zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Sezon na wrzody14-08-2019

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?14-08-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!14-08-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!14-08-2019

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 14-08-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 14-08-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Czym jest sepsa? 30-07-2019

Sepsa nie jest chorobą. Nie oznacza to jednak, że nie jest groźna. Wręcz przeciwnie – według danych WHO co 3-4 minuty ktoś na świecie umiera z jej powodu. Sprawdź, czym jest ta dolegliwość, jakie są jej objawy i jak należy działać, aby szybko ją zdiagnozować i nad nią zapanować.

czytaj całość

Pracownik dojeżdża na rehabilitację ? czy trzeba wystawić mu druk delegacji? 03-06-2019

Lekarz skierował na rehabilitację pracownika, który uległ wypadkowi w trakcie wykonywania pracy (skręcenie kolana). Pracownik musi w tym celu dojeżdżać do innej miejscowości oraz zwalniać się z pracy. Zdaniem pracownika musimy wystawiać mu delegacje, ponieważ jest to wyjazd służbowy i w godzinach pracy, związany z zaistniałym wypadkiem w pracy. Czy pracownik ma rację i jak w tej sytuacji powinien postąpić pracodawca?

czytaj całość

Czy warto wykupić pakiet w centrum zdrowia? 24-05-2019

Jeżeli mamy taką możliwość, zakup abonamentu w prywatnym centrum zdrowia jest bardzo dobrym pomysłem. Za miesięczną opłatę będziemy mogli skorzystać z usług lekarzy wielu specjalności, jednocześnie nie płacąc już za pojedyncze wizyty lub dopłacając do nich część kwoty, jeżeli przekroczymy limit. 

czytaj całość

Kiedy stosować ustawę Prawo zamówień publicznych? 24-05-2019

Zamawiający w Warszawie co roku zamawia krew i jej składniki dla pacjentów. Dostawcą jest wskazany rozporządzeniem ministra zdrowia RCKiK w Warszawie, jako jedyny dostawca dla danego regionu, który co roku podaje nowe cenniki. Szacunkowa wartość zamówienia na rok 2019 to ponad 10 mln zł netto/brutto. W jakim trybie zamawiający powinien udzielić takiego zamówienia?

czytaj całość

Wzrost świadomości, dzięki dobrej psychoterapii 16-04-2019

Psychoterapia z języka greckiego oznacza leczenie duszy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak odkrywczy może być przebieg takiego leczenia. Pacjentom, którzy po raz pierwszy mają powiedzieć o swoich problemach i otworzyć się przed nieznanym lekarzem może nie być łatwo, jednak pierwszy krok stanowi zazwyczaj kluczowy wstęp, determinujący nadchodzące zmiany w świadomości.

czytaj całość

Jak prawidłowo opiekować się osobą starszą? Porady dla bliskich 21-02-2019

Opieka nad bliską osobą starszą bywa dużym wyzwaniem. Niekiedy jest to praca 24 godziny na dobę, co przyczynia się do pojawienia się objawów stresu, a nawet depresji. Aby tego uniknąć warto poszukać wsparcia zarówno w bliższym, jak i dalszym otoczeniu.

czytaj całość

Czy poddawać lekarzy, pielęgniarki na kontralcie szkoleniu bhp? 14-02-2019

Obecnie lekarze w placówkach medycznych, np. w szpitalu, zatrudniani są w oparciu o umowy kontraktowe. Często pojawia się wiec pytanie, jak zgodnie z przepisami zakład ma się zachować, jeżeli chodzi szkolenia wstępne stanowiskowe bhp osób na kontrakcie np.: lekarzy, pielęgniarek kontraktowy. Kto powinien przeprowadzić takie szkolenie wstępne – instruktaż stanowiskowy? A może nie trzeba przeprowadzać takiego instruktażu wobec pracowników kontraktowych placówek medycznych, bowiem nie są zatrudniani na umowę o pracę?

czytaj całość

Podstawy przetwarzania danych w podmiocie leczniczym 03-01-2019

Specyfika podmiotów leczniczych wiąże się przede wszystkim z koniecznością przetwarzania danych szczególnej kategorii, zwłaszcza o stanie zdrowia. Jednak nie tylko takie dane podmiot leczniczy przetwarza. W jakich przypadkach można posłużyć się zgodą podmiotu danych na przetwarzanie jego danych osobowych? Czy można korzystać też z innych podstaw przetwarzania danych? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

czytaj całość

Efektywność pomocy psychologiczno-pedagogicznej 03-01-2019

Wszyscy nauczyciele oceniają efektywność udzielonej pomocy i formułują wnioski dotyczące dalszych działań mających na celu poprawę funkcjonowania ucznia.

czytaj całość

Autoryzowany dystrybutor oczyszczaczy powietrza Sharp 18-12-2018

Małymi krokami wzrasta świadomość społeczeństwa na temat zanieczyszczenia powietrza. Wiemy już, jak szkodliwy dla naszego zdrowia jest smog i w związku z tym podejmowanych jest coraz więcej kroków, aby mu przeciwdziałać.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne