zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 24-05-2019

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 24-05-2019

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.24-05-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów 24-05-2019

Choroba zwyrodnieniowa stawów w dużym stopniu ogranicza sprawność ruchową. Niekiedy może nawet prowadzić do inwalidztwa. Dzisiaj jednak można wybierać spośród kilku metod leczenia, które pomagają zmniejszyć dolegliwości i odzyskać pełną swobodę ruchów.

czytaj całość

Lista artykułów

Skręcona kostka - co robić? 20-05-2019

Jednym z najczęściej spotykanych urazów jest zwichnięcie stawu skokowego, czyli popularne skręcenie kostki. Uraz przydarza się nie tylko sportowcom i osobom aktywnie uprawiającym sport. Wystarczy chwila nieuwagi, nieodpowiednie ułożenie stopy, aby pojawił się dokuczliwy ból, niekiedy wręcz uniemożliwiający codzienne funkcjonowanie. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

czytaj całość

Czym jest choroba Scheuermanna i jak ją leczyć? 03-05-2019

Kifoza młodzieńcza, czyli Choroba Scheuermanna to trwałe zniekształcenie w odcinku piersiowym kręgosłupa. Jest to rodzaj martwicy kości prowadzący do klinowacenia kręgów, co skutkuje deformacją kręgosłupa polegającą na znacznym wygięciu ku tyłowi.

czytaj całość

Refundacja sprzętu rehabilitacyjnego. Co trzeba o niej wiedzieć? 18-04-2019

Sprzęt rehabilitacyjny oraz medyczny, taki jak protezy, ortezy, wózki inwalidzkie czy przyrządy do ćwiczeń nie należą do najtańszych. To problem szczególnie dotkliwy dla pacjentów z niewielkimi dochodami lub zmagającymi się z niepełnosprawnością od dłuższego czasu.

czytaj całość

Siła mięśni w rehabilitacji 26-03-2019

Na rynku medycyny i fizjoterapii pojawia się coraz więcej technologii, które wspierają leczenie pacjentów. Nie należy jednak zapominać, że to umiejętności fizjoterapeuty są kluczowe do osiągnięcia pożądanych efektów. Specjaliści Centrum Rehabilitacji Activ to wykwalifikowani fizjoterapeuci i lekarze, kierujący się empatią i zrozumieniem wobec wszystkich pacjentów.

czytaj całość

Ból pleców - jego przyczyny i leczenie 25-02-2019

Ból pleców jest częstą przyczyną wizyty w gabinecie lekarskim. Jego podłoża mogą być różne – mięśniowe, nerwowe czy kostne. Zdarza się, że odczuwany dyskomfort jest na tyle silny, że nie jesteśmy w stanie ruszyć się z miejsca, a co dopiero normalnie funkcjonować.

czytaj całość

Endoproteza kolana ? kiedy jest konieczna? 14-02-2019

Chorobowe zmiany w stawie kolanowym rozwijają się powoli. Początkowe objawy to ból i sztywność stawu kolanowego. Uciążliwości wzrastają po obciążeniu kończyn dolnych. 

czytaj całość

Mocne kości. Jak zapobiec osteoporozie? 28-01-2019

Osteoporoza dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Aby jej zapobiec, należy w odpowiedni sposób dbać o kości.

czytaj całość

Łózko rehabilitacyjne dla obłożnie chorych - czym powinno się charakteryzować? 28-06-2018

Coraz częściej mamy możliwość opieki nad chorym w warunkach domowych. 
Pierwszym więc krokiem będzie przygotowanie pokoju, w którym osoba chora spędza czas. Najważniejsze by była to przestrzeń funkcjonalna i przyjazna dla pacjenta. Pierwszym ważnym wyborem jest łóżko rehabilitacyjne. Na jakie się zdecydować, aby zapewnić największy 
komfort osobie obłożnie chorej.

czytaj całość

Jak się przygotować do biegania? 28-05-2018

W dzisiejszych czasach, kiedy aktywny styl życia to niemal obowiązek, bardzo popularne stało się bieganie. Każdy może się o tym przekonać – wystarczy spojrzeć na miejskie chodniki podczas ładnej pogody. Aż roi się na nich od biegaczy, lepiej bądź gorzej wyposażonych. Bez wątpienia jest to wymagająca aktywność fizyczna, ale też bardzo dobra dla zdrowia i urody. W co powinni się zaopatrzyć początkujący miłośnicy biegania?

czytaj całość

Na co może pomóc rehabilitacja? 14-05-2018

Od pewnego czasu dokucza ci coraz silniejszy ból. Utrudnia ci chodzenie i z biegiem czasu także wykonywanie wielu innych czynności. Dlaczego to sobie robisz? Czy wiesz, że wiele z twoich dolegliwości jesteś w stanie zwalczyć odpowiednią rehabilitacją?

czytaj całość
Poprzednie123...Następne