować się na produkty profesjonalne, które ze względu na wysoką zawartość substancji aktywnych można dostać jedynie u stomatologów podczas wizyty. 

czytaj całość

Implanty zębów - Co trzeba wiedzieć? 18-06-2019

Stomatologia cały czas się rozwija. Powstają nowe metody leczenia i uzupełniania braków w uzębieniu pacjentów. Od lat rosnącą popularnością cieszy się przy tym implantologia. To dziedzina zajmująca się uzupełnianiem luk w naturalnym uzębieniu pacjentów. Co warto wiedzieć o implantach?

czytaj całość

Usuwanie złamanego narzędzia z kanału po leczeniu kanałowym. 18-06-2019

Nie od dziś wiadomo, że leczenie kanałowe zębów może okazać się bardzo kosztowne. Wynika to między innymi ze sprzętu, jakim posługują się stomatolodzy. Trudność w wykonaniu zabiegu, ale również i czas, jaki muszą poświecić ma ogromne znaczenie. Koszty leczenia kanałowego wahają się od średnio od dwustu do nawet siedemset złotych. Zdarzają się również przypadki, że koszty są jeszcze większe.

czytaj całość

Zdjęcia pantomograficzne ? co to takiego? 30-05-2019

Zdjęcia pantomograficzne wykonuje się w gabinetach stomatologicznych przy użyciu specjalistycznego sprzętu - pantomografu, są to specjalistyczne zdjęcia rentgenowskie twarzoczaszki i uzębienia. Badanie to wykorzystywane jest w celu ustalenia przyczyn chorób zębów lub jako pomoc w zakresie chirurgii twarzowo-szczękowej. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia badania? Jak wygląda przebieg badania?

czytaj całość

Bezpieczne wybielanie zębów ? poznaj tajemnice pięknego uśmiechu 24-05-2019

Śnieżnobiały, hollywoodzki uśmiech to najlepsza wizytówka i gwarancja dobrego wrażenia. Twoje zęby nie są idealne i chcesz je wybielić? Sprawdź, jak możesz zrobić to w bezpieczny sposób. Jakie środki nie wywołują podrażnień i przynoszą najlepsze rezultaty?

czytaj całość

Jak dbać o zęby, by mieć zdrowy i piękny uśmiech? 15-05-2019

Wygląd zębów świadczy nie tylko o zdrowiu, ale i podkreśla status społeczny. Dzięki ładnemu uzębieniu łatwiej przekonać do siebie ludzi, lecz to tylko jedna z wielu zalet dbania o uśmiech.

czytaj całość

Jak zachęcić dziecko do dbania o zęby? 02-04-2019

Twoje dziecko urządza sceny, gdy trzeba iść umyć zęby? A może zorientowałeś się, że kiedy zamyka się w łazience, odkręca wodę i odczekuje kilka minut, po czym wychodzi? Poznaj sposoby na przekonanie malucha, że warto myć zęby. Spraw, by codzienny obowiązek stał się dla niego przyjemnością i zabawą. Niejedni rodzice udowodnili, że to możliwe!

czytaj całość

Gdzie zgłosić się w celu skorzystania z oferty implantologii? Jak wygląda zabieg implantacji? 28-01-2019

Zabieg implantacji polega na umieszczeniu implantu w kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego zęba. Implant jest niewielkim, tytanowym elementem, który jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala skutecznie odbudować brakujący ząb i przywrócić efektowny uśmiech. W celu wykonania zabiegu implantacji potrzebne są odpowiednie narzędzia oraz szeroka wiedza specjalistyczna w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej.

czytaj całość

Gabinet przyjazny już od wejścia 16-01-2019

Gabinet stomatologiczny większości społeczeństwa nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Myśląc o nim do głowy przychodzą nam sytuacje związane z cierpieniem oraz długim i nieprzyjemnym borowaniem.

czytaj całość
PoprzednieNastępne