zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie19-04-2018

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.20-04-2018

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!19-04-2018

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Lista artykułów

Jak domowymi metodami skutecznie pozbyć się chrypki? 11-12-2017

Chrypka często towarzyszy nam przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Bywa również wynikiem zbytniego nadwyrężania strun głosowych, co często spotyka nauczycieli, aktorów i inne osoby pracujące głosem. Niezależnie jednak od przyczyn, każdy, kogo dotknęła, szuka skutecznych metod walki z nią. Oto sprawdzone domowe metody na chrypkę.

czytaj całość

Drenaż uszu ? kiedy potrzebny jest zabieg? 13-11-2017

Ludzki narząd słuchu składa się z kilku części, tj. z ucha zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego. Nieprawidłowa wentylacja ucha wewnętrznego, która jest wynikiem ostrego zapalenia, sprawia, że gorzej słyszymy. Aby zmniejszyć uciążliwość dolegliwości, wykonuje się drenaż. Bardzo ważne, by po zabiegu przestrzegać zaleceń lekarskich. W przeciwnym razie możemy narazić się na niebezpieczne powikłania, które w krańcowych przypadkach prowadzą nawet do utraty słuchu.

czytaj całość

Domowe sposoby na kaszel. Jak leczyć kaszel naturalnymi sposobami 10-10-2017

Kaszel, czy to suchy, czy mokry nigdy nie jest chorobą samą w sobie. To objaw świadczący o tym, że organizm próbuje poradzić sobie z bakteriami lub wirusami albo pozbyć się innego czynnika drażniącego drogi oddechowe. Kaszlemy, kiedy wdychamy dym papierosowy albo szkodzące nam alergeny. Kiedy się zakrztusimy, pierwszym naszym odruchem jest kaszel. Choć kaszel pomaga oczyszczać drogi oddechowe, bywa uciążliwy i męczący. Jak go zatem leczyć?

czytaj całość

Cała prawda o usuwaniu migdałków 10-10-2017

Powszechnie utarło się przekonanie, że migdałki są usuwane głównie u małych dzieci. Otóż w tej kwestii wiek nie gra roli, ponieważ zabieg ten może zostać wykonany również u dorosłych. Kiedy zatem udać się do specjalisty oraz czy usunięcie migdałków jest naprawdę konieczne? Odpowiedzi uzyskacie poniżej.

czytaj całość

Czy potrafisz rozpoznać objawy grypy? 11-05-2017

Grypa i przeziębienie charakteryzują się podobnymi objawami, jednak ważne jest żeby odróżnić od siebie te dwie choroby i uniknąć poważnych dla zdrowia powikłań. Nierozpoznana i niewyleczona grypa może spowodować zapalenie zatok, oskrzeli lub płuc, a nawet zapalenie opon mózgowych. Jak zatem odróżnić grypę od błahego przeziębienia?

czytaj całość

Jak poradzić sobie z zatkanym nosem 07-04-2017

Zatkany nos to nieprzyjemne uczucie, które może powodować duży dyskomfort. Często towarzyszą mu inne objawy, takie jak katar, zmęczenie, ból głowy, obniżona koncentracja czy senność. Diagnoza i zastosowanie odpowiednich preparatów pozwoli skutecznie złagodzić dolegliwości.

czytaj całość

Wizyta u dobrego laryngologa w Łodzi 23-02-2017

Długotrwałe lub nawracające choroby uszy, zatok, nosa i gardła to wskazania do wizyty u specjalisty. Szukając dobrego laryngologa w Łodzi warto wybrać lekarza z dużym zawodowym doświadczeniem.

czytaj całość

Witamina C z mniej znanej strony 31-01-2017

Nawet jeśli nie posiadamy zbyt zaawansowanej wiedzy, na temat witamin, to zawsze jedne kojarzymy bardziej, a drugie mniej. Często nasza szczątkowa wiedza wynika po prostu z własnych doświadczeń. Tak właśnie jest choćby z witaminą C, jaka głównie kojarzy się z pomocniczego działania podczas przeziębień, jak i w polepszaniu odporności naszego organizmu. Co jeszcze warto na jej temat wiedzieć? Za co ważnego odpowiada?

czytaj całość

Uwaga na powikłania pogrypowe 09-12-2016

Leczenie każdej choroby powinno być doprowadzone do końca, a pacjent musi ściśle trzymać się przy tym zaleceń lekarza prowadzącego. „Doleczenie ” choroby jest bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym wypadku jej objawy szybko powrócą, a chorego mogą dotknąć poważne powikłania. Tak też jest w przypadku grypy. Co grozi tym, którzy lekceważą to popularne schorzenie?

czytaj całość

Możesz mieć prosty i symetryczny nos! O operacji nosa. 09-12-2016

Twarz jest wizytówką człowieka - świadczy bowiem o jego ogólnej estetyce, staje się podstawą wywoływanego pierwszego wrażenia oraz niejednokrotnie decyduje o generowanych emocjach. Wygląd zewnętrzny wydaje się więc nadzwyczaj istotny, mając spory wpływ na codzienne funkcjonowanie. Ważnym czynnikiem życia ludzkiego staje się także samoakceptacja własnego wyglądu - wszelkie mankamenty i niedoskonałości stanowią zazwyczaj powód do kompleksów, zaniżając zadowolenie z życia oraz stając się przedmiotem fiksacji i obniżania nastroju oraz samopoczucia. Elementem twarzy, który często decyduje o całokształcie wizualnym jest nos - jeśli nie współgra on z estetyką twarzy oraz stanowi czynnik zaburzający wygląd, zazwyczaj rozważaną alternatywą staje się operacja nosa.

czytaj całość
Poprzednie123Następne