zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 16-10-2019

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!16-10-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 16-10-2019

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 16-10-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Łóżko rehabilitacyjne dla otyłych ? na co zwrócić uwagę? 15-10-2019

Opiekę nad każdym leżącym pacjentem ułatwia odpowiedni sprzęt, a najważniejszym jego elementem jest łóżko rehabilitacyjne. Pozwala bez większego wysiłku podnieść pacjenta, a przede wszystkim zapewnia o wiele większy komfort życia osobie, która spędza na łóżku większość dnia, a często nawet całą dobę. Zakup odpowiedniego łóżka ortopedycznego jest szczególnie ważny w przypadku osób otyłych, których waga znacznie utrudnia opiekę nad nimi. Można je dzięki temu łatwo, szybko i wygodnie ułożyć.

czytaj całość

Materac przeciwodleżynowy - kiedy jest niezbędny i jak go używać? 15-10-2019

Materac przeciwodleżynowy to niezbędny sprzęt dla osób, które zostały unieruchomione na skutek choroby, nieszczęśliwego wypadku i muszą większość czasu spędzić w łóżku. Ułożenie w jednej pozycji staje się problematyczne w momencie pojawienia się odleżyn, które są bardzo trudne do leczenia. Można im jednak zapobiegać również przy pomocy materaca przeciwodleżynowego. Odleżyny to według lekarskiej definicji „ogniska martwicy, które rozwijają się w kierunku owrzodzenia skóry”. Należy im zapobiegać nie tylko dla komfortu pacjenta, ale z uwagi na pogłębiające się uszkodzenia skóry i tkanki podskórnej.

czytaj całość

Łagodzenie urazów młodego sportowca 10-09-2019

Sport to często wybierana forma aktywności fizycznej wśród dzieci. Możliwość współpracy i mierzenia się z innymi zawodnikami sprawia, że amatorskie uprawianie sportu wśród dzieci jest dla nich atrakcyjne, a zjawisko – powszechne. Dyscypliny sportowe, zwłaszcza drużynowe, wymagają koordynacji nie tylko wobec własnego ciała, ale również we współpracy z innymi osobami. To właśnie sporty drużynowe są najbardziej kontuzjogenne, należy więc znać sposoby skutecznego łagodzenia urazów.

czytaj całość

Radioterapia nowotworów - na czym polega? 13-07-2019

Słysząc o radioterapii większość z nas będzie miała pierwsze skojarzenia związane z leczeniem chorób onkologicznych. Jednak warto zauważyć, że radioterapia znalazła swoje zastosowanie również w innych dziedzinach medycyny i często zastępuje dobrze znane tradycyjne metody terapii.

czytaj całość

Dlaczego tak długie kolejki do zabiegów rehabilitacyjnych w nfz czekają na seniorów? 01-07-2019

Poziom rehabilitacji w Polsce, jeśli chodzi o aspekt praktyczny, jest bardzo wysoki. Szkoły kształcące studentów na kierunkach bezpośrednio związanymi z dziedziną rehabilitacji oraz medycyny niekonwencjonalnej, każdego roku na rynek wprowadzają nowe rzesze wykwalifikowanych specjalistów.

czytaj całość

Wybielanie zębów w domu 26-06-2019

Na rynku dostępnych jest wiele zestawów wybielających o podobnym składzie i sposobie aplikacji. Warto jednak decydować się na produkty profesjonalne, które ze względu na wysoką zawartość substancji aktywnych można dostać jedynie u stomatologów podczas wizyty. 

czytaj całość

Kiedy udać się z dzieckiem po wkładki ortopedyczne? 18-06-2019

Lekarze ortopedzi zwracają uwagę na to, że coraz więcej dzieci koślawi swoje stopy i ustawia je w niewłaściwy sposób. Taka sytuacja wynika z różnych czynników, na przykład wzrostu ilości porodów przy pomocy cesarskiego cięcia, które nie są jednak najkorzystniejsza możliwością dla dziecka. Oczywiście, fizjologiczna koślawość stópek może pojawiać się u każdego dziecka do około drugiego roku życia.

czytaj całość

Jak złagodzić ból kolana? 30-05-2019

Dolegliwości związane ze stawem kolanowym należą do jednych z częstszych. Niektóre dane wskazują, że wśród pacjentów zgłaszających się do ortopedy, co trzeci skarży się na ból kolana. Przyczyna leży w skomplikowanej budowie stawu oraz dużych przeciążeniach, jakim codziennie poddajemy nasze kolana [1].

czytaj całość

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów 30-05-2019

Choroba zwyrodnieniowa stawów w dużym stopniu ogranicza sprawność ruchową. Niekiedy może nawet prowadzić do inwalidztwa. Dzisiaj jednak można wybierać spośród kilku metod leczenia, które pomagają zmniejszyć dolegliwości i odzyskać pełną swobodę ruchów.

czytaj całość

Czym jest choroba Scheuermanna i jak ją leczyć? 03-05-2019

Kifoza młodzieńcza, czyli Choroba Scheuermanna to trwałe zniekształcenie w odcinku piersiowym kręgosłupa. Jest to rodzaj martwicy kości prowadzący do klinowacenia kręgów, co skutkuje deformacją kręgosłupa polegającą na znacznym wygięciu ku tyłowi.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne