Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2002-2010 Informed - Internetowa Informacja Medyczna
Wspomniane na początku zaburzenia układu moczowo-płciowego obejmuje szereg wad i chorób występujących wyłącznie u mężczyzn. Należą do nich:
Urologa powinni jednak odwiedzać nie tylko mężczyźni. Może on pomóc również kobietom i dzieciom.
Chociaż w wypadku kobiet, kompetencje urologa są nieco mniejsze niż przy leczeniu mężczyzn, to w wielu przypadkach może on pomóc. Choroby, którymi się wówczas zajmie będą dotyczyły układu moczowego. Należą do niego: nerki, nadnercza, moczowód i pęcherz moczowy wraz z cewką. Popularne zaburzenia tych narządów to:
U dzieci zdarzają się problemy takie jak: stulejka czy wnętrostwo (niezstępowanie jąder). Nie wyleczenie tych wad w dzieciństwie odbiłoby się na życiu seksualnym w dorosłym życiu.
Musisz wiedzieć, że lekarz urolog zajmuje się jedynie fizjologicznymi problemami z układem moczowo-płciowym. Dlatego, zanim udasz się do urologa, warto porozmawiać z lekarzem rodzinnym. Może on nie tylko podpowiedzieć, który ze specjalistów najlepiej pomoże, ale także przeprowadzi wywiad lub zleci odpowiednie badania, które ułatwią diagnozę. Pokażą one czy dolegliwości naprawdę mają podłoże urologiczne, czy jednak są wynikiem stylu życia lub zaburzeń psychicznych. Istnieje jednak grupa osób, która powinna regularnie odwiedzać urologa.
Do grupy stałych klientów urologa powinni zaliczać się mężczyźni po 50 roku życia. Dla nich zaleca się wizyty co pół roku. Lekarz może przyjąć bezpłatnie pacjentów posiadających skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Wielu specjalistów przyjmuje także prywatnie. Ich listę można znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki, wpisując np. urolog łódź.
Wiele chorób, zaburzeń i wad urologicznych można wyleczyć w prosty sposób. Dlatego, jeśli dostrzegasz problem, pozwól sobie pomóc i skorzystaj z fachowej wiedzy urologa. Dzięki temu wzniesiesz swój standard życia na wyższy poziom i zapobiegniesz poważnym komplikacjom w przyszłości.
Komentarze