zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wybrano nowego Rektora AM26-05-2011

 

   24 maja 2011 to przełomowy dzień dla Wrocławskiej Akademii Medycznej. Kolegium Elektorów wybrało nowego Rektora uczelni, którym został dotychczasowy Prorektor do Spraw Nauki prof. dr hab. Marek Ziętek otrzymując większość, bo 51 z 97 możliwych głosów. Dzięki temu został wybrany już w pierwszej turze wyborów.
     W oficjalnym oświadczeniu nowy rektor przyznaje, że "skończył się w Uczelni pewien etap. Powinniśmy zakończyć dyskusje, spekulacje i rozgrywki personalne, a zabrać się do pracy, której jest bardzo dużo". Tym samym liczy na poparcie i obdarzenie zaufaniem przez wszystkich pracowników AM.
     Już w dzień po wyborach nowy Rektor zwrócił się do obecnych Prorektorów o złożenie swoich rezygnacji z pełnionych funkcji. Prośba jednak nie została przyjęta zatem wniosek o odwołanie prorektorów przedstawiony zostanie na posiedzeniu senatu AM.
     Prof. Ziętek będzie pełnił swoją nową funkcję do następnych wyborów czyli do końca sierpnia 2012 roku. W tym czasie najważniejsze wydaje się być uporządkowanie spraw personalnych uczelni, dopilnowanie aby ukończone zostały rozpoczęte inwestycje oraz przekwalifikowanie Akademii w Uniwersytet.

Komentarze

Dodaj komentarz:

Pozostało 1000 znaków