zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie21-01-2021

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?21-01-2021

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.21-01-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Co może być przyczyną występowania białka w moczu? 07-09-2020

Przyczyny występowania białka w moczu mogą być zróżnicowane. Bardzo rzadko się zdarza, aby białko wystąpiło samoistnie. Pamiętaj, że samo pojawienie się białka nie jest przyczyną choroby, tylko jej objawem.

czytaj całość

Wszystko, co musisz wiedzieć o gruczole krokowym 24-04-2020

Gruczoł krokowy, popularnie zwany prostatą lub sterczem, to narząd występujący tylko u mężczyzn w obrębie miednicy mniejszej. Przez swoje specyficzne położenie powoduje, że może być przyczyną wielu męskich dolegliwości, zwłaszcza gdy w pewnym wieku znacząco zwiększa swoje wymiary. Dyskomfort ze strony prostaty zwykle odczuwalny jest po 50. roku życia, ale przy odpowiednim postępowaniu można mu w pewnym stopniu zapobiec.

czytaj całość

Leczenie raka prostaty - objawy, metody leczenia, wykorzystanie robota da Vinci 24-02-2020

Rak prostaty jest na pierwszym miejscu u mężczyzn pod względem zapadalności na nowotwór (19,7%) oraz drugim pod kątem umieralności (9,8%). W ciągu ostatnich 10 lat w Polsce liczba zachorowań na ten nowotwór podwoiła się. Dlatego nie wolno lekceważyć nawet najmniejszych objawów, a leczenie powinno być dobrane starannie do pacjenta. Poniżej przedstawiamy objawy, sposoby leczenia oraz innowacyjną metodę leczenia operacyjnego z wykorzystaniem robota da Vinci.

czytaj całość

Problemy z trzymaniem moczu - poznaj przyczyny 09-07-2019

Nietrzymanie moczu to kłopotliwa i dla wielu osób bardzo wstydliwa przypadłość. Najczęściej dotyka ona kobiety, wielokrotnie powodując u nich rezygnację z dotychczasowego trybu życia oraz obniżenie własnej wartości i pewności siebie. Choroba ta może mieć różnorodne przyczyny.

czytaj całość

Czym jest stulejka i jak ją leczyć 01-07-2019

Stulejka to powszechnie stosowana nazwa schorzenia wrodzonego lub nabytego polegającego na zwężeniu napletka penisa. W zależności od stopnia tego zwężenia stulejka bywa mniej lub bardziej uciążliwa dla pacjenta. Stulejka całkowita, czyli uniemożliwiająca zsunięcie napletka, jest jej ostrzejszą formą. Stulejka częściowa utrudnia zsunięcie napletka, ale nie uniemożliwia całkowicie tej czynności. W stulejce częściowej właściwa higiena penisa jest utrudniona, ale nie jest całkowicie niemożliwa. A to głównie stany zapalne związane z zaleganiem tak zwanej mastki są źródłem największych problemów osób borykających się z problemem stulejki.

czytaj całość

Nietrzymanie moczu po porodzie. Jak skutecznie wyleczyć tę wstydliwą dolegliwość? 03-06-2019

Według danych brytyjskiej organizacji National Childbirth Trust na nietrzymanie moczu cierpi aż 2/3 świeżo upieczonych mam. Zdecydowana większość wstydzi się tej dolegliwości i nie mówi o niej ani swojemu lekarzowi, ani partnerowi. Nietrzymanie moczu występuje głównie pod wpływem wysiłku fizycznego, śmiania się oraz kaszlu i powinno samoistnie minąć do kilkunastu tygodni po porodzie. W wyeliminowaniu tego zjawiska pomocne są zabiegi laserowe na nietrzymanie moczu.

czytaj całość

Sposoby badania gruczołu krokowego 04-04-2019

Gruczoł krokowy, inaczej prostata lub stercz, to nieparzysty narząd występujący u mężczyzn. Jego funkcją jest wydzielanie płynnej części spermy, w której później zawieszone są plemniki. Znajduje się w miednicy mniejszej, poniżej pęcherza moczowego, z przodu w kierunku od odbytnicy. Otacza swoim miąższem sterczową część cewki moczowej.

czytaj całość

Nietrzymanie moczu podczas aktywności fizycznej ? jak radzić sobie z problemem? 02-04-2019

Bez względu na to, czy preferujesz spokojną, rekreacyjną aktywność fizyczną, czy czynnie pasjonu-jesz się sportem, nietrzymanie moczu może zepsuć całą przyjemność płynącą z ruchu. Czy jest na to rada? Przede wszystkim leczenie inkontynencji, a ponadto stosowanie specjalistycznych zabez-pieczeń. Jednym z nich są wkładki urologiczne. Przeczytaj, kiedy po nie sięgnąć i dlaczego w pro-sty sposób mogą przywrócić ci komfort w życiu codziennym.

czytaj całość

Problem z nietrzymaniem moczu? Sprawdź, jak sobie z nim radzić! 26-12-2018

Pomimo tego, że wiele osób wciąż uważa, iż problem nietrzymania moczu dotyczy wyłącznie osób starszych, tak naprawdę dolegliwość ta może pojawić się w każdym wieku. Wystąpienie charakterystycznych dla niej symptomów zawsze i u każdego wiąże się z dużym poczuciem dyskomfortu, który niejednokrotnie bardzo mocno utrudnia, a często wręcz uniemożliwia podejmowanie codziennych aktywności. Na szczęście dzięki zastosowaniu właściwych metod leczenia oraz metod wspomagających uciążliwe objawy można zminimalizować, a z czasem zupełnie wyeliminować. Sprawdźmy, w jaki sposób to zrobić.

czytaj całość

Nietrzymanie moczu - kto najbardziej narażony jest na tę dolegliwość? 07-08-2018

Nietrzymanie moczu, w skrócie NTM, to schorzenie związane z zaburzeniem kontroli oddawania moczu - na skutek działania różnych przyczyn upuszczanie niewielkich porcji moczu może odbywać się zupełnie bez świadomości pacjenta. Pomimo tego, że ta przykra dolegliwość najczęściej kojarzona jest z osobami starszymi, tak naprawdę może na którymś etapie życia może dotyczyć każdego. Kto jest szczególnie narażony na jej wystąpienie? Sprawdźmy.

czytaj całość
Poprzednie123Następne