zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

XVII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego 30-09-2013

Kardiologia należy do jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny. Tegoroczny kongres będzie nowoczesnym forum, gdzie zostaną zaprezentowane i przedyskutowane wyniki przełomowych badań klinicznych oraz inne nowości i osiągnięcia kardiologii, które miejmy nadzieję na lepsze zmienią jej oblicze. Chcemy, aby kongres był miejscem wymiany poglądów klinicystów w zakresie optymalnych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych podejmowanych u pacjentów z chorobami układu krążenia, ale także - okazją do prezentacji dorobku naukowego polskich kardiologów i kardiochirurgów. Liczymy, że różnorodność sesji, udział wybitnych ekspertów z Polski i zagranicy zapewni wysoką jakość merytoryczną spotkania.

Mamy nadzieję, że magia miasta oraz atrakcyjny program naukowy skłonią Państwa do udziału w kongresie. Do zobaczenia we Wrocławiu!

Prof. dr hab. med. Waldemar Banasiak
Prof. dr hab. med. Piotr Ponikowski
Dr hab. med. Ewa A. Jankowska, prof. nadzw.
Dr n. med. Robert Zymliński
Współprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego

 

Wrocław znów gości najwybitniejszych kardiologów

26 września br. w stolicy Dolnego Śląska rozpocznie się XVII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Niewydolność serca – od prewencji do interwencji“.

 

Zdaniem prof. Janiny Stępińskiej, prezes PTK, niewydolność serca to problem już nie tylko kardiologów, ale – biorąc pod uwagę rosnące statystyki – także całego społeczeństwa. Podczas trwającego trzy dni wydarzenia najwybitniejsi eksperci z Polski i zagranicy będą rozmawiali o chorobach sercowo-naczyniowych, które mogą prowadzić do niewydolności serca.

Tegoroczny Kongres będzie miał formę nowoczesnego forum, na którym zostaną omówione
i przedyskutowane najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kardiologii, zarówno polskiej jak
i światowej. Będzie także doskonałą okazją do wymiany poglądów klinicystów w zakresie optymalnych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych podejmowanych u pacjentów
z chorobami układu krążenia oraz prezentacji ich dorobku naukowego. W sumie planowanych jest 113 sesji z udziałem ekspertów różnych specjalizacji. Znajdą się wśród nich sesje edukacyjne, pro-contra, sesje fokus oraz abstraktowe. Nowością ma być sesja European Heart Journal, podczas której pojawi się możliwość wysłuchania referatów autorów najlepszych publikacji zamieszczonych w European Heart Journal.

Kardiologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin medycyny. Szybki postęp w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia wymaga śledzenia na bieżąco najnowszych doniesień naukowych, dlatego kongresy organizowane przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Zarząd Główny PTK szacuje, że wrocławską Halę Stulecia odwiedzi w tym roku kilka tysięcy gości nie tylko bezpośrednio związanych z kardiologią, ale przede wszystkim zainteresowanych tą dziedziną: lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, studentów medycy, a także wystawców i przedstawicieli mediów.

Polskie Towarzystwo Kardiologicznedziała od 1954 roku i liczy ponad 6 tys. członków.
W jego skład wchodzi 17 oddziałów regionalnych, 10 komisji oraz 21 sekcji (w tym jedna asocjacja).Do najważniejszych celów statutowych towarzystwa należą: inicjowanie badań naukowych w dziedzinie kardiologii, profilaktyka i zwalczanie chorób serca i naczyń, propagowanie postępów kardiologii i kardiochirugii w społeczeństwieoraz współudział w kształceniu lekarzy i innych pracowników systemu opieki zdrowotnej w zakresie kardiologii.PTK wchodzi w skład European Society of Cardiology (Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego) oraz World Heart Federation.

 

Dodatkowe informacje:

 

Marzena Jaworska casusMEDICAL, tel. 501 074 796, marzena.jaworska@casusbtl.pl

Materiały konferencyjne:

http://www.informed.com.pl/main/Niewydolnosc-serca-to-problem-nie-tylko-lekarzy-kardiologow-a-203.html

http://www.informed.com.pl/main/Nowe-metody-kardiologii-interwencyjnej-a-201.html

http://www.informed.com.pl/main/Leczenie-zawalu-serca-zaczyna-sie-przed-przyjeciem-do-szpitala-a-202.html

Komentarze

Dodaj komentarz:

Pozostało 1000 znaków