zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?23-05-2019

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.23-05-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Bezpieczne wybielanie zębów ? poznaj tajemnice pięknego uśmiechu 23-05-2019

Śnieżnobiały, hollywoodzki uśmiech to najlepsza wizytówka i gwarancja dobrego wrażenia. Twoje zęby nie są idealne i chcesz je wybielić? Sprawdź, jak możesz zrobić to w bezpieczny sposób. Jakie środki nie wywołują podrażnień i przynoszą najlepsze rezultaty?

czytaj całość

Lista artykułów

Jak dbać o zęby, by mieć zdrowy i piękny uśmiech? 15-05-2019

Wygląd zębów świadczy nie tylko o zdrowiu, ale i podkreśla status społeczny. Dzięki ładnemu uzębieniu łatwiej przekonać do siebie ludzi, lecz to tylko jedna z wielu zalet dbania o uśmiech.

czytaj całość

Jak zachęcić dziecko do dbania o zęby? 02-04-2019

Twoje dziecko urządza sceny, gdy trzeba iść umyć zęby? A może zorientowałeś się, że kiedy zamyka się w łazience, odkręca wodę i odczekuje kilka minut, po czym wychodzi? Poznaj sposoby na przekonanie malucha, że warto myć zęby. Spraw, by codzienny obowiązek stał się dla niego przyjemnością i zabawą. Niejedni rodzice udowodnili, że to możliwe!

czytaj całość

Gdzie zgłosić się w celu skorzystania z oferty implantologii? Jak wygląda zabieg implantacji? 28-01-2019

Zabieg implantacji polega na umieszczeniu implantu w kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego zęba. Implant jest niewielkim, tytanowym elementem, który jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala skutecznie odbudować brakujący ząb i przywrócić efektowny uśmiech. W celu wykonania zabiegu implantacji potrzebne są odpowiednie narzędzia oraz szeroka wiedza specjalistyczna w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej.

czytaj całość

Gabinet przyjazny już od wejścia 16-01-2019

Gabinet stomatologiczny większości społeczeństwa nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Myśląc o nim do głowy przychodzą nam sytuacje związane z cierpieniem oraz długim i nieprzyjemnym borowaniem.

czytaj całość

Chirurgia stomatologiczna - coś więcej niż usuwanie zębów 28-01-2019

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej oraz przyległych okolic. Lekarze specjaliści, specjalizujący się w tej dziedzinie, będą chirurgami stomatologami, chirurgami szczękowo-twarzowymi i laryngologami. Chociaż potocznie chirurgia stomatologiczna kojarzy się z wyrwaniem zębów, to coś znacznie więcej. Co?

czytaj całość

Ból zęba po leczeniu kanałowym - jak z nim walczyć? 02-01-2019

Wizyta u dentysty niejednemu spędza sen z powiek, szczególnie jeżeli w grę wchodzi leczenie kanałowe. Obawiamy się nie tylko samego zabiegu ale również jego następstw i bólu, kiedy znieczulenie całkowicie przestanie działać. Dolegliwości po przeprowadzonej interwencji endodontycznej są częstym zjawiskiem. Najmocniej odczuwamy w dzień zabiegu i dzień po nim. Jak złagodzić ból zęba po leczeniu kanałowym? Przygotowaliśmy dla Ciebie, krótki poradnik, który Ci w tym pomoże!

czytaj całość

Licówki, implanty i chirurgia stomatologiczna - 3 rzeczy, które pozwolą Ci zadbać o uśmiech 18-12-2018

Chirurgią stomatologiczną nazywa się grupę zabiegów, które mają charakter leczniczy lub estetyczny. Najbardziej znane wśród pacjentów jest chirurgiczne usuwanie ósemek, nazywanych zębami mądrości.

czytaj całość

Kiedy licówki a kiedy korony? 12-12-2018

Perfekcyjny, piękny uśmiech jest dziś osiągalny dla każdego, kto jest skłonny ponieść koszty wykonania odpowiednich zabiegów z dziedziny stomatologii estetycznej lub protetyki. Nawet jeśli nasze zęby są nierówne, zniszczone czy przebarwione, stomatolog może za pomocą właściwie dobranych licówek czy koron sprawić, że problemy te znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Na którą z tych opcji się zatem zdecydować i w jakiej sytuacji każda z nich sprawdzi się najlepiej?

czytaj całość

Rodzaje aparatów na zęby- który wybrać? 06-12-2018

Piękny uśmiech i proste zęby to coś, o czym marzy każdy - a dzięki współczesnej technice i szerokiej dostępności różnego rodzaju aparatów ortodontycznych można to marzenie bez problemu zrealizować. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiedniego specjalistę i pokryć koszty związane z leczeniem ortodontycznym, aby skorygować wszystkie wady zgryzu i nigdy więcej nie wstydzić się swojego uśmiechu.

czytaj całość

Jak właściwie zadbać o zęby? 26-11-2018

Z pewnością zwykła szczoteczka manualna nigdy nie zapewni tak dokładnego oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych, jak jej elektryczna czy soniczna wersja. Ta ostatnia wykonuje od 31 000 do 62 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych na minutę.

czytaj całość
PoprzednieNastępne