zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Biopierwiastki dla urody - CYNK 24-05-2019

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.24-05-2019

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!24-05-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 24-05-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 24-05-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Zdrowe odżywianie w pigułce, czyli jak dbać o swoje zdrowie 24-05-2019

Świadomość, jak ważną rolę odgrywa zdrowe odżywianie, jest coraz większa. Konsumentom nie wystarcza już, by produkt był tani, ale powinien on zaspokajać też inne potrzeby, czyli być zdrowy, pozbawiony niepotrzebnych ulepszaczy i konserwantów. Coraz popularniejsze stają się produkty, które nie tylko są korzystne dla naszego zdrowia, ale zostały też wyprodukowane lub wyhodowane w duchu fair-trade oraz bez szkody dla środowiska. Ten niesłabnący trend życia eko ma szereg korzyści, przede wszystkim dla organizmu. Jak nie pogubić się wśród bogatej oferty produktów dostępnych w sklepie ze zdrową żywnością?

czytaj całość

Lista artykułów

Aparat słuchowy ? Kiedy warto zacząć go używać? 24-05-2019

Dobrze dopasowany aparat słuchowy pozwala na znaczącą poprawę komfortu słyszenia, a tym samym życia. Kiedy warto zacząć go stosować?

czytaj całość

Bezpieczne wybielanie zębów ? poznaj tajemnice pięknego uśmiechu 24-05-2019

Śnieżnobiały, hollywoodzki uśmiech to najlepsza wizytówka i gwarancja dobrego wrażenia. Twoje zęby nie są idealne i chcesz je wybielić? Sprawdź, jak możesz zrobić to w bezpieczny sposób. Jakie środki nie wywołują podrażnień i przynoszą najlepsze rezultaty?

czytaj całość

Skuteczne oczyszczanie cery trądzikowej krok po kroku 15-05-2019

Cera trądzikowa potrzebuje naprawdę bardzo intensywnej pielęgnacji. Musi ona być skuteczna, ale także na tyle delikatna, by nie zaogniać zmian i nie pogłębiać problemu. Jej najważniejszym elementem jest skuteczne oczyszczanie. W końcu usunięcie nadmiaru sebum i zabrudzeń, które najczęściej są przyczyną zatkanych porów i gruczołów, to podstawa. Niestety oczyszczenie cery trądzikowej jest trudniejsze, niż można przypuszczać.

czytaj całość

Peptydy ? właściwości i zastosowanie w kosmetyce i kulturystyce 08-05-2019

Oryginalne tanie peptydy to związki chemiczne powstałe w efekcie trawienia w organizmie białek, które są podstawowym budulcem skóry. Skóra pozbawiona peptydów traci sprężystość, przez co szybciej się starzeje

czytaj całość

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym. Na czym polega wampirzy lifting? 08-05-2019

Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów odmładzających twarz. Jednym z ostatnich hitów jest wampirzy lifting. Co warto o nim wiedzieć?

czytaj całość

Jak dbać o zęby, by mieć zdrowy i piękny uśmiech? 15-05-2019

Wygląd zębów świadczy nie tylko o zdrowiu, ale i podkreśla status społeczny. Dzięki ładnemu uzębieniu łatwiej przekonać do siebie ludzi, lecz to tylko jedna z wielu zalet dbania o uśmiech.

czytaj całość

5 zasad dobrego snu 16-04-2019

Sen to jedna z najważniejszych potrzeb fizjologicznych organizmu. Pełni funkcje regeneracyjne, wpływa na samopoczucie następnego dnia i stan zdrowia. Często bagatelizowany przyczynia się do obniżenia zdolności koncentracji, pogorszenia sprawności intelektualnych i fizycznych. U osób dorosłych zgodnie z wytycznymi ATS (American Thoracic Society) sen powinien trwać co najmniej 7 godzin na dobę, a u osób niepełnoletnich więcej, odpowiednio do wieku. Przestrzeganie podstawowych zasad higieny snu zapewni dobry nastrój i energię na kolejny dzień.

czytaj całość

Dlaczego warto przekonać się do soczewek progresywnych? 17-04-2019

Prezbiopia to coraz większy problem. Ta wada niefortunnie nazywana jest „starczowzrocznością”, jednak może rozwinąć się już po 40 roku życia. Z tego powodu bardzo ważne są regularne kontrole okulistyczne w tym wieku. Z przeprowadzonych badań wynika, że największą świadomość w tym zakresie mają Francuzi, natomiast najmniejszą - Holendrzy (aż 22% społeczeństwa nigdy nie badało wzroku).

czytaj całość

Jak zdrowo się odchudzić? 08-04-2019

W przypadku niektórych osób, które mimo że osiągnęły spektakularne rezultaty i zrzuciły wiele kilogramów, następuje niestety efekt jojo. Przejawia się on w szybkim powrocie do dawnej wagi, a nawet w znacznym zwiększeniu kilogramów. Przyczyn takiego procesu jest wiele.

czytaj całość

Skuteczne odchudzanie - co jest kluczem do sukcesu? 16-04-2019

Czy nam się to podoba czy nie, dobrze dobrany i egzekwowany plan żywieniowy to podstawa jakiegokolwiek myślenia o zmniejszeniu wagi. O ile nie jesteśmy poważnie chorzy, nie będziemy w stanie redukować masy ciała nie odmawiając sobie żadnego jedzenia.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne