zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 21-01-2021

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?21-01-2021

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 21-01-2021

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.21-01-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Kiedy zgłosić się do neurochirurga? 08-01-2021

Neurochirurg to wymagający zawód, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń wiążących się z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Kiedy odwiedzić neurochirurga? Czym dokładnie zajmuje się ten lekarz? Gdzie znaleźć profesjonalne konsultacje? Jak przebiega pierwsza wizyta w klinice zajmującej się tymi schorzeniami?

czytaj całość

Neurolog ? kiedy potrzebna będzie profesjonalna pomoc neurologiczna? 05-02-2020

Układ nerwowy jest jednym z najważniejszych układów ciała człowieka. Niestety, narażony jest on również na szereg poważnych schorzeń.

czytaj całość

Zrozumieć nerwicę - poznaj przyczyny i przebieg choroby 30-01-2020

Nerwica to określenie, którego nie należy używać lekko w kontekście osób szybko wpadających w zdenerwowanie. Choć społecznie znaczenie nerwicy zostało już jakiś czas temu mocno zbagatelizowane, w rzeczywistości zaburzenie to jest bardzo poważne i dla osób na nie cierpiących, mocno krzywdzące.

czytaj całość

Bezsenność ? diagnostyka zaburzeń snu 30-12-2019

Problem z bezsennością i złą jakością snu ma wiele osób. Przyczyny są różne, od emocjonalnych i związanych ze stresem, po najróżniejsze schorzenia. Warto sprawdzić, czy nie cierpimy na obturacyjny bezdech senny!

czytaj całość

Jak radzić sobie ze stresem? 15-10-2019

Dla każdego człowieka objawy stresu mogą się różnić. Jedni są wiecznie rozdrażnieni i wszystko ich denerwuje, innych boli brzuch, głowa lub inna część ciała, a jeszcze inne osoby są przygaszone, "nie do życia" i nie wierzące w to, że mogą poradzić sobie z czynnikiem, który generuje u nich stres.

czytaj całość

Medyczna marihuana 29-08-2017

Dla wielu osób, które nie są związane ze światem medycznym, marihuana kojarzy się jedynie z narkotykami – niestety łatwo dostępnymi. Korzystają z nich coraz młodsi, co stanowi dla nich poważne zagrożenie. W Polsce temat marihuany powraca jak bumerang – mowa jednak o środku, który jest stosowany u przewlekle chorych w najtrudniejszych chwilach choroby. Czym jest medyczna marihuana i jakie ma zastosowanie?

czytaj całość

Kołatanie serca ? co może oznaczać? 17-08-2017

Kołatanie serca może wystąpić u każdego. Wielokrotnie nie oznacza poważnych problemów zdrowotnych, jednak jeśli występuje często, powinno nas niepokoić i zachęcić do wizyty u lekarza.

czytaj całość

Artretyzm ? leczenie i postępowanie w chorobie 18-11-2016

Jak radzić sobie na co dzień z artretyzmem?

czytaj całość

Rozwój funkcji nerwowych, czyli jak dziecko odbiera świat. 24-04-2016

Noworodek, z różnych fizjologicznych względów, nie potrafi przyjmować innej pozycji niż leżąca. W ciągu pierwszego roku życia przechodzi kolejne stadia rozwoju czynności ruchowych, poprzez podpieranie się, raczkowanie, do prawidłowego chodu. Dalsze lata rozwoju stanowią już tylko doskonalenie umiejętności utrzymywania pozycji stojącej.

czytaj całość

Medycyna niekonwencjonalna: Czy popularne "łzy feniksa" (olej z konopi) leczą raka? 27-04-2016

Co roku ponad 7, 5 miliona ludzi umiera z powodu raka. "Łzy feniksa", czyli olej z konopi indyjskich, to recepta na życie w przypadku osób cierpiących z powodu tej wyniszczającej choroby. Ekstrakt z marihuany łagodzi objawy padaczki oraz może niwelować glejaki, które powodują nowotwory mózgu.

czytaj całość
Poprzednie123Następne