zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 21-01-2021

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 21-01-2021

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Lista artykułów

Sanatorium w domu 14-03-2016

Wyjazdy do sanatorium wymagają długiego wyczekiwania na miejsce refundowane przez NFZ lub zapłacenia dużych sum za pobyt. Ponadto, najczęściej trzeba wyjechać na kilka tygodni daleko od domu, na co może nie pozwalać sytuacja rodzinna wielu z nas. Na szczęście pojawiła się alternatywa, dzięki której możemy leczyć się w domu. Tą alternatywą są aparaty do rehabilitacji tkanek za pomocą pulsacyjnego pola magnetycznego niskich częstotliwości, które obecnie można kupić do stosowania w domu.

czytaj całość

Dbaj o kręgosłup śpiąc 27-07-2015

Wielu z nas nieobcy jest ból pleców o poranku, mimo że co wieczór kładziemy się z nadzieją na pełen relaks i wypoczęcie w czasie snu. Nie jest to objaw schorzeń kręgosłupa, które stają się plagą dzisiejszych czasów, ale źle dobranego materaca lub, znacznie rzadziej, nieprawidłowej pozycji snu.

czytaj całość

Turnusy rehabilitacyjne w Tatrach ? relaks, zdrowie i piękne widoki 27-07-2015

Coraz więcej osób interesuje się prywatnymi wyjazdami rehabilitacyjnymi, dzięki którym można poprawić swoje samopoczucie w malowniczych zakątkach Polski. To atrakcyjna alternatywa dla wyjazdów sanatoryjnych dla tych, którzy doceniają przede wszystkim komfort.

czytaj całość

Reumatologia w zarysie ! 14-02-2016

Reumatologia jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną medycyny zajmująca się badaniem i leczeniem schorzeń reumatycznych – czyli zapalnych, zwyrodnieniowych i metabolicznych chorób układu ruchu (a więc stawów, kości, więzadeł i ścięgien). Osobny rozdział w reumatologii stanowią uogólnione zapalne choroby tkanki łącznej (zwane również kolagenozami).

czytaj całość

Co trzeba wiedzieć o chorobach zatok?04-05-2016

Sezon jesienno-zimowy to czas częstych przeziębień. Ponieważ są one dość powszechną dolegliwością i na ogół mają niezbyt ciężki przebieg, bywa, że są one przez nas bagatelizowane. Tymczasem pamiętać należy, że zwykłe i banalne przeziębienie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Najczęstszym powikłaniem przeziębień są zapalenia zatok przynosowych.

czytaj całość

Zespół jelita drażliwego17-03-2016

charakteryzuje się bólem i/lub dyskomfortem w jamie brzusznej, wzdęciem, zmianą częstotliwości wypróżnień i konsystencji stolca. Ból, dyskomfort i wzdęcie często ustępują po wypróżnieniu. Jest to choroba czynnościowa. Oznacza to, że objawy nie są związane z uszkodzeniem przewodu pokarmowego. Czasem trudno zrozumieć, dlaczego boli, skoro formalnie wszystko jest w porządku. Podczas badania brzucha lekarz nie znajdzie żadnych nieprawidłowości.  

czytaj całość

Wiosenne przesilenie04-05-2016

Gdy nadchodzi wiosna i cała przyroda budzi się ze snu, mimo narastającej wokół i w nas, zgodnie z odwiecznymi prawami natury, energii, często o tej porze roku czujemy się źle.

czytaj całość

Schudnij na wakacje04-10-2018

Wypowiedź dr Zofii Górnickiej-Kaczorowskiej, lekarza medycyny ogólnej, homeopaty i irydologa oraz dr Andrzeja Kaczorowskiego, hipnotyzera i psychoterapeuty, uczestniczących w ogólnopolskiej akcji prawidłowego odchudzania, której patronowała m.in. dieta Cambridge.

czytaj całość
Poprzednie1Następne