zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

SkyClinic ? najlepsze zabiegi we Wrocławiu z DIAMENTOWĄ kliniką 17-06-2019

Klinika SkyClinic jest miejscem, w którym można kompleksowo zadbać o wygląd, dobre samopoczucie i zdrowie. Klinika skupia wokół siebie najlepszych specjalistów, więc możesz mieć pewność, że oddajesz swoje ciało w najlepsze ręce. 

czytaj całość

Implanty zębów - Co trzeba wiedzieć? 17-06-2019

Stomatologia cały czas się rozwija. Powstają nowe metody leczenia i uzupełniania braków w uzębieniu pacjentów. Od lat rosnącą popularnością cieszy się przy tym implantologia. To dziedzina zajmująca się uzupełnianiem luk w naturalnym uzębieniu pacjentów. Co warto wiedzieć o implantach?

czytaj całość

Na czym polega wymaz i po co robi się antybiogram? 3 najczęstsze badania mikrobiologiczne 17-06-2019

Podstawowym celem badań mikrobiologicznych jest sprawdzenie czy infekcja ma podłoże bakteryjne. Ustalenie gatunku, a nawet szczepu drobnoustroju wywołującego infekcję pozwala na precyzyjny dobór leczenia. Badania mikrobiologiczne obejmują 3 etapy – pobranie próbki od pacjenta (np. wymaz z gardła), hodowla drobnoustrojów i identyfikacja. Wykonywane rutynowo w laboratoriach badania to posiew moczu, identyfikacja zakażeń gardła z wymazu oraz badanie plwociny w infekcjach oskrzeli i płuc. Sprawdź, jak wykonuje się wymaz, czym jest antybiogram oraz ile kosztują za podstawowe badania?

czytaj całość

Matcha ? dobra nie tylko ze względu na smak! 17-06-2019

Zielona herbata Matcha była tajną bronią wojowników samurajów, którzy pijali ją przed walką. Japońscy mnisi pili matchę w ramach ceremoni buddyjskich zen przed wejściem w intensywny okres ciszy i medytacji.

czytaj całość

Sprzęt medyczny - jak go zdobyć? 17-06-2019

Najczęściej ogromnym problemem samego pacjenta lub jego rodziny są koszty związane z zakupem sprzętu medycznego. Nie da się ukryć, że łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, kule, koncentratory tlenu czy zestawy przeciwodleżynowe to drogie produkty, których zakup zawsze jest mniejszym lub większym obciążeniem dla domowego budżetu.

czytaj całość

Kiedy udać się z dzieckiem po wkładki ortopedyczne? 17-06-2019

Lekarze ortopedzi zwracają uwagę na to, że coraz więcej dzieci koślawi swoje stopy i ustawia je w niewłaściwy sposób. Taka sytuacja wynika z różnych czynników, na przykład wzrostu ilości porodów przy pomocy cesarskiego cięcia, które nie są jednak najkorzystniejsza możliwością dla dziecka. Oczywiście, fizjologiczna koślawość stópek może pojawiać się u każdego dziecka do około drugiego roku życia.

czytaj całość

Klinka dermatologii ? czy jej potrzebuję i jak znaleźć odpowiednią? 17-06-2019

Od wyprysków hormonalnych po suchą i szorstką skórę - od czasu do czasu wszyscy mamy niewielkie problemy ze skórą. Ale gdy problemy skórne utrzymują się, mogą mieć ogromny wpływ na:  - odczuwany komfort - pewność siebie - zdrowie psychiczne.

czytaj całość

Usuwanie złamanego narzędzia z kanału po leczeniu kanałowym. 17-06-2019

Nie od dziś wiadomo, że leczenie kanałowe zębów może okazać się bardzo kosztowne. Wynika to między innymi ze sprzętu, jakim posługują się stomatolodzy. Trudność w wykonaniu zabiegu, ale również i czas, jaki muszą poświecić ma ogromne znaczenie. Koszty leczenia kanałowego wahają się od średnio od dwustu do nawet siedemset złotych. Zdarzają się również przypadki, że koszty są jeszcze większe.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 17-06-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 17-06-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość