zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Zapalenie krtani i tchawicy!21-01-2021

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.21-01-2021

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!21-01-2021

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 21-01-2021

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Pokrowce antyroztoczowe - dlaczego warto kupić je alergików? 13-07-2019

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Czasem jednak zdarza się tak, że negatywnie wpływają na nasz czynniki, z którymi mamy styczność każdego dnia.

czytaj całość

Jakie krople do oczu na alergię wybrać i na co zwracać uwagę? 18-06-2019

Alergiczne zapalenie spojówek potrafi mocno uprzykrzyć życie. Jego objawy to nic przyjemnego, ale na szczęście można sobie z nimi poradzić, stosując krople do oczu na alergię. Na rynku jednak jest ich wiele. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

czytaj całość

Alergia na pyłki roślin ? co nas uczula i dlaczego? 16-04-2019

Kręcenie w nosie, kichanie, nieustający katar, swędzące, czerwone i załzawione oczy nie zawsze muszą być objawami infekcji. Jeśli nie towarzyszą im symptomy przeziębienia, jak gorączka czy stan zapalny, to może być alergia. Jeśli zaczynają się wraz z przedwiośniem i trwają, z różnym natężeniem do jesieni, może to oznaczać uczulenie na pyłki roślin.

czytaj całość

Oczyszczacz powietrza ? nieoceniona pomoc przy alergii i astmie 26-03-2019

Alergia i astma to schorzenia, które potrafią znacząco obniżyć komfort życia. Nasileniu objawów chorobowych sprzyja zanieczyszczenie powietrza alergenami i innymi czynnikami drażniącymi, a ochronę przed nimi zapewni dobry oczyszczacz.

czytaj całość

Alergie - co je wywołuje i jak je rozpoznać? 10-08-2018

Czym jest alergia, wie każdy. Dla formalności napiszemy, że według oficjalnej definicji jest to patologiczna organizmu na działanie substancji, zwanych alergenami. Objawy alergii mogą ujawnić się praktycznie zawsze – często występują już u noworodków, ale zdarza się, że pojawiają się u osób po 40 roku życia. Jak je rozpoznać? Czy alergię da się wyleczyć? Odpowiadamy w poniższym artykule.

czytaj całość

Wybieramy oczyszczacz powietrza dla alergików 27-11-2019

Częste sprzątanie nie gwarantuje, że uda nam się uniknąć kontaktu z alergenami wziewnymi, ponieważ nieustannie napływają one do naszych domów i mieszkań wraz z powietrzem. Możemy jednak zadbać o to, aby zostały szybko usunięte, zaopatrując się w dobry oczyszczacz powietrza. Oto kilka wskazówek, które ułatwią wybór sprzętu idealnie dopasowanego do potrzeb alergika.

czytaj całość

Warto zadbać o właściwą ilość witaminy D! 29-11-2017

Witamina D jest jedną z najbardziej niedocenianych, a jednocześnie najważniejszych witamin. Jej wszystkie funkcje trudno jest wyliczyć, wpływa na bardzo wiele układów i narządów organizmu, bez niej nie da się mieć mocnych kości, zębów czy dobrej odporności. Jest też kluczowa dla prawidłowego rozwoju dzieci, jednak potrzebują jej ludzie w każdym wieku. Warto więc zadbać o to, by dostarczać sobie jej odpowiednie ilości.

czytaj całość

Domowe sposoby na kaszel. Jak leczyć kaszel naturalnymi sposobami 10-10-2017

Kaszel, czy to suchy, czy mokry nigdy nie jest chorobą samą w sobie. To objaw świadczący o tym, że organizm próbuje poradzić sobie z bakteriami lub wirusami albo pozbyć się innego czynnika drażniącego drogi oddechowe. Kaszlemy, kiedy wdychamy dym papierosowy albo szkodzące nam alergeny. Kiedy się zakrztusimy, pierwszym naszym odruchem jest kaszel. Choć kaszel pomaga oczyszczać drogi oddechowe, bywa uciążliwy i męczący. Jak go zatem leczyć?

czytaj całość

Skuteczne metody przyśpieszenia porostu włosów 09-12-2016

Kiedy mowa o szukaniu sposobów na szybki i skuteczny porost włosów, większość osób kojarzy ten problem z łysieniem. Tymczasem najczęstszymi odbiorcami takich metod wcale nie są osoby borykające się z problemem wypadających włosów, ale ci, którzy chcą je wzmocnić i na przyszłość zapobiegać łysieniu.

czytaj całość

Czym są szczepienia rekomendowane? 09-12-2016

Wśród szczepień rekomendowanych, czyli zalecanych, w 2016 r. znalazły się m.in. szczepienie przeciwko pneumokokom, grypie, ospie wietrznej i WZW typu A. Uzupełniają one szczepienia obowiązkowe i poszerzają ochronę przed chorobami zakaźnymi.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne