zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 24-05-2019

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.24-05-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 24-05-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Lista artykułów

Waga analityczna - profesjonalny sprzęt z dokładnością do jednej dziesiątej miligrama 31-01-2019

Niezwykła dokładność to tylko jedna z wyjątkowych cech, jakie oferują dzisiejsze urządzenia do pomiaru masy.

czytaj całość

Cena i zalety aparatu USG Mindray 06-12-2018

Współczesna medycyna i diagnostyka dysponuje szeregiem nowoczesnych urządzeń i sprzętów, które pozwalają na maksymalnie dokładne i bezpieczne przeprowadzanie badań. Aparaty USG mają bardzo szerokie zastosowanie, a diagnostyka obrazowa przeprowadzana za ich pomocą jest szybka i łatwa. Ponadto obrazowanie ultradźwiękowe stale ewouluje, dostarczając rozwiązania coraz wyższej jakości i coraz lepiej dopasowane do potrzeb konkretnych działów medycyny, lekarzy, diagnostyków i placówek. Przykładem nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie i niezawodnych w użytkowaniu urządzeń do USG są aparaty USG Mindray.

czytaj całość

Awitaminoza ? co to jest i jak ją rozpoznać? 28-11-2018

Wielu rodziców myśli, że zrównoważona dieta zapewnia dzieciom odpowiedni poziom wszystkich składników odżywczych, witamin i minerałów. Jest to jednak tylko częściowo zgodne z prawdą, gdyż w rozwoju dzieci są różne okresy, które wzmagają zapotrzebowanie na niektóre witaminy i minerały. W tych okresach nawet prawidłowo żywionym dzieciom może doskwierać awitaminoza.

czytaj całość

Wapń nie tylko dla kości 11-12-2017

Aż do 99% wapnia w organizmie człowieka znajduje się w kościach. Jednak nie tylko układ kostny ucierpi w wyniku diety niedoborowej w tej pierwiastek. Wapń jest składnikiem niezbędnym również dla układu krwionośnego oraz nerwowego.

czytaj całość

Zasada działania rezonansu magnetycznego 06-11-2017

Jedną z nowoczesnych i zarazem najistotniejszych metod leczenia jest bardzo dokładna terapia rezonansem magnetycznym. Specjalistyczne naświetlanie tkanek w ciele człowieka pozwala na skuteczną stymulację komórek u osób cierpiących na choroby zwyrodnienia stawów oraz osteoporozę, czyli zanik masy kostnej. Odbudowa chrząstek, tkanek oraz kości jest możliwa dzięki zamieszczonemu w rezonansie elektromagnesowi, który wytwarza pole magnetyczne.

czytaj całość

Poroniłaś? Skorzystaj z szansy, dzięki której poznasz prawdziwą przyczynę poronienia 04-10-2017

Przyczyny poronienia – ok. 70% to wady genetyczne dziecka.

Powstają spontanicznie: w czasie tworzenia się komórek rozrodczych, w momencie ich połączenia lub krótko po zapłodnieniu. 

czytaj całość

Poroniłaś i szukasz przyczyny? Zacznij od genetyki! 04-10-2017

Szukając przyczyny utraty ciąży, warto więc wykonać badania DNA. Dzięki nim możemy zdecydowanie szybciej dowiedzieć się, dlaczego ciąża zakończyła się zbyt wcześnie i tym samym lepiej przygotować do kolejnej.

czytaj całość

Mikroskop biologiczny, metalograficzny i stereoskopowy - do czego służą? 10-10-2017

Mikroskopy biologiczne są zdecydowanie najczęściej kupowanym modelem mikroskopów badawczych. Zapewniają wysoki standard pracy za stosunkowo niską cenę.

czytaj całość

Najbardziej uciążliwe i trudne w wyleczeniu choroby skórne 29-08-2017

Chorób skóry są dziesiątki, jednak niektóre z nich mijają szybko, a inne są mało poważne i nie dają zbyt uciążliwych objawów. Niestety, nie dotyczy to łuszczycy, atopowego zapalenia skóry oraz egzemy. Schorzenia te bywają bardzo uciążliwe, a ich leczenie to często droga przez mękę.

czytaj całość

Mammografia czy badanie USG? 08-08-2017

Badanie piersi powinno być wykonywane rutynowo – nie tylko wtedy, gdy wyczujemy jakieś zmiany pod palcami podczas samobadania. Wiele kobiet nie wie jednak, na które z badań się zdecydować. To zaś zależy od kilku czynników.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne