zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 28-02-2020

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.28-02-2020

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 28-02-2020

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Lista artykułów

Lipidogram ? co musisz widzieć o badaniu 30-12-2019

Lipidogram to badanie mające na celu wykrycia poziom cholesterolu oraz trójglicerydów w organizmie pacjenta. Jest to dość istotne badanie z punktu bardzo wielu lekarzy. Ustalenie poziomu cholesterolu, odpowiednio tego "dobrego i tego "złego", dostrzeżenie ewentualnych zmian może pozwolić określić między innymi ryzyko zagrożenia miażdżycą, a dalej również chorobą wieńcową.

czytaj całość

Nowy, lepszy poziom skutecznej medycyny 01-10-2019

Umiejętne postawienie diagnozy i zaproponowanie skutecznego leczenia, to najważniejsze zadanie każdego lekarza. Jeśli chodzi o życie ludzkie, to nie możemy mieć żadnych wątpliwości.

czytaj całość

Badania diagnostyczne zrobisz teraz przez Internet 15-10-2019

Żyjemy w czasach, kiedy napięty harmonogram nie pozwala nam prawidłowo zadbać o nasze zdrowie. Nie mamy czasu na zdrowe gotowanie, aktywność fizyczną, a już nie mówiąc o chodzeniu do lekarzy i na badania. Aby ułatwić dbanie o siebie, pojawiły się serwisy internetowe, które ułatwiają cały proces diagnostyki począwszy od zakupu online po konsultacje telefoniczne.

czytaj całość

Czym jest sepsa? 30-07-2019

Sepsa nie jest chorobą. Nie oznacza to jednak, że nie jest groźna. Wręcz przeciwnie – według danych WHO co 3-4 minuty ktoś na świecie umiera z jej powodu. Sprawdź, czym jest ta dolegliwość, jakie są jej objawy i jak należy działać, aby szybko ją zdiagnozować i nad nią zapanować.

czytaj całość

Niska hemoglobina - co może być przyczyną? 13-07-2019

Transport tlenu do wszystkich narządów jest możliwy przede wszystkim dzięki obecności hemoglobiny. To również ona odpowiada za jej charakterystyczny, czerwony kolor. Powinniśmy kontrolować jej poziom co pewien czas, wykonując badanie zwane morfologią krwi. Jeśli jej poziom jest zbyt niski lub zbyt wysoki, możemy mogą nas spotkać problemy ze zdrowiem. Jakie? Czytajcie dalej, by się tego dowiedzieć.

czytaj całość

Na czym polega wymaz i po co robi się antybiogram? 3 najczęstsze badania mikrobiologiczne 18-06-2019

Podstawowym celem badań mikrobiologicznych jest sprawdzenie czy infekcja ma podłoże bakteryjne. Ustalenie gatunku, a nawet szczepu drobnoustroju wywołującego infekcję pozwala na precyzyjny dobór leczenia. Badania mikrobiologiczne obejmują 3 etapy – pobranie próbki od pacjenta (np. wymaz z gardła), hodowla drobnoustrojów i identyfikacja. Wykonywane rutynowo w laboratoriach badania to posiew moczu, identyfikacja zakażeń gardła z wymazu oraz badanie plwociny w infekcjach oskrzeli i płuc. Sprawdź, jak wykonuje się wymaz, czym jest antybiogram oraz ile kosztują za podstawowe badania?

czytaj całość

Zdjęcia pantomograficzne ? co to takiego? 30-05-2019

Zdjęcia pantomograficzne wykonuje się w gabinetach stomatologicznych przy użyciu specjalistycznego sprzętu - pantomografu, są to specjalistyczne zdjęcia rentgenowskie twarzoczaszki i uzębienia. Badanie to wykorzystywane jest w celu ustalenia przyczyn chorób zębów lub jako pomoc w zakresie chirurgii twarzowo-szczękowej. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia badania? Jak wygląda przebieg badania?

czytaj całość

Waga analityczna - profesjonalny sprzęt z dokładnością do jednej dziesiątej miligrama 31-01-2019

Niezwykła dokładność to tylko jedna z wyjątkowych cech, jakie oferują dzisiejsze urządzenia do pomiaru masy.

czytaj całość

Cena i zalety aparatu USG Mindray 06-12-2018

Współczesna medycyna i diagnostyka dysponuje szeregiem nowoczesnych urządzeń i sprzętów, które pozwalają na maksymalnie dokładne i bezpieczne przeprowadzanie badań. Aparaty USG mają bardzo szerokie zastosowanie, a diagnostyka obrazowa przeprowadzana za ich pomocą jest szybka i łatwa. Ponadto obrazowanie ultradźwiękowe stale ewouluje, dostarczając rozwiązania coraz wyższej jakości i coraz lepiej dopasowane do potrzeb konkretnych działów medycyny, lekarzy, diagnostyków i placówek. Przykładem nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie i niezawodnych w użytkowaniu urządzeń do USG są aparaty USG Mindray.

czytaj całość

Awitaminoza ? co to jest i jak ją rozpoznać? 28-11-2018

Wielu rodziców myśli, że zrównoważona dieta zapewnia dzieciom odpowiedni poziom wszystkich składników odżywczych, witamin i minerałów. Jest to jednak tylko częściowo zgodne z prawdą, gdyż w rozwoju dzieci są różne okresy, które wzmagają zapotrzebowanie na niektóre witaminy i minerały. W tych okresach nawet prawidłowo żywionym dzieciom może doskwierać awitaminoza.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne