zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Lista artykułów

Kwalifikowana pierwsza pomoc ? na czym polega szkolenie? 30-01-2020

Pierwszą pomoc można podzielić na trzy typy. Pierwszym z nich jest pomoc udzielana przez zwykłego przechodnia, natomiast ostatnim typem jest ta świadczona przez wykwalifikowanego pracownika medycznego (lekarza, ratownika czy pielęgniarki) podczas interwencji pogotowia ratunkowego lub w szpitalu. 

czytaj całość

Skręcona kostka - co robić? 20-05-2019

Jednym z najczęściej spotykanych urazów jest zwichnięcie stawu skokowego, czyli popularne skręcenie kostki. Uraz przydarza się nie tylko sportowcom i osobom aktywnie uprawiającym sport. Wystarczy chwila nieuwagi, nieodpowiednie ułożenie stopy, aby pojawił się dokuczliwy ból, niekiedy wręcz uniemożliwiający codzienne funkcjonowanie. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

czytaj całość

Katar, gorączka, ból głowy przy kaszlu ? to może być grypa! 06-05-2016

Wiosna, lato, jesień, zima – cztery pory roku, z których co najmniej trzy to okres zwiększonego ryzyka infekcji górnych dróg oddechowych. Powiedzmy, że można wyłączyć lato, aczkolwiek na pewno znajdą się osoby, którym przytrafia się letnie przeziębienie, angina, a nawet grypa. Biorąc pod uwagę tak dużą częstotliwość, uciążliwe objawy oraz ewentualne powikłania (np. przy grypie), na pewno warto wiedzieć jak najwięcej o specyfice schorzeń, a także o skutecznych sposobach na ból gardła, kaszel, katar, gorączkę, osłabienie i rozbicie.

czytaj całość

Sposoby na biegunkę 06-05-2016

Biegunka sama w sobie nie jest chorobą, ale objawem zakażenia - najczęściej wirusowego czy  bakteryjnego. Bywa też objawem schorzeń spowodowanych nietolerancją jakiegoś składnika pokarmowego. Zwykle jednak biegunka jest po prostu konsekwencją nienależytej higieny podczas przygotowania lub spożywania posiłku. Niekoniecznie tylko przez nas samych, ale również przez tych, którzy nam te posiłki serwują czy sprzedają nam nieświeże produkty.

czytaj całość

Aloes - zastosowanie oraz właściwości 17-11-2015

Aloes to roślina o grubych, pełnych soku liści, zawierającego wyjątkowo wiele składników mineralnych i odżywczych. Sok ten znajduje wiele zastosowań, zarówno w kosmetyce, jak i medycynie.

czytaj całość

Nowe rozwiązanie dla lekarzy i pacjentów 10-03-2016

Całkiem niedawno pojawiła się innowacyjna aplikacja mobilna dla pacjentów i lekarzy – Polekarza. Obecnie mamy do wyboru dwie wersje aplikacji – dla pacjentów Polekarza oraz Polekarza BIZ - wersja dla lekarzy, którzy posiadają własne gabinety.

czytaj całość

Kolka nerkowa !23-11-2016

Wielokrotnie przy bieganiu łapie nas kłujący ból, który nazywamy kolką. Ci, którzy przeżyli atak kolki nerkowej stwierdzają, że jest to ból niepodobny w swoim nasileniu do żadnego innego. Jak zapobiegać takim napadom, a jeśli już nam się przydarzą to co robić, żeby dyskomfort był jak najmniejszy?

czytaj całość

Starość nie radość, młodość nie wieczność...14-02-2016

Starzejemy się już od chwili narodzin.... Niestety. Proces starzenia się organizmu jest na trwałe wpisany w genotyp naszej rodziny.

czytaj całość

Pierwsza pomoc w sprawach sercowych04-05-2016

Choroby układu sercowo-naczyniowego są jedną z wiodących przyczyn śmierci we współczesnych społeczeństwach, a zapadalność na nie ciągle rośnie. Osób mających problemy z sercem jest wokół nas coraz więcej, dlatego warto wiedzieć, jak można im pomóc w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia.

czytaj całość
Poprzednie1Następne