zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?06-12-2019

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.06-12-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Usuwanie zębów zatrzymanych 06-12-2019

Zęby zatrzymane mogą powodować spore problemy w funkcjonowaniu jamy ustnej, jak również stanowić przyczynę wykrzywienia innych, zdrowych zębów. Czym - w praktyce - są zęby zatrzymane?

czytaj całość

Dlaczego warto chodzić do dentysty? 06-12-2019

Wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy się z bólem i poczuciem dyskomfortu. Coraz więcej dentystów stosuje nowoczesne metody, dzięki którym pacjent nie odczuwa podczas leczenia nieprzyjemnych dolegliwości. W ostatnich latach na rynku stomatologicznym obecne są nowe trendy. Pacjenci chcą przy pomocy pięknego uśmiechu zwiększyć swoją atrakcyjność. Wiele gabinetów dentystycznych wykonuje kompleksowe usługi, np. dentysta znajdujący się we Wrocławiu na Psim Polu, dokładnie gabinet stomatologiczny DENTICA. Główna specjalizacja tego miejsca to oprócz leczenia bez bólu, także tzw. „stomatologia estetyczna”.

czytaj całość

Lista artykułów

Flosser - co to takiego, ile kosztuje i gdzie kupić? 27-11-2019

Co to jest flosser?
Flosser to niewielkich rozmiarów przyrząd przeznaczony do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. 

czytaj całość

Dlaczego warto dbać o zęby? 27-11-2019

Co tu więcej mówić, uśmiechnięty człowiek dużo szybciej wzbudzi sympatię i zaufanie, niż człowiek smutny i ponury.

czytaj całość

Soniczna czy elektryczna - którą szczoteczkę wybrać?  05-11-2019

Szczoteczki soniczne uważane są za pewnego rodzaju ulepszoną wersję szczoteczek elektrycznych. W porównaniu do nich cechują się kilkoma zaletami. Po pierwsze są bezpieczniejsze dla przyzębia oraz szkliwa zębów.

czytaj całość

Ile kosztuje implant zęba? Porady przed wstawieniem i po. 01-10-2019

Implanty zębowe to nowoczesny sposób na leczenie ubytków w uzębieniu. 

czytaj całość

Ekstrakcja ósemki ? przebieg i zalecenia po zabiegu 10-09-2019

Ekstrakcja ósemek, czyli usuwanie trzecich zębów trzonowych należy do najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych. Pacjent powinien ściśle stosować się do zaleceń lekarza, aby uniknąć powikłań, takich jak krwawienie, suchy zębodół, szczękościsk i infekcja.

czytaj całość

Leczenie kanałowe ? konfrontujemy mity z prawdą! 24-07-2019

Leczenie kanałowe, wykonywane w momencie, gdy u pacjenta dojdzie do nieodwracalnego zakażenia miazgi, a tradycyjne metody leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej nie mają szansy powodzenia. Mimo tego, że zabieg ten jest wykonywany stosunkowo często, to wśród pacjentów, zarówno tych, co już odwiedzili gabinet stomatologiczny, jak i tych, którzy dopiero zrobią to w celu leczenia, krąży wiele mitów. Dziś więc skonfrontujemy kilka z nich z realiami leczenia endodontycznego!

czytaj całość

Implanty ? dlaczego są coraz bardziej popularne? 24-07-2019

Czym są implanty? To nieduże słupki z tytanu, które mogą zastąpić korzeń naszego zęba. Umieszczane są w kości szczęki, oczywiście chirurgicznie.

czytaj całość

Pierwsza wizyta u dentysty 24-07-2019

Siedząc w poczekalni gabinetu stomatologicznego często słyszymy płacz dzieci, które boją się dentysty jak ognia. Ja sama byłam ostatnio świadkiem podobnej sytuacji. Maluch krzyczał i płakał a ja zastanawiałam się, jak można było temu zaradzić. Co prawda, nie będąc rodzicem nie doświadczam takich sytuacji na własnej skórze. Nie wiadomo jednak, co przyniesie przyszłość, dlatego postanowiłam dowiedzieć się, jaki powinien być stomatolog dziecięcy.

czytaj całość

Jak przygotować się do wizyty u dentysty? 26-06-2019

Jeżeli jednak będziesz pamiętał o kilku zasadach, to odwiedzenie gabinetu stomatologicznego stanie się dużo przyjemniejsze.

czytaj całość

Wybielanie zębów w domu 26-06-2019

Na rynku dostępnych jest wiele zestawów wybielających o podobnym składzie i sposobie aplikacji. Warto jednak decydować się na produkty profesjonalne, które ze względu na wysoką zawartość substancji aktywnych można dostać jedynie u stomatologów podczas wizyty. 

czytaj całość
PoprzednieNastępne