zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Wypadanie włosów. Jak poradzić sobie z problemem? 09-12-2016

 
Dziennie tracimy ok. 60-80 włosów. Jeśli ilość znalezionych włosów, na szczotce czy podczas kąpieli, mieści się w tej normie, nie powinniśmy się niepokoić. Jednak, gdy dochodzi do sytuacji, w której ilość ta znacząco odbiega od normy, powinniśmy zgłosić się do trychologa. Jego zadaniem jest dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów oraz wykonanie badań diagnostycznych mających na celu wykrycie schorzenia i dobranie odpowiedniego leczenia.
 
 
Przyczyny wypadania włosów:
 
 
Nieodpowiednia dieta.
Jeżeli uważasz, że nie odżywiasz się zbyt zdrowo, być może to właśnie powoduje Twój problem. Spróbuj wzbogacić dietę, przede wszystkim w witaminy z grupy B, mikroelementy takie jak: cynk, miedź, żelazo oraz postaw na zwiększenie produktów zawierających kwasy tłuszczowe omega- 3. Składniki te znajdziesz m.in. w: orzechach, owocach, warzywach, drożdżach, kaszach, rybach, jajach oraz czerwonym mięsie.
 
 
Stres i przemęczenie.
Jak wiadomo, krótkotrwały stres może działać na nas w sposób pozytywny, motywować i mobilizować do działania. Jednak jeśli jesteśmy zbyt długo zestresowani i przemęczeni, na pewno nie przyniesie to żadnej korzyści dla naszego zdrowia, a na pewno wyrządzi szkody. Jednym z pierwszych objawów zbyt dużej ilości stresu, jest właśnie wypadanie włosów. Warto wtedy zainteresować się techniką relaksacyjną, która może pomóc nam w poradzeniu sobie z sytuacją.
 
 
Przyjmowanie leków.
Niektóre leki mogą znacząco przyczynić się do nadmiernej utraty włosów. Należą do nich: cytostatyki, beta-blokery, środki przeciwzakrzepowe oraz leki o działaniu immunosupresyjnym.
 
 
Anemia.
Zwana inaczej niedokrwistością, spowodowana jest niedoborem żelaza. Aby móc ją potwierdzić bądź wykluczyć, należy zrobić odpowiednie badania krwi, a następnie do wyników dobrać właściwe leczenie.
 
 
Łupież.
Łupież dzielimy na dwie kategorię: zwykły lub łojotokowy. Ten pierwszy może powstać w wyniku podrażnienia skóry głowy, np. przez szampon, lakier, farbe do włosów, itp. Do objawów zalicza się przede wszystkim podrażnienie skóry głowy oraz nadmierne złuszczanie naskórka. Łupież łojotokowy powstaje z łupieżu zwykłego. Schorzenie to powoduje nie tylko przerzedzanie włosów, ale również świąd, zmiany wysiękowe oraz rumień skóry. W sytuacji, gdy podejrzewamy u siebie tą chorobę, należy jak najszybciej, skorzystać z usług trychologa, gdyż nieleczona znacznie pogorszy nasz komfort życia.
 
 
Łysienie androgenowe.
Jest to choroba uwarunkowana genetycznie. Pojawia się najczęściej u mężczyzn między 20. a 30. rokiem życia, natomiast u kobiet po 30. roku życia. Objawami choroby jest głównie znaczne przerzedzanie się włosów na szczycie głowy oraz pogłębienie się kątów czołowo-skroniowych. Leczenie jest dosyć trudne i nie zawsze możliwe jest całkowite zahamowanie choroby, jednak może znacząco zmniejszyć szybkość postępowania jej postępowania.
 
 
Choroby tarczycy.
Wzmożone wypadanie włosów to częsta przypadłość przy niedoczynności tarczycy. Zbyt mała ilość hormonów tarczycowych powoduje obniżenie tempa przemian w komórkach organizmu, w tym także komórkach włosa. Aby móc zdiagnozować chorobę należy wykonać odpowiednie badania krwi.
 
 
Jak wygląda leczenie trychologiczne?
Jak widać, przyczyn wypadania włosów, może być bardzo wiele. Dlatego jeśli mamy problem z nadmiernym przerzedzaniem włosów, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u specjalisty jakim jest trycholog. Tylko on, dzięki analizie stanu naszej skóry głowy oraz wykonaniu badań diagnostycznych, określi przyczynę problemu oraz dobierze skuteczny sposób leczenia.
 
 
 
Zobacz też: Trychologia w Gdańsku - Zespół Specjalistów Dermatologów - Leczenie Łysienia.

Komentarze

dodał: ~adold | 2019-09-03 11:15:39

A co z loxonem? Wiele osób sobie go chwali, chociaż podobno nie są to efekty natychmiastowe. Chodzi mi o loxon 2% o taki jak opisany tutaj http://dopilar.pl/wlosy/loxon-2-opinie/