zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Okulary przeciwsłoneczne ? ochrona dla oczu przez cały rok 23-06-2017

Mało kto wie, że powinno się chronić oczy przed słońcem nie tylko latem, ale przez cały rok. Trudno się temu dziwić, zwłaszcza że wiedza na temat szkodliwości promieniowania UV dla wzroku nie jest zbyt powszechna. Tymczasem jest to tak samo ważne, jak dbanie o ochronę skóry przed szkodliwym działaniem słońca.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.23-06-2017

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Opticon ? Centrum Dobrego Widzenia 23-06-2017

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, choć wiele osób na co dzień nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego tak ważne jest dbanie o zdrowie naszych oczu, które – jak twierdzą niektórzy – są najdoskonalszym narządem optycznym.

czytaj całość

BEZSENNOŚĆ23-06-2017

Bezsenność dotyka około jednej trzeciej wszystkich osób dorosłych Może pojawić się w każdym wieku i u osób w każdej kulturze, ale częściej występuje u ludzi starszych i u kobiet. Osoby w wieku podeszłym są obarczone większym ryzykiem bezsenności

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !23-06-2017

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Kto potrzebuje stymulatora serca? Wskazania do wszczepienia rozrusznika 23-06-2017

Na całym świecie co roku przeprowadza się ponad 400 tys. zabiegów wszczepienia rozrusznika serca. W Polsce liczba operacji wynosi około 16 tys. rocznie, przy czym dla około 60-70% pacjentów są to pierwsze implantacje (1). W jakich przypadkach wszczepienie stymulatora serca jest uzasadnione? Jakie są najważniejsze wskazania do wykonywania tego typu zabiegów? Sprawdzamy!

czytaj całość

Czy infekcje intymne mogą spowodować opóźnienie lub brak miesiączki? 23-06-2017

Infekcje intymne często są tematem tabu, a także bagatelizowane przez wiele kobiet. Niestety, tego rodzaju zapalenia nie przejdą same, a nieleczone mogą doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji dla naszego zdrowia. Co może spowodować nieleczona infekcja intymna? Jakie są jej objawy i jak ją leczyć? O tym piszemy poniżej.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 23-06-2017

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 23-06-2017

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?23-06-2017

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość