zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby tarczycy21-01-2021

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!21-01-2021

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.21-01-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 21-01-2021

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?21-01-2021

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Lista artykułów

Sposoby badania gruczołu krokowego 04-04-2019

Gruczoł krokowy, inaczej prostata lub stercz, to nieparzysty narząd występujący u mężczyzn. Jego funkcją jest wydzielanie płynnej części spermy, w której później zawieszone są plemniki. Znajduje się w miednicy mniejszej, poniżej pęcherza moczowego, z przodu w kierunku od odbytnicy. Otacza swoim miąższem sterczową część cewki moczowej.

czytaj całość

Jak zadbać o zdrowie podczas niedoczynności tarczycy? 14-02-2019

Niedoczynność tarczycy jest chorobą, którą charakteryzuje niedobór hormonów produkowanych przez gruczoł tarczycy.

czytaj całość

Jak radzić sobie z nadmierną potliwością? 25-07-2018

Nadmierne wydzielanie potu wynika ze zbyt intensywnej aktywności gruczołów potowych. Ta przypadłość może mieć podłoże zarówno psychologiczne, jak i fizyczne, w związku z czym rozpoznanie właściwej przyczyny jest pierwszym, najważniejszym krokiem do rozwiązania problemu.

czytaj całość

Co na cellulit? Zabiegi i domowe sposoby 27-06-2018

Cellulit to jeden z najczęstszych problemów natury estetycznej, który dotyka pań. To właśnie kobiety cierpią na tę przypadłość. Borykają się z nim nastolatki, panie dojrzałe, szczupłe, z nadwagą – słowem w każdym wieku i w każdym rozmiarze. To bowiem mit, że jedyną przyczyną powstawania cellulitu jest nadmiar tkanki tłuszczowej. To jeden z czynników. Powstawanie pomarańczowej skórki może jednak być zdeterminowane zaburzeniami gospodarki hormonalnej, siedzący lub stojący tryb pracy (cellulit często mają kelnerki, osoby pracujące przy biurku oraz za ladą).

czytaj całość

Trzy najpopularniejsze diety - na czym polegają? 28-03-2018

Aby skutecznie stracić na wadze, można zdecydować się na tabletki na odchudzanie, które skutecznie wspomagają metabolizm. Oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem jest także przejście na dietę. Obecnie znanych jest wiele ich rodzajów, aby zdecydować się na tą najbardziej odpowiednią dla siebie, warto poznać czym się one charakteryzują.

czytaj całość

Obniża ciśnienie krwi, wzmacnia odporność, pomaga pozbyć się trądziku i robi to w 100% naturalnie ? co to takiego? 06-03-2018

Natura podsuwa nam wiele sposobów na wzmocnienie organizmu - Colostrum to natomiast jeden z najskuteczniejszych. Poniżej tłumaczymy, co kryje się za tą enigmatyczną łacińską nazwą i dlaczego warto uzupełnić o ten produkt swoją domową apteczkę (szczególnie jeśli ma się w domu małego chorowitka).

czytaj całość

Z tych próbek wykonasz test na ojcostwo! 21-02-2018

 Jaka próbka będzie najlepsza do badania DNA w kierunku ojcostwa 

czytaj całość

Rowerzysto, uważaj - może grozić ci impotencja 06-11-2017

Impotencja to zaburzenie seksualne objawiające się trudnościami z osiąganiem i utrzymywaniem wzwodu. Za rozwój tej dolegliwości mogą być odpowiedzialne zarówno czynniki psychologiczne, jak i czysto fizjologiczne. Jak wskazują badania jedną z przyczyn problemów ze wzwodem może być jazda na rowerze.  Na szczęście impotencja rowerzystów nie jest zjawiskiem nieuchronnym czy nieodwracalnym. Ryzyko pojawienia się dolegliwości można zminimalizować za sprawą właściwie wyprofilowanego siodełka.

czytaj całość

Testolan na obniżony poziom testosteronu 16-10-2017

Testosteron to najważniejszy męski hormon płciowy, który odpowiedzialny jest za liczne funkcje w organizmie mężczyzny. Jego niedobór może skutkować rozmaitymi defektami i dolegliwościami. Co zrobić, aby uniknąć tzw. zespołu niedoboru testosteronu?

czytaj całość

Jak rozpoznać i złagodzić ból owulacyjny? 29-06-2017

Omawiając bolesne „kobiece sprawy” najczęściej skupiamy się na bólu, który towarzyszy menstruacji. Jednak, jak się okazuje, wiele kobiet cierpi również w czasie owulacji. Czy taki ból można złagodzić lub całkowicie mu zapobiec? Jak rozpoznać, że następuje owulacja?

czytaj całość
Poprzednie123...Następne