zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Jak pozbyć się trądziku? 15-02-2018

Większość ludzi cierpi z powodu trądziku w pewnym wieku, zwykle w okresie dojrzewania. Czasem z powodu hormonów, a czasem w wyniku nieprawidłowego odżywiania lub stresu.

czytaj całość

Właściwości oleju kokosowego i jego wpływ na zdrowie 15-02-2018

Przez dziesięciolecia przemysł spożywczy stygmatyzował olej kokosowy jako "tłuszcz nasycony". Najprawdopodobniej wynika to z korzystniejszej marży innych olejów, takich jak olej kukurydziany, słonecznikowy i rzepakowy, które są dużo tańsze od znacznie zdrowszego oleju kokosowego. Jednak nie pozostało bez echa, że ??kultury, w których używa sie oleju kokosowego jako głównego tłuszczu w kuchni, są najzdrowsze na Ziemi.

czytaj całość

Poradnie chirurgii naczyniowej na Śląsku - polecane miejsca w Katowicach, Sosnowcu i innych miastach 15-02-2018

Chirurgia naczyniowa to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny. Specjaliści z jej zakresu zajmują się leczeniem chorób naczyń krwionośnych i chłonnych, diagnostyką tętniaków i niedokrwieniem narządów wewnętrznych, a także przeprowadzają operacje żylaków. Na Śląsku znajduje się wiele poradni chirurgii naczyniowej. Którą z nich wybrać i gdzie umówić się na wizytę?

czytaj całość

Dieta na dobry wzrok. 5 produktów na zdrowe oczy 15-02-2018

Mówi się, że oczy to zwierciadło duszy i jest w tym dużo racji. Oczy to jednak także nasze okno na świat – dlatego powinniśmy otoczyć je szczególną troską. Można to zrobić np. poprzez stosowanie odpowiedniej diety. Sprawdź 5 produktów na zdrowe oczy.

czytaj całość

Leki zwalczające ból ? czy ich stosowanie jest bezpieczne? 15-02-2018

Dolegliwości bólowe dotykają każdego człowieka niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia. Czasami są to problemy chwilowe, wynikające np. z odwodnienia, urazu mechanicznego lub przemęczenia. Zdarza się jednak, że ból występuje permanentnie, gdyż jest objawem jakiegoś poważniejszego schorzenia. Walka z dolegliwościami tego typu, bywa bardzo trudna, szczególnie jeśli problem jest niezwykle rozległy. Jeśli chcesz wiedzieć jakie leki zwalczające ból są przydatne i co możesz zrobić w domu, by zniwelować ten problem – zostań na stronie.

czytaj całość

Rozliczasz się po raz pierwszy w życiu z fiskusem? Zobacz, o czym musisz pamiętać 15-02-2018

Z urzędem skarbowym musi rozliczać się każdy, kto w ubiegłym roku kalendarzowym uzyskał przychód.

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?15-02-2018

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.15-02-2018

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?15-02-2018

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!15-02-2018

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość