zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Wybór ubezpieczenia zdrowotnego 08-05-2018

Problem z zapisem do lekarza, stanie w kolejkach, długie oczekiwanie na wyniki badań. Kto z nas nie zna takiego scenariusza? Bez wątpienia, wizyty u lekarza nie są dla nas niczym przyjemnym, a korzystanie z państwowej opieki zdrowotnej nie zawsze jest możliwe, ze względu na zbyt długi czas oczekiwania na wizyty specjalistyczne, a także zbyt małą dostępność refundowanych badań. W efekcie, często okazuje się, że jesteśmy zmuszeni korzystać z prywatnych wizyt lekarskich, a za wszystkie badania płacimy z własnej kieszeni. Aby nie wystawiać więcej na próbę naszej cierpliwości, ani naszego portfela, istnieje proste rozwiązanie –  warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne (np. ubezpieczenie zdrowotne SIGNAL IDUNA).

 

Kierując się wyborem odpowiedniego ubezpieczenia, warto zwrócić uwagę na zakres usług, jakie dana firma ubezpieczeniowa oferuje. Ważne, aby w miarę możliwości ubezpieczenie obejmowało jak najszerszą ofertę z zakresu opieki zdrowotnej. W ofercie nie powinno zabraknąć konsultacji lekarskich,  jednak nie tylko tych u lekarza pierwszego kontaktu, w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z porady specjalistów wszelkich dziedzin medycyny. Drugim ważnym punktem ubezpieczenia zdrowotnego jest dostępność badań laboratoryjnych oraz diagnostyki obrazowej, w skład której wchodzą badania USG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. Ubezpieczenie powinno zawierać również w swej ofercie dostępność różnego rodzaju zabiegów ambulatoryjnych, zarówno tych prostszych, przeprowadzanych przez personel pielęgniarski, jak i tych bardziej specjalistycznych, wymagających obecności lekarza. Dobre ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje również dostęp do podstawowych szczepień, takich jak szczepienie przeciwko grypie. Ważne by sprawdzić, czy w ramach ubezpieczenia przysługiwać nam będą domowe wizyty lekarskie, które dziś są już standardem profesjonalnej opieki medycznej.

 

W wyborze ubezpieczenia, poza zawartością samego pakietu, kolejną ważną kwestią jest oczywiście cena. Warto kierować się nie tylko jej atrakcyjnością, lecz zwrócić uwagę na to, by kwota opłacanej składki była stała i niezmienna przez cały okres trwania umowy z ubezpieczycielem.

 

A co jeśli chcemy ubezpieczyć całą rodzinę? Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej oferują wybór różnych pakietów zdrowotnych, w zależności od naszych potrzeb i preferencji. Można wybierać pakiety indywidualne, odpowiednie tylko dla jednej osoby lub wykupić pakiet rodzinny, który obejmie wszystkich jej członków. Ważne, aby ubezpieczyciel pozwolił nam objąć takim pakietem nie tylko pełnoprawnych członków rodziny, tj. żonę lub męża, lecz także partnerkę lub partnera w przypadku związku niesformalizowanego. W wypadku ubezpieczenia rodzinnego istotne jest zwrócenie uwagi, aby kwota składki była stała bez względu na liczbę członków rodziny.

 

Jak widać, dziś możemy z łatwością zadbać o swoje zdrowie. Dzięki odpowiedniemu pakietowi ubezpieczenia, służba zdrowia nie będzie się już kojarzyć z długimi kolejkami, a wykonywanie wszelkich badań stanie się dużo przyjemniejsze.

Komentarze