zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Korekta nosa 23-04-2018

Obecnie zabiegi chirurgiczne w klinikach urody są bardzo często wykonywane. Pacjentami najczęściej kobiety, które nie są w pełni zadowolone ze swojego wyglądu. Jednym z zabiegów cieszących się dużą popularnością jest korekta nosa.

czytaj całość

Co na cellulit? Zabiegi i domowe sposoby 23-04-2018

Cellulit to jeden z najczęstszych problemów natury estetycznej, który dotyka pań. To właśnie kobiety cierpią na tę przypadłość. Borykają się z nim nastolatki, panie dojrzałe, szczupłe, z nadwagą – słowem w każdym wieku i w każdym rozmiarze. To bowiem mit, że jedyną przyczyną powstawania cellulitu jest nadmiar tkanki tłuszczowej. To jeden z czynników. Powstawanie pomarańczowej skórki może jednak być zdeterminowane zaburzeniami gospodarki hormonalnej, siedzący lub stojący tryb pracy (cellulit często mają kelnerki, osoby pracujące przy biurku oraz za ladą).

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?23-04-2018

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Na czym polega odtrucie alkoholowe? 23-04-2018

Odtrucie alkoholowe to pierwszy krok na drodze do uwolnienia się od uzależnienia. Jego głównym celem jest przerwanie ciągów alkoholowych, a także pozbycie się substancji uzależniającej z organizmu, aby w kolejnym etapie podjąć odpowiednią i skuteczną terapię. Na czym polega odtrucie alkoholowe i jak przebiega ten proces? Dlaczego warto zdecydować się na detoks w profesjonalnej klinice leczenia uzależnień?

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!23-04-2018

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.23-04-2018

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !23-04-2018

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?23-04-2018

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 23-04-2018

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!23-04-2018

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość