zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Wady postawy i korekcje stopy - Wkładki ortopedyczne 21-12-2020

Wkładki ortopedyczne nie tylko dla wybranych

Mimo iż nie zdajemy sobie z tego sprawy, znoszą naprawdę wiele. Wytrwale pozwalają nad dotrzeć do celu każdego dnia. Stopy stanowią podstawę dla naszego ciała i niezależnie od jego budowy czy kondycji codziennie niosą tę ogromną odpowiedzialność. Całe nasze ciało, jego prawidłowe ułożenie, a co za tym idzie, komfort, jaki odczuwamy na poziomie układu kostnego i mięśniowego, zależy właśnie od naszych stóp. W związku z tym powinniśmy zadbać, by nasza podstawa była w pełni sprawna, co umożliwi jej prawidłowe spełnianie nałożonego na nią zadania.


Wkładki ortopedyczneWkładki ortopedyczne dedykowane są przede wszystkim tym, którzy zmagają się z problemem płaskostopia. Płaskostopie może występować w formie poprzecznej lub podłużnej. Zależnie od rodzaju i poziomu odkształcenia układu kostnego stopy, odpowiednie rozłożenie ciężaru na całą kończynę zostaje uniemożliwione, co skutkuje bardzo często bólem całych kończyn podczas chodzenia, a także uporczywymi bólem w obrębie kręgosłupa i bioder. W wypadku zaobserwowania takich objawów warto odwiedzić lekarza ortopedę, który po postawieniu diagnozy, dopasuje odpowiednie dla nas wkładki ortopedyczne, korygujące układ stopy, co zaowocuje eliminacją wszelkich dolegliwości bólowych.
 

Nie tylko dla wad postawyWkładki ortopedyczne są też powszechnie stosowane w przypadku osób borykających się z problemem tak zwanej stopy cukrzycowej. Odpowiedni kształt wkładek pozwala odciążyć najwrażliwsze części stopy i pomaga w utrzymaniu swobodnego krążenia krwi w tkankach.
Wkładki do obuwia są także popularne wśród osób uprawiających sport czy też po prostu chcących poprawić komfort codziennego chodzenia. Wkładki ortopedyczne nie muszą tylko korygować tego, co zostało przez naturę zaniedbane. Z powodzeniem mogą wspierać nasze stopy i chronić je przed nadmiernym obciążeniem.

Pamiętajmy, że jaka wada, taka wkładka!

Wkładki ortopedyczne powinno dobierać się przede wszystkim ze względu na rodzaj schorzenia. Dokładne informacje na temat wyboru wkładek ortopedycznych tutaj: https://zow-warszawa.com.pl/.

Komentarze