zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Jak zacząć zdrowo się odżywiać? Porady, inspiracje, wskazówki 30-06-2020

Według nowoczesnej dietetyki zdrowe odżywianie nie jest wcale trudne i uciążliwe. Ważne, aby pamiętać o kilku prostych zasadach - odżywiaj się regularnie, wybieraj produkty jak najmniej przetworzone, jedz jak najwięcej warzyw i owoce w dwóch porcjach dziennie. Pamiętaj także o ograniczeniu węglowodanów - to najważniejsze zalecenia dietetyków, dotyczące zdrowego żywienia.

czytaj całość

Wszystko, co musisz wiedzieć o bólu brzucha 30-06-2020

Ból brzucha jest niecharakterystycznym objawem, który może zwiastować wiele chorób narządów jamy brzusznej, ale również znajdujących się poza nią. Ból brzucha to bardzo częsta dolegliwość, która stanowi jeden z głównych problemów zgłaszanych u lekarza rodzinnego w celu poszukiwania specjalistycznej pomocy.

czytaj całość

Co każdy pacjent powinien wiedzieć o chorobie refluksowej przełyku? 30-06-2020

Choroba refluksowa przełyku (GERD) związana jest z cofaniem się treści pokarmowej (tzw. refluks) z żołądka do przełyku, czemu towarzyszy nieprzyjemne uczucie zgagi – palenia za mostkiem. Objawami, które mogą współwystępować, są: nudności, kwaśny posmak w ustach, odbijanie, wzdęcia, ból nadbrzusza, a nawet chrypka i kaszel. GERD częściej występuje u kobiet w ciąży, osób otyłych oraz dorosłych prowadzących szybki i stresujący styl życia.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.30-06-2020

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!30-06-2020

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 30-06-2020

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 30-06-2020

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?30-06-2020

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy30-06-2020

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 30-06-2020

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość