zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Stomatolog - jak wybrać dobrego dentystę? 27-12-2019

Nie ulega wątpliwości, że gabinet stomatologa to miejsce, które powinno budzić zaufanie. Właśnie dlatego należy wybrać placówkę zatrudniającą wykwalifikowanych specjalistów z bogatym doświadczeniem i kompetencjami.

 

Jak rozpoznać dobrego stomatologa? Dobry dentysta jest na wagę złota. Po czym poznać, że stomatolog, w ręce którego chcemy się oddać jest godny naszego zaufania? Wystarczy zwrócić uwagę na 4 istotne kwestie.

 

Bogate doświadczenie i szeroka wiedza

Sprawdzony dentysta to taki, który zna się na tym co robi. Warto zatem wybrać takiego, który jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Można to sprawdzić w prosty sposób, większość informacji jest bowiem obecnie dostępna on-line. Można je znaleźć m.in. na stronie internetowej internetowej Centrum Medyczne Tysiąclecie, a także w serwisach do publikacji różnych opinii, w popularnych mediach społecznościowych, czy też na lokalnych forach internetowych. Na etapie wyboru stomatologa, warto również poprosić o rekomendację rodzinę lub znajomych. Należy przy tym pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku i kierowaniu się zasadą ograniczonego zaufania.

 

Właściwe podejście do pacjenta

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednie podejście do pacjenta, zwłaszcza małoletniego, ma bardzo często decydujący wpływ na postrzeganie danego gabinetu stomatologicznego. Dotyczy to nie tylko stomatologa, ale także personelu pomocniczego czyli higienistek i recepcjonistek. Im bardziej komfortowe warunki zapewnia gabinet, tym pacjent czuje się mniej zestresowany.

 

Odpowiednie wyposażenie gabinetu

Dobry dentysta powinien pracować w gabinecie wyposażonym w sprzęt wysokiej klasy. Nowoczesne urządzenia to większa wygoda pracy dla samego dentysty, a także lepsza efektywność przeprowadzanych zabiegów, większa higiena oraz znacznie niższe ryzyko związane z jakimkolwiek etapem leczenia. Najlepsze wyposażenie w Katowicach posiada Centrum Medyczne Tysiąclecie, w którym można liczyć na profesjonalną obsługę pacjenta w kwestii wszystkich aspektów zdrowia zębów i jamy ustnej.

 

Podejście do leczenia bólu

Choć nie wydaje się to takie oczywiste, wizyta u dentysty wcale nie musi wiązać się z bólem. Na szczęście te czasy mamy już za sobą. Obecnie stomatolog posiada do dyspozycji gamę różnorodnych metod niwelowania bólu, który może się pojawić podczas zabiegów dentystycznych. Klasyczne zastrzyki z substancją znieczulającą to tylko jeden z wielu środków uśmierzających ból. Gabinet stomatologiczny może także zaoferować np. zastosować gaz rozweselający, a nawet leczenie pod narkozą.

 

Specjalizacja

Wybierając stomatologa warto się skoncentrować na własnych oczekiwaniach i problemach. Jest praktycznie niemożliwe znaleźć dentystę, który wszystkie problemy potrafi rozwiązać kompleksowo.

  • pedodoncja - stomatologia dziecięca
  • endodoncja - leczenie zaawansowanej próchnicy i leczenie kanałowe,
  • periodoncja- leczenie chorób dziąseł
  • ortodoncja - eliminacja wad zgryzu
  • protetyka - zakładanie protez

Dobry dentysta to inwestycja w zdrowie swoich zębów i olśniewający uśmiech. Warto zatem pamiętać o regularnych przeglądach i wizytach u stomatologa w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Komentarze