zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Innowacyjna depilacja laserowa Gdynia - laser Vectus 19-10-2018

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia na stałe. W naszej placówce w Gdyni wykorzystujemy innowacyjny laser Vectus. Jest to urządzenie, które zmniejsza ilość niezbędnych zabiegów do uzyskania pożądanych efektów przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa. To doskonała metoda dla osób, które cenią swój czas, komfort i nie chcą wciąż się zastanawiać, czy nikt nie widzi odrastających w niepożądanym miejscu włosów na ciele.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 19-10-2018

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!19-10-2018

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Biopierwiastki dla urody - CYNK 19-10-2018

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!19-10-2018

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Implanty stomatologiczne - kompendium wiedzy. 19-10-2018

Implant zębowy najprościej rzecz mówiąc to zwykła tytanowa śrubka, która swoim kształtem do złudzenia przypomina korzeń zęba. Implant stomatologiczny osadzony jest w kości, dlatego też jest niewidoczny w jamie ustnej.

czytaj całość

Chirurg w roli sapera, czyli jak się rozbraja tętniaki!19-10-2018

Dlatego prawdziwe pole do popisu daje chirurgowi rola sapera, który rozbraja tętniaka, zanim ten zdąży pęknąć. W tym celu musi jednak najpierw rozpracować mechanizm bomby.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?19-10-2018

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Kwas hialuronowy - sposoby na wykorzystanie w domu 19-10-2018

Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego są wykorzystywane w kosmetologii oraz medycynie. Kwas HA doskonale wpływa na nawilżenie i odmłodzenie rysów twarzy. W gabinetach medycyny estetycznej można wybierać spośród bogatej oferty zabiegów z jego użyciem, jednak warto wykorzystać jego potencjał również w zaciszu własnego domu.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.19-10-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość