zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 24-05-2019

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Lista artykułów

Skręcona kostka - co robić? 20-05-2019

Jednym z najczęściej spotykanych urazów jest zwichnięcie stawu skokowego, czyli popularne skręcenie kostki. Uraz przydarza się nie tylko sportowcom i osobom aktywnie uprawiającym sport. Wystarczy chwila nieuwagi, nieodpowiednie ułożenie stopy, aby pojawił się dokuczliwy ból, niekiedy wręcz uniemożliwiający codzienne funkcjonowanie. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

czytaj całość

Refundacja sprzętu rehabilitacyjnego. Co trzeba o niej wiedzieć? 18-04-2019

Sprzęt rehabilitacyjny oraz medyczny, taki jak protezy, ortezy, wózki inwalidzkie czy przyrządy do ćwiczeń nie należą do najtańszych. To problem szczególnie dotkliwy dla pacjentów z niewielkimi dochodami lub zmagającymi się z niepełnosprawnością od dłuższego czasu.

czytaj całość

Cena i zalety aparatu USG Mindray 06-12-2018

Współczesna medycyna i diagnostyka dysponuje szeregiem nowoczesnych urządzeń i sprzętów, które pozwalają na maksymalnie dokładne i bezpieczne przeprowadzanie badań. Aparaty USG mają bardzo szerokie zastosowanie, a diagnostyka obrazowa przeprowadzana za ich pomocą jest szybka i łatwa. Ponadto obrazowanie ultradźwiękowe stale ewouluje, dostarczając rozwiązania coraz wyższej jakości i coraz lepiej dopasowane do potrzeb konkretnych działów medycyny, lekarzy, diagnostyków i placówek. Przykładem nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie i niezawodnych w użytkowaniu urządzeń do USG są aparaty USG Mindray.

czytaj całość

Aparat tlenowy w dobrej cenie - gdzie taki znaleźć? 06-12-2018

Zaawansowane maszyny do tlenoterapii zazwyczaj działają na zasadzie zasysania powietrza, a następnie jego filtrowania aby zmaksymalizować poziom tlenu w koncentracie podawanym pacjentowi.

czytaj całość

Gdzie szukać sprzętu medycznego dla szpitala? 17-09-2018

Każdy zawód, każde stanowisko pracy, które umożliwia jego wykonywanie, a także każda firma, w której takie stanowisko funkcjonuje wymagają odpowiedniego wyposażenia. Narzędzia i sprzęt są nie tylko pomocne, ale często konieczne do realizacji zadań. Chociaż w większości zawodów wciąż jeszcze korzysta się z podstawowych przyborów, coraz powszechniej zastępuje je lub uzupełnia nowoczesny sprzęt. Dotyczy to zarówno serwisów sprzątających, warsztatów samochodowych, jak i szpitali.

czytaj całość

Czy warto kupować używany sprzęt medyczny? 10-08-2018

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek szpitala czy innej placówki medycznej bez nowoczesnego wyposażenia. Szczególnie kliniki i przychodnie prywatne, które chcą zachęcić do korzystania z ich usług jak najszersze grono pacjentów, starają się stworzyć najlepsze warunki do diagnozowania, leczenia i rehabilitacji.

czytaj całość

Węże silikonowe - podstawa przesyłu mediów w przemyśle farmaceutyczno-medycznym. 12-07-2018

Silikony – związki chemiczne, w których atomy krzemu połączone są z grupami alkilowymi lub arylowymi. Związki te nazywamy polimerami krzemoorganicznymi, które otrzymuje się w postaci żywic (kauczuków) silikonowych lub olejów. Często nie zdajemy sobie sprawy, w jak wielu obszarach naszego codziennego życia wykorzystywane są silikony. Nagminnie wykorzystujemy materiały oparte na tych związkach każdego dnia w postaci olejów, smarów, kauczuków, lakierów, żywic, klejów.

czytaj całość

Łózko rehabilitacyjne dla obłożnie chorych - czym powinno się charakteryzować? 28-06-2018

Coraz częściej mamy możliwość opieki nad chorym w warunkach domowych. 
Pierwszym więc krokiem będzie przygotowanie pokoju, w którym osoba chora spędza czas. Najważniejsze by była to przestrzeń funkcjonalna i przyjazna dla pacjenta. Pierwszym ważnym wyborem jest łóżko rehabilitacyjne. Na jakie się zdecydować, aby zapewnić największy 
komfort osobie obłożnie chorej.

czytaj całość

Rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego 08-05-2018

Rehabilitacja to bardzo ważny proces dochodzenia do sprawności. Przebieg rehabilitacji jest kluczowy i wymaga nie tylko fachowej i wykwalifikowanej opieki medycznej, ale także specjalistycznego sprzętu. Sprzęt rehabilitacyjny wykorzystywany jest w wielu przypadkach. Różnego rodzaju choroby, schorzenia, zwyrodnienia, czy podeszły wiek, wpływają na układ mięśniowy i kostny, przez co proces rehabilitacyjny jest konieczny. Także bardzo duża liczba wypadków komunikacyjnych powoduje konieczność wykorzystania urządzeń do fizykoterapii 

czytaj całość

Wybieramy oczyszczacz powietrza dla alergików 20-04-2018

Częste sprzątanie nie gwarantuje, że uda nam się uniknąć kontaktu z alergenami wziewnymi, ponieważ nieustannie napływają one do naszych domów i mieszkań wraz z powietrzem. Możemy jednak zadbać o to, aby zostały szybko usunięte, zaopatrując się w dobry oczyszczacz powietrza. Oto kilka wskazówek, które ułatwią wybór sprzętu idealnie dopasowanego do potrzeb alergika.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne