zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Szara skóra ? możliwe przyczyny 06-12-2019

Skóra to nasza wizytówka. Gdy coś niedobrego dzieje się z naszym stanem zdrowia, natychmiast odbija się to w wyglądzie naszej skóry. Zmęczenie, zła dieta, brak ruchu oraz złe samopoczucie również uwidaczniają się w stanie skóry.

czytaj całość

Jaka mata treningowa sprawdzi się do ćwiczeń w domu? 06-12-2019

Chcesz zacząć ćwiczyć w domu? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu specjalnej maty treningowe, z którą treningi będą jeszcze bardziej komfortowe i przy tym bezpieczniejsze!

czytaj całość

Jak nauczyć dziecko używania smoczka? 06-12-2019

Może to niektórych zdziwić, ale nie wszystkie dzieci od razu chcą ssać smoczek. Czasem rodzice muszą się naprawdę postarać, aby maluszek się przy nim uspokajał. 

czytaj całość

Naturalny sposób na dobre samopoczucie i zdrową skórę 06-12-2019

Szeroki wybór suplementów i kosmetyków na rynku nie zawsze oznacza, że wpływają one korzystnie na nasze zdrowie. Warto wybrać takie suplementy i kosmetyki, które składają się z naturalnych składników. Gdzie można znaleźć wysokiej jakości suplementy i kosmetyki naturalne? Jakie składniki suplementów najczęściej są wybierane? Jakie naturalne składniki wpływają na wygląd naszej skóry?

czytaj całość

Depresja ? przyczyny i objawy 06-12-2019

Chwilowy spadek nastroju lub gorszy humor może zdarzyć się każdemu, to normalne elementy życia emocjonalnego większości ludzi. Są one całkiem naturalną reakcją organizmu na niepowodzenia lub niewystarczające osiągnięcia. Co innego, kiedy wpadamy w czarną rozpacz, ogarnia nas obezwładniające uczucie pustki i już nie widzimy drogi ucieczki. Jeśli jednak uczucia te nie pozwalają dalej cieszyć się życiem i nie mijają, warto poszukać pomocy u specjalisty.

czytaj całość

Lipidogram ? co musisz widzieć o badaniu 06-12-2019

Lipidogram to badanie mające na celu wykrycia poziom cholesterolu oraz trójglicerydów w organizmie pacjenta. Jest to dość istotne badanie z punktu bardzo wielu lekarzy. Ustalenie poziomu cholesterolu, odpowiednio tego "dobrego i tego "złego", dostrzeżenie ewentualnych zmian może pozwolić określić między innymi ryzyko zagrożenia miażdżycą, a dalej również chorobą wieńcową.

czytaj całość

Czym się zajmuje dermatolog? Jakie choroby leczy? 06-12-2019

Lekarzy dermatologów ze względu na ich profesję bardzo często nazywamy ekspertami od zdrowej skóry. Jak wiadomo skóra jest największym narządem ludzkiego organizmu, który w dużym stopniu jest narażony na szkodliwe działanie różnych czynników zewnętrznych. Jakie objawy świadczące o chorobach skóry powinny nas nakłonić do wizyty u dermatologa? Jakie schorzenia leczy specjalista?

czytaj całość

Kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia ? czym się różnią te wypełniacze? 06-12-2019

Zabiegi medycyny estetycznej z wypełniaczami to skuteczny sposób na natychmiastowe odmłodzenie, a także skorygowanie wyglądu twarzy. Bez wątpienia najbardziej znanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, który słynie ze swoich właściwości nawilżających, a także możliwości jego wszechstronnego zastosowania. Ale to nie jedyny wypełniacz – coraz częściej gabinety medycyny estetycznej oferują zabiegi z wykorzystaniem takich wypełniaczy jak atelokolagen czy hydroksyapatyt wapnia. Czym te wypełniacze różnią się między sobą? I na jaki zabieg najlepiej się zdecydować? Te i inne pytania zadamy ekspertowi z branży beauty, lekarzowi medycyny estetycznej w klinice Neonia Ewie Kopycińskiej.

czytaj całość

Usuwanie zębów zatrzymanych 06-12-2019

Zęby zatrzymane mogą powodować spore problemy w funkcjonowaniu jamy ustnej, jak również stanowić przyczynę wykrzywienia innych, zdrowych zębów. Czym - w praktyce - są zęby zatrzymane?

czytaj całość

Objawy zanieczyszczenia organizmu. 06-12-2019

Oczyszczanie organizmu z toksyn jest istotną dla naszego zdrowia kwestią. Zwłaszcza u osób odczuwających dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Prawidłowo przeprowadzony detoks nie tylko poprawi nasze zdrowie i samopoczucie, ale również wygląd.

czytaj całość