zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Stres - przyjaciel czy wróg?14-08-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

BEZSENNOŚĆ14-08-2019

Bezsenność dotyka około jednej trzeciej wszystkich osób dorosłych Może pojawić się w każdym wieku i u osób w każdej kulturze, ale częściej występuje u ludzi starszych i u kobiet. Osoby w wieku podeszłym są obarczone większym ryzykiem bezsenności

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 14-08-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Wzrost świadomości, dzięki dobrej psychoterapii 16-04-2019

Psychoterapia z języka greckiego oznacza leczenie duszy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak odkrywczy może być przebieg takiego leczenia. Pacjentom, którzy po raz pierwszy mają powiedzieć o swoich problemach i otworzyć się przed nieznanym lekarzem może nie być łatwo, jednak pierwszy krok stanowi zazwyczaj kluczowy wstęp, determinujący nadchodzące zmiany w świadomości.

czytaj całość

Odtrucie alloholowe - ?zostać czy nie?? 03-04-2019

Część z nas zna utwór zespołu Dżem „Detox”, w którym wokalista opowiada o osobistych doświadczeniach z odtruwaniem organizmu w swojej historii choroby uzależnieniowej. Wyraźnie podkreśla, że sam nie wie, który to już detoks w jego życiu i choć to smutne, to tak właśnie z procesem odtruwania jest. To czasem historia wzlotów i upadków, polegających jedynie na chwilowym przywróceniu organizmu do względnej równowagi, po to tylko by zaraz znowu wrócić do alkoholu czy innej substancji wyniszczającej ciało i umysł.

czytaj całość

Czy warto leczyć się u psychiatry prywatnie? 14-02-2019

Problemy psychiczne należą do grupy tych najbardziej wstydliwych, o których pacjenci nie chcą zbyt chętnie rozmawiać, nawet w gabinecie lekarskim. Niekiedy jednak pomoc psychiatry jest niezbędna, aby móc pozbyć się swoich lęków, stresów, czy smutków i normalnie funkcjonować.

czytaj całość

Nie wysypiasz się? cierpisz na bezdech senny? - poznaj metodę CPAP 31-01-2019

Obturacyjny bezdech senny jest dość powszechną chorobą, która dotyka głównie osoby dorosłe

czytaj całość

Ile godzin powinno się spać? 5 mitów związanych ze snem 16-01-2019

Obecnie na temat snu stworzono wiele opracowań, a nawet oddzielną naukę - somnologię - zajmującą się badaniem jego fizjologii i zaburzeń. Mimo to, nietrudno spotkać się z utrwalonymi obiegowymi poglądami, wynikającymi z niepełnej wiedzy na temat snu. 

czytaj całość

Efektywność pomocy psychologiczno-pedagogicznej 03-01-2019

Wszyscy nauczyciele oceniają efektywność udzielonej pomocy i formułują wnioski dotyczące dalszych działań mających na celu poprawę funkcjonowania ucznia.

czytaj całość

Czym jest alkoholizm i jak skutecznie leczyć uzależnienie od alkoholu? 05-11-2018

Alkoholizm to zaburzenie, w którym osoba chora czuje przymus psychiczny lub somatyczny, aby spożyć kolejną dawkę alkoholu. Osoby cierpiące na to zaburzenie tracą kontrolę nad ilością spożywanych trunków.

czytaj całość

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa? 06-08-2018

Wyobraź sobie pokój, pomalowany w kolorze pastelowej mięty. Pod dużym oknem stoi   drewniane biurko. Widać, że często ktoś przy nim pracuje, bo na biurku panuje lekki rozgardiasz. Obok regał. Mnóstwo na nim książek, od kryminałów po romanse.

czytaj całość

Emigracja zarobkowa do UK i jej fatalne skutki ? psychiatra Londyn 14-08-2018

Początki życia za granicą nie zawsze są łatwe, niemniej większość emigrantów ma jasny cel i nadzieję, że uda się go zrealizować. Celem tym jest zdobycie dobrze płatnej pracy i zarobienie pieniędzy na budowę domu w Polsce, zakup mieszkania czy inną rzecz, na którą nigdy nie zdobylibyśmy środków, mieszkając w ojczyźnie. Zwykle ma się nadzieję, że emigracja zarobkowa skończy się po roku, dwóch, a potem będzie szczęśliwe życie w Polce. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Część osób jest zmuszona do pracy ponad siły przez długie lata, a tym samym do ciągłej rozłąki z rodziną. To nie wpływa dobrze na psychikę. Niejednokrotnie musi interweniować psychiatra Londyn.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne