zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie09-07-2020

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Lista artykułów

Zapomnij o wadzie wzroku i żyj pełnią życia! 13-05-2020

Wiele osób zmagających się z wadami wzroku ma kłopot z prowadzeniem aktywnego trybu życia. Niewyraźne widzenie bez pomocy okularów lub soczewek kontaktowych, a do tego ograniczenia związane z ich stosowaniem z pewnością nie pomagają w aktywności fizycznej. Na szczęście jest na to sposób: laserowa korekcja wzroku!

czytaj całość

Gotowe okulary korekcyjne ? czy warto kupić? 05-02-2020

Twoje oczy wieczorami są zmęczone i miewasz trudności z przeczytaniem małej czcionki? Nie radzisz sobie z nawleczeniem igły? Majsterkowanie nie sprawia Ci już takiej radości, bo wzrok już nie ten? Czas na okulary. Nie masz czasu na wizytę u optyka? Nie chcesz wydawać zawrotnej sumy na okulary, z których będziesz korzystać tylko okazjonalnie? Wybierz gotowe okulary korekcyjne. Bogaty wybór ramek w rozmaitych kształtach i kolorach, a także różna moc szkieł pozwoli dobrać odpowiedni fason okularów, które dodadzą nie tylko szyku, ale i poprawią komfort czytania oraz pracy.

czytaj całość

Soczewki kontaktowe - jak wybrać odpowiednie i co trzeba o nich wiedzieć? 15-01-2020

Soczewki kontaktowe powinny dostać dokładnie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Warto wiedzieć, że ze względu na ich zastosowanie wyróżniamy różne rodzaje soczewek.

czytaj całość

Jesteś zawodowym kierowcą? To bardzo ważne, byś zadbał o swój wzrok! 05-11-2019

Każdy, kto siada za kierownicą, powinien posiadać dobry wzrok. Prowadząc rozpędzony, wielotonowy pojazd trzeba zachować szczególną uwagę oraz być pewnym swoich zmysłów, a szczególnie wzroku. To od niego zależy czy kierujący zawczasu dostrzeże przeszkodę czy utrudnienie w ruchu i będzie miał odpowiedni czas na reakcję. Sprawne prowadzenie pojazdu polega na odbieraniu przez kierowcę informacji i odpowiedniej reakcji na odebrane bodźce. Aż 90% informacji niezbędnych do prowadzenia pojazdu dostarcza narząd wzroku, więc dbajmy o niego jak najlepiej możemy.

czytaj całość

Dla kogo soczewki progresywne a toryczne? Zobacz różnicę! 12-08-2019

Warto zacząć od tego, że soczewki toryczne zostały opracowane z myślą o osobach, które cierpią na astygmatyzm (popularną wadę wzroku, która uniemożliwia wyraźne widzenie niezależnie od odległości).

czytaj całość

Soczewki dla początkujących - jak wybrać, kupić i pielęgnować? 20-07-2019

Soczewka kontaktowa to cienka, zaokrąglona soczewka o konstrukcji silikonowo - żelowej umieszczana bezpośrednio na rogówce oka. Działa ona na podobnej zasadzie, jak szkła okularowe, jednak odległość pomiędzy okiem a elementem korygującym jest zminimalizowana do zera.

czytaj całość

Soczewki kontaktowe w użyciu 01-07-2019

Coraz więcej ludzi decyduje się na zastąpienie okularów soczewkami kontaktowymi. Uważają oni, że soczewki są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Oczywiście należy je odpowiednio dobrać i właściwie o nie dbać.

czytaj całość

Jakie krople do oczu na alergię wybrać i na co zwracać uwagę? 18-06-2019

Alergiczne zapalenie spojówek potrafi mocno uprzykrzyć życie. Jego objawy to nic przyjemnego, ale na szczęście można sobie z nimi poradzić, stosując krople do oczu na alergię. Na rynku jednak jest ich wiele. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

czytaj całość

Które soczewki kontaktowe wybrać? 16-04-2019

Najważniejsze jest to, czy w ogóle chcesz nosić soczewki. Chociaż to rozwiązanie ma wiele zalet i zapewnia niesamowitą wygodę, to jednak część osób obawia się samodzielnego zakładania soczewek i przez to wybiera tradycyjne okulary.

czytaj całość

Dlaczego warto przekonać się do soczewek progresywnych? 17-04-2019

Prezbiopia to coraz większy problem. Ta wada niefortunnie nazywana jest „starczowzrocznością”, jednak może rozwinąć się już po 40 roku życia. Z tego powodu bardzo ważne są regularne kontrole okulistyczne w tym wieku. Z przeprowadzonych badań wynika, że największą świadomość w tym zakresie mają Francuzi, natomiast najmniejszą - Holendrzy (aż 22% społeczeństwa nigdy nie badało wzroku).

czytaj całość
Poprzednie123...Następne