zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Układ krążenia ? choroby i ich przyczyny 30-05-2019

Co wywołuje choroby układu krążenia?

Problemy z układem sercowo-naczyniowym nie zawsze są odczuwalne od razu, ale mogą wywoływać szereg różnych dolegliwości w zależności od charakteru choroby. Istnieje wiele czynników wpływających na powstawanie schorzeń. Pewne predyspozycje mogą być uwarunkowane genetycznie, ale na wiele kwestii mamy wpływ. Jeżeli w rodzinie występowały choroby serca, ryzyko zachorowania jest większe. Natomiast kardiolog Poznań zwraca uwagę, że zagrożenie dla układu krwionośnego stanowią nadwaga i otyłość. Najczęściej wiąże się to bezpośrednio z ograniczoną aktywnością fizyczną i nieodpowiednią dietą pełną cukru i tłuszczu, a za to ubogą w składniki odżywcze. Do rozwoju chorób przyczyniają się również: stres i stany depresyjne, uzależnienie od nikotyny i alkoholu, wysoki cholesterol. Wraz z wiekiem zwiększa się prawdopodobieństwo zachorowania.

 

Powszechnie występujące choroby układu krwionośnego

 

W przypadku schorzeń serca i układu krwionośnego ważną rolę odgrywa profilaktyka. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy, należy zgłosić do lekarza. Dobry kardiolog w Poznaniu pomoże w rozmaitych dolegliwościach. Więcej o zakresie diagnostyki i oferowanej pomocy można dowiedzieć się, odwiedzając stronę Neomedica.pl. Wśród najczęściej występujących chorób znajduje się choroba niedokrwienna serca. Zaburzenia rytmu i niewydolność serca, a także wady jego budowy często powodują ucisk w klatce piersiowej. Jest to sygnał, że należy zgłosić się do lekarza. Schorzeniem, z którym wiele osób ma problem jest nadciśnienie. Może wywoływać bóle i zawroty głowy, bezsenność, a nawet szumy w uszach. Niewydolność serca wiąże się z nieprawidłową pracą serca, przez co nie jest pompowana odpowiednia ilość krwi, a w efekcie organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości tlenu i składników odżywczych. Często zdarzają się również arytmie i zawały serca.

 

Jak przeciwdziałać schorzeniom układu krążenia?

 

Umieralność z powodu chorób układu krążenia jest wysoka, chociaż dostępne są sprawdzone metody diagnostyczne i skuteczne sposoby leczenia. Pacjenci często ignorują pierwsze sygnały chorób, a przede wszystkim prowadzą tryb życia sprzyjający ich występowaniu. Aby zachować sprawne funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, należy zwiększyć poziom aktywności fizycznej, zadbać o zbilansowaną dietę i właściwe nawodnienie organizmu, a także wyeliminować używki i zredukować stres. Chorobom układu krążenia lepiej zapobiegać niż je później leczyć. Zdrowe nawyki mogą uchronić przed zachorowaniem lub opóźnić rozwój choroby.

Komentarze