zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie16-10-2019

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Lista artykułów

Dla kogo soczewki progresywne a toryczne? Zobacz różnicę! 12-08-2019

Warto zacząć od tego, że soczewki toryczne zostały opracowane z myślą o osobach, które cierpią na astygmatyzm (popularną wadę wzroku, która uniemożliwia wyraźne widzenie niezależnie od odległości).

czytaj całość

Soczewki dla początkujących - jak wybrać, kupić i pielęgnować? 20-07-2019

Soczewka kontaktowa to cienka, zaokrąglona soczewka o konstrukcji silikonowo - żelowej umieszczana bezpośrednio na rogówce oka. Działa ona na podobnej zasadzie, jak szkła okularowe, jednak odległość pomiędzy okiem a elementem korygującym jest zminimalizowana do zera.

czytaj całość

Soczewki kontaktowe w użyciu 01-07-2019

Coraz więcej ludzi decyduje się na zastąpienie okularów soczewkami kontaktowymi. Uważają oni, że soczewki są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Oczywiście należy je odpowiednio dobrać i właściwie o nie dbać.

czytaj całość

Jakie krople do oczu na alergię wybrać i na co zwracać uwagę? 18-06-2019

Alergiczne zapalenie spojówek potrafi mocno uprzykrzyć życie. Jego objawy to nic przyjemnego, ale na szczęście można sobie z nimi poradzić, stosując krople do oczu na alergię. Na rynku jednak jest ich wiele. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

czytaj całość

Które soczewki kontaktowe wybrać? 16-04-2019

Najważniejsze jest to, czy w ogóle chcesz nosić soczewki. Chociaż to rozwiązanie ma wiele zalet i zapewnia niesamowitą wygodę, to jednak część osób obawia się samodzielnego zakładania soczewek i przez to wybiera tradycyjne okulary.

czytaj całość

Dlaczego warto przekonać się do soczewek progresywnych? 17-04-2019

Prezbiopia to coraz większy problem. Ta wada niefortunnie nazywana jest „starczowzrocznością”, jednak może rozwinąć się już po 40 roku życia. Z tego powodu bardzo ważne są regularne kontrole okulistyczne w tym wieku. Z przeprowadzonych badań wynika, że największą świadomość w tym zakresie mają Francuzi, natomiast najmniejszą - Holendrzy (aż 22% społeczeństwa nigdy nie badało wzroku).

czytaj całość

Krótkowzroczność - co warto wiedzieć o tej chorobie? 25-02-2019

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym wzrokiem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Wady wzroku to coraz poważniejszy problem. Szczególnie często występują trzy z nich - krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm.

czytaj całość

Jaskra - jak wyleczyć ? 28-01-2019

Jaskra to choroba prowadząca do zaburzenia pola widzenia, a w zaawansowanym stadium może grozić również utratą wzroku. W jej leczeniu stosuje się farmakoterapię, zabiegi chirurgiczne oraz laseroterapię.

czytaj całość

Czym jest femtolasik i na czym polega? 08-01-2019

Już od ponad trzydziestu lat specjaliści i lekarze oferują nam możliwość laserowej korekcji wad wzroku. Aktualnie największym hitem jest femtolasik. Jedna z najnowocześniejszych metod laserowej korekcji wzroku na świecie, która umożliwia bezpieczne korygowanie wyższych wad wzroku.

czytaj całość

Kiedy warto zdecydować się na soczewki polaryzacyjne do swoich okularów? 05-11-2018

Dzisiaj można spotkać wielu entuzjastów tak zwanych soczewek polaryzacyjnych, których zadaniem jest eliminacja oślepiającego odblasku światła. Przede wszystkim są to osoby aktywne fizycznie, ceniące sobie możliwość uprawiania sportu w każdych warunkach, ale również narciarze, kierowcy, czy piloci samolotowi. Wszędzie tam, gdzie blask odbijający się od szyby, mokrej drogi, czy kawałka metalu może oślepiać, polaryzacyjne soczewki do okularów sprawdzają się doskonale i znacznie zwiększają ostrość widzenia.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne