zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Schudnij na wakacje04-10-2018

          Wypowiedź dr Zofii Górnickiej-Kaczorowskiej, lekarza medycyny ogólnej, homeopaty i irydologa oraz dr Andrzeja Kaczorowskiego, hipnotyzera i psychoterapeuty, uczestniczących w ogólnopolskiej akcji prawidłowego odchudzania, której patronowała m.in. dieta Cambridge. Przebieg akcji możemy obejrzeć w internecie na stronie: www.dlazdrowia.pl/wydarzenia VI

          Zofia Górnicka-Kaczorowska: Nadwaga to duży problem. W większości przypadków powstaje w następstwie spożywania posiłków wysokoenergetycznych, bogatych w tłuszcz i cukry. Chociaż od 1980 r. zmniejszyło się spożycie pokarmów wysokokalorycznych, podaż tłuszczu pozostaje nadal znacznie powyżej zalecanych ilości. Podstawową cechą nadwagi i otyłości jest wzrost ciężaru ciała wywołany nadmiernym udziałem tłuszczu w masie ciała. Nadwaga to upośledzenie zdrowia polegające na umiarkowanie podwyższonej masie ciała w stosunku do wzrostu. Otyłość jest chorobą przewlekłą z istotnym wzrostem masy ciała, ujawniającą się pod wpływem nadmiernie wysokoenergetycznego odżywiania i braku ruchu.

          Przeprowadzone badania wykazały, że występowanie otyłości u kobiet jest ściśle związane ze statusem społeczno-ekonomicznym, tj. u kobiet ubogich otyłość jest dwukrotnie częstsza.

          Najczęstszymi przyczynami nadwagi jest nadmierne odżywianie i brak ruchu. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Prawidłowa dieta powinna zachowywać odpowiednie proporcje: węglowodany (60%), białka (10%) i tłuszcze (39%). Zaleca się też spożywanie dużej ilości substancji balastowych. Oprócz diety duże znaczenie ma też aktywność fizyczna. Ludzie aktywni zużywają w spoczynku dużo więcej energii.

          Z mojego doświadczenia wynika, że w leczeniu chorób związanych z wagą i masą ciała najlepsze efekty przynosi działanie wielokierunkowe. Jeśli równocześnie zadbamy o ciało i psychikę to powrót do zdrowia, czyli przywrócenie optymalnych dla danego ciała wartości będzie najtrwalsze. Dlatego połączenie homeopatii, hipnozy, masażu i odpowiedniej diety daje w przypadku odchudzania najlepsze rezultaty. W Zespole Gabinetów we Wrocławiu przy ul. Ruskiej 46 c (pasaż) działa zespół specjalistów, zajmujący się leczeniem schorzeń związanych z zaburzeniami wagi i masy ciała. W skład zespołu oprócz lekarza prowadzącego wchodzą następujący specjaliści: dr Andrzej Kaczorowski, znany hipnoterapeuta i psychoterapeuta oraz dyplomowana fizjoterapeutka Agnieszka Kotwica. Lekarz dobiera odpowiednią dietę i leki wspomagające. Leczenie homeopatyczne przy nadwadze polega na podawaniu leku konstytucjonalnego, czyli dobranego do danej osoby i dodatkowo preparatu, który zmmniejsza ochotę na pokarmy tłuste i słodycze lub niepohamowany apetyt oraz zmniejszającego lęki i napięcia. W terapii odchudzającej oprócz diety duże znaczenie ma hipnoza i odpowiedni masaż. Ważnym elementem takiej kuracji odchudzającej jest fakt, że odbywa się ona pod kontrolą lekarza.

          Andrzej Kaczorowski: Seans hipnotyczny ma za zadanie wyciszyć emocje i zablokować chęć nadmiernego spożywania pokarmów. Podczas hipnozy terapeuta działa za pomocą sugestii słownej i niewerbalnej oraz energetyzuje środkową część mózgu, gdzie znajduje się obszar regulujący procesy biochemiczne organizmu i kontrolujący ilość tłuszczu jaka się w nim zmagazynowała. Wtedy podświadomość zaczyna kontrolować wagę jak również apetyt i odkładanie się substancji zapasowych w postaci tłuszczu. Hipnoza działa na podświadomość tak, że wszystkie procesy biochemiczne wracają do równowagi. Dzięki hipnozie zostają wzmocnione wszystkie naturalne impulsy wysyłane przez organizm. To sprawia, ze do normy wraca nie tylko apetyt ale także zmysł smaku, węchu i powonienia. Następuje też proces prawidłowego trawienia i spalania energii zgromadzonej w postaci tłuszczu. Masaż natomiast usuwa napięcie mięśni i rozgrzewa je, co zapewnia szybsze krążenie krwi. Może też przyśpieszyć przepływ limfy transportującej toksyny i dzięki temu oczyszczać, a nawet odchudzać organizm, usprawniając usuwanie złogów tłuszczu.

          Więcej informacji na temat korekty wagi i masy ciała można uzyskać pod nr tel. (071) 79 40 516 lub tel. kom. 0601 680 611 lub osobiście w Zespole Gabinetów przy ul. Ruskiej 46 c (pasaż).

Wypowiedź dr Zofii Górnickiej-Kaczorowskiej, lekarza medycyny ogólnej, homeopaty i irydologa oraz dr Andrzeja Kaczorowskiego, hipnotyzera i psychoterapeuty, spisał mgr Jarosław Filipek.

Komentarze

dodał: Agula | 2019-05-17 09:54:56

Dzień dobry, Mam pytanie do Pani doktor - czy suplementy takie jak np tabletki piperinox są skuteczne i czy warto je stosować?