zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka:

Lista artykułów

Miękkie narkotyki- twarde zagrożenie!

Podział na narkotyki miękkie i twarde jest mitem,

który od wielu lat pokutuje wśród społeczeństwa, a szczególnie wśród młodych ludzi.. Nie da się wyznaczyć żadnej granicy między rodzajami narkotyków, nie ma jednolitych zasad podziału.

czytaj całość

Problemy uzależnień

Mechanizm powstawania uzależnienia  - nałogu polega na zwiększeniu stężenia dopaminy i innych neuroprzekaźników wywołujących dobry nastrój.

czytaj całość

Anoreksja i bulimia, czyli jadłowstręt psychiczny i żarłoczność psychiczna !

Żarłoczność psychiczna jest zaburzeniem odżywiania, które charakteryzuje się występowaniem napadów niekontrolowanego spożywania bardzo dużych ilości pokarmów, a następnie podejmowaniem działań, które mają zapobiec przyrostowi masy ciała, takich jak prowokowanie wymiotów, biegunek czy nadmierna aktywność fizyczna.

czytaj całość

NARKOTYKI ? co należy wiedzieć !

Najczęstszą przyczyną sięgania po narkotyki jest stres. Niemożność radzenia sobie z rzeczywistością pcha ludzi w nałogi.

czytaj całość

Halucynogeny ? niebezpieczna podróż w inne wymiary !

Halucynogeny pozwalają na przeżywanie tzw. „ odmiennych stanów świadomości”, zmysły wydają się być wyostrzone co pozwala na inne alternatywne postrzeganie rzeczywistości, zażywający doznają wielu halucynacji.  Były powszechnie stosowane przez kapłanów, szamanów, magów itp. w prymitywnych kulturach

czytaj całość
Poprzednie1Następne