zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka:

Lista artykułów

Program badań prenatalnych w roku 2009

Celem programu jest umożliwienie wczesnej identyfikacji ryzyka wad i wczesne rozpoznanie wad płodu.

czytaj całość

Program profilaktyki chorób odtytoniowych (w tym POCHP) w roku 2009

Program adresowany do osób powyżej 18 r.ż. palących papierosy, w tym - w zakresie diagnostyki POChP - w szczególności do kobiet i mężczyzn pomiędzy 40 a 65 rokiem życia, którzy nie mieli wykonanych badań spirometrycznych w ramach programu profilaktyki POChP w ciągu ostatnich 36 miesięcy (także u innych świadczeniodawców), u których nie zdiagnozowano wcześniej, w sposób potwierdzony badaniem spirometrycznym, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (lub przewlekłego zapalenia oskrzeli lub rozedmy płuc.

czytaj całość

Program profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK) w roku 2009

Program adresowany do osób w 35, 40, 45, 50, oraz 55 roku życia ( są to osoby urodzone w latach 1974, 1969, 1964, 1959 i 1954) u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu.

czytaj całość

17 październik - DZIEŃ WALKI Z RAKIEM

W roku 1997 ogłoszony został „Dniem Walki z Rakiem”. Stanowi zatem dobrą okazję do poruszenia tematu Profilaktycznych Programów Cytologicznych i Mammograficznych realizowanych przez Narodowy Funduszu Zdrowia.

czytaj całość

Program profilaktyki raka szyjki macicy w roku 2009

Badanie mogą wykonać kobiety w wieku 25-59 lat, które nie miały badania cytologicznego w ciągu ostatnich 3 lat. Lekarz ginekolog pobiera od kobiety materiał do badania cytologicznego. Jeśli wynik jest nieprawidłowy, kobieta otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę (kolposkopia).

czytaj całość

Program profilaktyki raka piersi w roku 2009

W ramach programu profilaktyki raka piersi wykonuje się badanie mammograficzne, które uważane jest za bardzo dobrą metodę umożliwiającą rozpoznanie zmian patologicznych w obrębie piersi.

czytaj całość
Poprzednie12Następne