zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 13-01-2021

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Lista artykułów

Medycyna podróży 28-05-2018

Współcześnie mamy możliwość podróżowania w najdalsze zakątki świata. Często przywozimy z nich wiele pamiątek, żeby móc później wrócić myślami do miejsc, które odwiedziliśmy. Zdarza się jednak, że niektórzy przywożą z nich także choroby. Z tego powodu lepiej odpowiednio przygotować się przed wyjazdem - przeczytajcie jak to zrobić.

czytaj całość

Artretyzm ? leczenie i postępowanie w chorobie 18-11-2016

Jak radzić sobie na co dzień z artretyzmem?

czytaj całość

Roślinne oleje nierafinowane: olej konopny a olejek rycynowy 09-12-2016

Zgodnie z informacjami ze sklepu elite-product.com oleje tłoczone na zimno są w stanie odegrać niebagatelną rolę podczas leczenia wielu schorzeń a ponadto stanowią doskonałe, naturalne kosmetyki. Wśród dostępnych w ofercie sklepu olejków na szczególną uwagę zasługują oleje konopne i olejek rycynowy.

czytaj całość

SUPLEMENTY DIETY- WSPÓLNA AKCJA 12 INSTYTUCJI 27-04-2016

Suplementy diety nie leczą, ani nie zapobiegają chorobom. Są środkami spożywczymi.

czytaj całość

Sposób na nadkwasotę żołądka 27-04-2016

Jeżeli często miewasz nieprzyjemne dolegliwości, związane z układem trawienia – zgagę, wzdęcia, nudności, wymioty, zaparcia, ból za mostkiem, promieniujący do krtani i gardła, to najprawdopodobniej cierpisz na nadkwasotę żołądka. Jest to bardzo częsta dolegliwość, zazwyczaj mająca źródło w nieprawidłowej diecie.

czytaj całość

Świeże zioła w domu ? poradnik 20-03-2016

Jak najłatwiej hodować? Większość ziół możemy trzymać w pojemnikach i doniczkach. Najlepiej usadowić je na parapecie, lub balkonie 

czytaj całość

Zawał serca - przyczyny i zapobieganie 21-03-2016

Zawał serca nadal należy do jednej z najczęstszych przyczyn, dla której mężczyźni trafiają do szpitala. I choć dotyka również  kobiety, to jednak zdarza się im nieporównywalnie rzadziej, dlatego też to ku mężczyznom kierowane są zachęty do profilaktyki przeciwzawałowej. Jak objawia się zawał, jakie są jego czynniki ryzyka i jak mu zapobiegać?

czytaj całość

Objawy ciąży od razu po zapłodnieniu 03-03-2016

Pierwszym poważniejszym objawem ciąży jest brak miesiączki. Gdy krwawienie nie pojawia się w wyznaczonym terminie, można podejrzewać ciążę.

Nie jest to objaw, który daje pewność, bo przyczyn zatrzymania miesiączki może być wiele, ale jest on na tyle ważny, że warto wykonać test ciążowy.

czytaj całość

Lecznicze właściwości małej borówki, czyli naturalne metody wzmacniające wzrok 21-03-2016

Chyba każdy lubi smak borówki, a z pewnością każdy ją zna. Ale czy wszyscy zdają sobie sprawę z jej niesamowitych właściwości leczniczych? A doceniano ją już przecież w czasach starożytnych za jej bakteriobójcze, przeciwbólowe i uspokajające działanie. Borówka łagodzi dolegliwości związane z układem oddechowym, ale przede wszystkim wzmacnia nasze oczy.

czytaj całość

Skuteczność kosmetyków na bazie aloesu 04-05-2016

Aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować, niezbędne jest regularne dostarczanie mu odpowiedniej ilości witamin, mikroelementów oraz składników odżywczych, które odpowiadają za jego właściwy rozwój. Ich naturalną skarbnicą jest Aloes Aloe Vera.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne