zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Kasa fiskalna dla fizjoterapeuty - jakie opcje powinna posiadać? 26-11-2020

Każdy fizjoterapeuta prowadzący własną działalność gospodarczą jest zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej, o ile przekroczy ustalony limit obrotu. Zgodnie z przepisami prawa w takiej sytuacji konieczna jest ewidencja przychodu. Wybór urządzenia bywa trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. W dzisiejszych czasach w sprzedaży znajduje się ogromna ilość godnych zainteresowania modeli, a więc znalezienie wariantu odpowiedniego dla siebie, to tylko kwestia czasu. Zastanawiasz się, co sprawdzić przed dokonaniem zakupu? Sprawdź poniższe wskazówki.

czytaj całość

Urolog - czym się zajmuje? 26-11-2020

Urolog, czyli lekarz-specjalista zajmujący się układem moczowo-płciowym, leczy związane z nim choroby zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Chociaż najczęściej kojarzony jest z niewłaściwą pracą męskich narządów płciowych, jego wiedza i umiejętności pomagają również rozwiązać problemy nerek i pęcherza moczowego. Nie należy wstydzić się wizyty u niego, ponieważ to, co dla wielu jest tematem tabu, dla urologa jest codziennością. Nie tylko potrafi on zdiagnozować chorobę, ale również słuchać i rozmawiać o niej.

czytaj całość

Jak działa oczyszczacz powietrza i dlaczego warto oczyszczać powietrze w domu? 26-11-2020

Jakość powietrza wpływa bezpośrednio nie tylko na nasze samopoczucie, ale też na zdrowie. Wiele chorób dróg oddechowych ma swoje korzenie właśnie w zanieczyszczonym powietrzu. Podobnie jest z uporczywymi bólami głowy, problemami ze snem, brakiem sił witalnych i problemami z koncentracją. Jeśli widzimy u siebie takie objawy, warto rozważyć zakup oczyszczacza powietrza.

czytaj całość

Jak wyleczyć atopowe zapalenie skóry? 26-11-2020

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba objawiająca się suchą skórą, zaczerwienieniem i świądem. U podstaw schorzenia leży defekt genetyczny, który upośledza barierę ochronną skóry oraz powoduje uwrażliwienie jej na czynniki środowiskowe. Przebieg atopowego zapalenia skóry jest długoletni, z okresami zaostrzeń i remisji. W trakcie leczenia należy łagodzić stan zapalny i zabezpieczać skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

czytaj całość

Medycyna ortomolekularna - co warto wiedzieć? 26-11-2020

Coraz większa liczba osób w trosce o swoje zdrowie zaczyna coraz poważniej podchodzić do kwestii ograniczania medycyny konwencjonalnej na rzecz tzw. medycyny ortomolekularnej, która bazuje na dostarczaniu organizmowi wyłącznie tego, co służy jego prawidłowemu funkcjonowaniu. Czym jednak jest medycyna ortomolekularna i co warto o niej wiedzieć?

czytaj całość

Wady postawy i korekcje stopy - Wkładki ortopedyczne 26-11-2020

Zarówno u dzieci jak i osób dorosłych bywają problemy ze stopami. Najczęściej odpowiadają za nie nieprawidłowości w budowie anatomicznej, ale nie zawsze. Schorzenia układu kostno-stawowego, np. wady postawy również mogą przyczynić się do dyskomfortu podczas chodzenia.

czytaj całość

Przeciwzapalne właściwości imbiru i kurkumy 26-11-2020

Obecny sezon jesienno-zimowy to okres, w którym odporność organizmu jest dla nas jeszcze ważniejsza niż zwykle. Warto więc wspierać nasz układ immunologiczny za pomocą dobroczynnych właściwości niektórych roślin i przypraw.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.26-11-2020

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?26-11-2020

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !26-11-2020

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość