zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Rewolucja personalna na AM we Wrocławiu ! 24-04-2011

 

     Już od długiego czasu byliśmy świadkami nieustających sporów oraz podziałów na Wrocławskiej Akademii Medycznej. Osoby będące na wysokich stanowiskach oraz posiadające tytuły profesorskie zostały posądzone o plagiat w pracach habilitacyjnych. Ponadto postawiono wiele zarzutów na obydwu klinikach ginekologicznych należących do uczelni co do rzetelności przeprowadzanych tam badań oraz jakości kierowania tymi placówkami.
     21 kwietnia obecny rektor AM prof. dr hab. Ryszard Andrzejak "złożył w Ministerstwie Zdrowia gotowość do dymisji z funkcji Rektora Akademii Medycznej" - jak podaje oficjalna strona Uczelni. Dodatkowo po Kolegium Rektorskim, które odbyło się dzień później, do dymisji podał się prorektor ds nauki prof. dr hab. Marek Ziętek. Na stronie czytamy również, że decyzję swoją prorektor uzasadnia narastającym kryzysem w Akademii. W odpowiedzi Ministerstwo Zdrowia zaproponowało panu rektorowi aby pełnił swoją funkcję do końca bieżącego miesiąca.
     Złożone dymisje na pewno odbiją się na wizerunku uczelni. Od tego momentu opinia jednak powinna zacząć się poprawiać. Ciągłe kłótnie stawiały w cieniu inne ważne wydarzenia na uczelni, takie jak przeniesienie Kliniki Ginekologii z ulicy Dyrekcyjnej. W nowej siedzibie w Akademickim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej kobiety z Dolnego Śląska mogą nareszcie rodzić w godnych warunkach, niestety jeszcze wśród skłóconego personelu.
     Przedświąteczne zmiany na AM zwiastują zatem rewolucję wrocławskiego świata medycznego. W dobie wielkich zmian w kształceniu młodych medyków potrzeba uczonych, mogących stanowić przykład do naśladowania. Winny popełnienia plagiatu, bądź nie, prof. Andrzejak pokazał w końcu co należało zrobić dla dobra uczelni.

Komentarze

Dodaj komentarz:

Pozostało 1000 znaków